ניתוח אסתטי בחזה שכשל

צעירה בשנות העשרים לחייה ביקשה לתקן אסימטריה קלה בין שדיה ולהרימם מעט. היא פנתה לכירורג פלסטי שהתחייב לתקן את חוסר הסימטריה על ידי הכנסת שתל לשד הקטן בלבד. הצעירה ביקשה את השתל הקטן ביותר, רק על מנת להשוות בין שדיה.
תביעה: ביקשה עיצוב קל בשדיה – אך הרופא הפך אותם למעוותים

צעירה בשנות העשרים לחייה ביקשה לתקן אסימטריה קלה בין שדיה ולהרימם מעט. היא פנתה לכירורג פלסטי שהתחייב לתקן את חוסר הסימטריה על ידי הכנסת שתל לשד הקטן בלבד. הצעירה ביקשה את השתל הקטן ביותר, רק על מנת להשוות בין שדיה.

לדברי עו"ד אסי לביא צוקרמן, המייצגת את הצעירה, הציג הרופא בפני הצעירה מצג שווא כאילו אין בשוק שתלים קטנים כל כך.

במהלך הניתוח, שהפך למסובך וארוך – כך על פי התביעה – הכניס הרופא לשדה השמאלי הקטן יותר שתל בגודל 185 סמ"ק, כמעט כפול מהגודל הרצוי, וזאת לאחר שלדבריו ניסה מספר שתלים לא מתאימים, שככל הנראה לא עברו סטריליזציה כנדרש לפני הניתוח. לאחר שהורידה את התחבושות, חשכו עיניה של הצעירה: העטרות היו בגודל שונה, השדיים היו שונים זה מזה בצורתם ובגודלם.

מספר ימים לאחר הניתוח חשה הצעירה כאבים עזים בשדיה. כאשר נכנסה למקלחת לצורך החלפת חבישות, היא ראתה כי התפרים החלו להתפרק – הפטמה יצאה מהמקום, נזלו כמויות גדולות של נוזלים, כל החוטים מתחת לשד ומסביב לעטרה נפרמו ואזור הניתוח נחשף. היא התקשרה מבוהלת לרופא, שהפנה אותה לבית החולים איכילוב, שם הוא תפר את האזורים שבהם נפתחו התפרים, אלא שמצבה לא השתפר.

זמן קצר לאחר מכן הובהלה הצעירה לחדר ניתוח בדחיפות, להוצאת המשתל משדה השמאלי עקב זיהום. הצעירה נשארה באשפוז במשך שבוע, קיבלה אנטיביוטיקה לווריד, ועברה שטיפות, ובהמשך אף סבלה מדלקת מעיים.

לדברי עו"ד לביא-צוקרמן, כל אותו הזמן הרופא המנתח לא יצר עם המטופלת קשר, ולא נענה לפניותיה החוזרות ונשנות. מאז הניתוח עברה הצעירה פרוצדורות כירורגיות שונות על מנת לתקן את העיוות שיצר המנתח, ואולם ללא הצלחה. הצעירה סובלת ממראה שדיים לא סימטריים ומעוותים באופן ניכר. היא חשה מרוסקת נפשית ושקעה בדיכאון עמוק, בעטיו נאלצה להיעזר בטיפול פסיכולוגי.

ד"ר אפרים דביר, רופא מומחה לכירורגיה פלסטית שבדק את הצעירה, קבע כי מדובר בניתוח פשוט ושכיח, שהסתבך עקב שאננות יתר של הרופא המנתח. בין היתר קבע ד"ר דביר, כי הרופא המנתח עשה חתך תת שדי ענק, כאילו מדובר בהקטנת שדיים ולא להפך. "פעולות אלה אינן מוצדקות בשום קנה מידה, מכיוון שהרמת שדיים אינה מצריכה חתך תת שדי כה ארוך, שהרי יש לצמצם ככל האפשר בצלקות", קבע ד"ר דביר. "בנוסף, האסימטריה בין השדיים אינה כה גדולה שתצדיק שתל בגודל של 185 סמ"ק. אפשר היה להסתפק בשתל של עד 100 סמ"ק".

ד"ר דביר סיכם את חוות דעתו בכך שאין טעם לנסות ולעשות שום תיקון אחר מלבד הגדלה עם משתלים, שכן כל פרוצדורה כירורגית אחרת עלולה רק להחמיר את המצב. נוכח מצבה, העריך ד"ר דביר את נכותה הצמיתה בשיעור 10% בשל הצלקות המכאיבות והמכערות אותן היא נושאת מאז הניתוח. בנוסף, קבע כי יש לממן לה ניתוח מתקן.

בימים אלה הגישה עו"ד אסי לביא צוקרמן, בשם הצעירה – תביעה לפיצויים במיליוני שקלים נגד הרופא. התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בהרצליה.

עורכת הדין אסי לביא צוקרמן, עוסקת בתביעות רשלנות רפואית, דיני נזיקין ותביעות להכרה בנכות מול קצין התגמולים במשרד הביטחון
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט