שובר שתיקה: ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי, יוצא נגד קמפיין 5 היחידות במתמטיקה של בנט: "צר לי על קמפיין זה"

ראש עיריית קרית ביאליק החליט לצאת נגד הקמפיין של שר החינוך, נפתלי בנט, שמאדירה את אלו שהולכים לחמש יחידות מתמטיקה לעומת השאר. דוקורסקי שלח איגרת אישית לתלמידי התיכון בה רשם: "הכי חשוב בעיני, לצד ההתמדה בלימודים, תהיו בני אדם, אזרחים טובים ושומרי חוק, חדורי אהבה למדינה, תגלו יחס טוב לזולת ותדעו לקבל את האחר"

 

ראש העיר, אלי דוקורסקי, החליט לשבור שתיקה של ראשי העיר וראשי מערכת החינוך לגבי הקמפיין שמנהיג שר החינוך, נפתלי בנט, הקורא לתלמידים להצטיין ולגשת לחמש יחידות לימוד במתמטיקה וכך מוריד בערכם של אלו שניגשים ל-4 יחידות או ל-3.

דוקורסקי תוקף את הקמפיין של בנט, ועושה זאת באיגרת אישית שהפנה לתלמידי התיכון בקרית ביאליק.

 

לא חייבים ללמוד 5 יחידות מתמטיקה כדי להצטיין בחיים

לא חייבים ללמוד 5 יחידות מתמטיקה כדי להצטיין בחיים

 

דוקורסקי ציין כי לאור הקמפיין שמקדם משרד החינוך לעידוד 5 יחידות לימוד במתמטיקה, מי שלא נמצא במסלול זה מוצג כפחות נחשב. דוקורסקי אינו חולק על חשיבות לימודי המתמטיקה ברמה מורחבת, אך מציין כי בעיניו אלו שלומדים אנגלית, ספרות, לשון, הנדסת תוכנה, פיסיקה, ביולוגיה, אזרחות ושאר המקצועות הם מבורכים וראויים לא פחות.

דוקורסקי אף ציין, כי לצד ההתמדה בלימודים, חשוב לא פחות שתלמידי העיר יגדלו כבני אדם, אזרחים טובים ושומרי חוק, חדורי אהבה למדינה.

כך כתב דוקורסקי לתלמידים באיגרת:

"משרד החינוך מוביל באחרונה קמפיין תקשורתי לעידוד לימוד 5 יחידות לימוד במתמטיקה, שלדאבוני מציג את מי שאינו לומד במסלול זה לפחות נחשב. צר לי על קמפיין זה.

מתמטיקה זה חשוב מאוד, אין חולק על כך. 5 יחידות לימוד זה נפלא ואני מברך כל מי שמצליח בכך. מבחינתי, מי שלומד 3 או 4 יחידות לימוד במתמטיקה ומצליח (או פחות מצליח) מבורך וראוי לא פחות. בעיני, מתמטיקה זה חשוב, אך גם אנגלית, ספרות, גיאוגרפיה, הנדסת תוכנה, לשון, פיסיקה, ביולוגיה, אזרחות ושאר המקצועות הם חשובים.

אבל הכי חשוב בעיני, לצד ההתמדה בלימודים, תהיו בני אדם, אזרחים טובים ושומרי חוק, חדורי אהבה למדינה, תגלו יחס טוב לזולת ותדעו לקבל את האחר.

המבחן שלכם בעיני לא יהיה אם אתם לומדים 5 יחידות לימוד במתמטיקה אלא אם תצטיינו ותמצו יכולותיכם במקצועות וברמות שאתם בוחרים ללמוד, באלה שאתם אוהבים ובאלה שאתם טובים. התמידו והצליחו בכל המקצועות.

כולכם בעיני טובים!!!".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק