נפתח מגרש מטקות ראשון

מגרש המטקות הראשון מסוגו בארץ נפתח בחיפה וכולל קירות אימון מותאמים לסגנונות משחק שונים וראות אופטימלית בכל תנאי מזג האוויר. המגרש מתפרש על שטח של 1.5 דונם ובעתיד יארח טורנירים ארציים

 

עשרות שחקני מטקות מובילים הדגימו מגוון סגנונות משחק תחרותיים. צילום: ניר בלזיצקי

עשרות שחקני מטקות מובילים הדגימו מגוון סגנונות משחק תחרותיים. צילום: ניר בלזיצקי

עבור רבים מאתנו זהו המשחק הלאומי עבור אחרים מטרד. כל שנה הריטואל חוזר, חובבי המטקות מחכים בכיליון עיניים לפתיחת עונת הרחצה ומאותו הרגע הם בחוף משחקים כאילו היה זה המשחק האחרון שלהם. מנגד, הרוחצים בחוף, אשר עבורם המשחק הוא מטרד של ממש מלינים על כך שהשקט והשלווה מופרים בהפגנתיות ע"י חובבי המטקות המושבעים.

בעיריית חיפה החליטו למצוא פתרון אולטימטיבי באמצעות מגרש מטקות ייחודי. המגרש שהוקם בעלות של כ – 450 אלף שקל בחוף נאות בקרית חיים יאפשר לחובבי המטקות לשחק בכל עונות השנה בתנאים אופטימליים מבלי להוות מטרד ליתר הרוחצים בים. המגרש הפתוח חינם לציבור הרחב בכל ימי השבוע

בעיריית חיפה כבר בוחנים אפשרות לארח במגרש טורנירים ארציים ובטוחים כי מהר מאד המודל יאומץ על ידי ערים נוספות, מה שיוביל לפיתוח הענף המזוהה כל כך עם ערי החוף בישראל.

משחק המטקות שהוא ללא ספק אחד מענפי הספורט הפופולריים בארץ, מאפשר משחק משותף ומהנה לכל בני המשפחה בכל הגילאים. בעתיד הקרוב מתכננת העירייה לשלב בני נוער בסיכון בפעילות משולבת במגרש החדש במטרה לחזק את הדימוי העצמי של אותם נערים ולשפר את הכושר הגופני שלהם.

יהב חונך את מגרש המטקות בחוף נאות בקרית חיים. צילום: מישל דו קום

יהב חונך את מגרש המטקות בחוף נאות בקרית חיים. צילום: מישל דו קום

נעם לנקר, תושב קריית חיים ומשחקני המטקות הבולטים בחוף, הודה באופן אישי לראש העיר בשם חובבי המטקות על היענותו ליוזמה שהביאה לדבריו "להקמת מגרש מטקות יחיד במינו בארץ וככל הנראה בעולם כולו. חוף קריית חיים" אומר לנקר "מזוהה יותר מכל חוף אחר בארץ עם משחקי המטקות. בחוף משחקים כ – 350 שחקני מטקות, מהם כ – 200 שחקנים פעילים לאורך כל השנה המשתתפים בטורנירים ובאליפויות ארציות".

המגרש החדש נחנך בסוף השבוע האחרון במעמד ראש העיר יונה יהב ורשות הספורט העירונית. עשרות שחקני מטקות מובילים הדגימו מגוון סגנונות משחק תחרותיים, התקפים והגנתיים בזוגות ובשלשות להנאת הקהל שהשתתף בחניכת המגרש.

ראש העיר חיפה יונה יהב: "מכל ענפי הספורט, המטקות הוא הענף הישראלי ביותר. כיליד חיפה, חלמתי תמיד שלחובבי המטקות שלנו יהיה מגרש ראוי. אני שמח לצרפו למתקני הספורט החדישים בחיפה שביחד מיצבו את העיר לבירת הספורט של ישראל".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה