יותר מחצי מיליון שקלים פיצוי לרוכבת אופניים

התביעה הוגשה כנגד קרנית-קרן לפיצוי נפגעי תאונת דרכים היות והרכב שגרם לתאונה הסתלק מהמקום ולא ניתן היה לאתר את מבטחת השימוש ברכב.
בית משפט השלום בחיפה פסק פיצויים לשני רוכבי אופניים שהיו מעורבים בתאונת דרכים בכביש 4 וזאת מבלי שהיה מגע בינם ובין כלי הרכב.  התביעה הוגשה  כנגד קרנית-קרן לפיצוי נפגעי תאונת דרכים היות והרכב שגרם

עו"ד קרן מרץ צילום אושרי כהן למאצ'פוינט.

עו"ד קרן מרץ צילום אושרי כהן למאצ'פוינט.

לתאונה הסתלק מהמקום ולא ניתן היה לאתר את מבטחת השימוש ברכב.


התאונה אירעה לפני שש שנים בכביש הישן בין חיפה לתל אביב, סמוך לצומת הכניסה לטירת הכרמל. מספר רוכבים מקבוצת טריאתלון רכבו בדבוקה במסגרת אימון רכיבה ונפגעו בתאונת שרשרת.

רכב מסוג מזדה נכנס אל הצומת במהירות, מבלי לתת זכות קדימה בצומת, הרוכב הראשון בטור הרוכבים בלם את אופניו בלימת חירום וכתוצאה מכך התנגשו בו הרוכבים מאחור.

בפסק הדין התקבלה גירסת התובעים, כי הרכב התפרץ בפראות אל הכביש, ואילץ את רוכבי האופניים לבלום בלימת חירום על מנת לא להתנגש ברכב. בעקבות בלימה זו,  התנגשו רוכבי האופניים ונפלו. כתוצאה מהנפילה  נחבלו בגופם, בעוד הרכב נמלט מהמקום. חמשת רוכבי האופניים  העידו כי רק עקב התפרצות הרכב אל הכביש במהירות, נאלצו לבלום ונתקלו אלה באלה.

התובע בתיק הינו איש עסקים. הוא נחבט קשות באגן סבל משטפי דם, שברים בכף ידו וכאבי גב. התובע עבר במשך שנתיים טיפולי פיזיותרפיה וכאבים כרוניים ונקבעה לו נכות רפואית של 5 אחוז.  וכן נפסקו לו פיצויים בגובה של 58 אלף שקלים.

התובעת  בתיק נחבלה בתאונה בראש ובצווארה ובכתף וסבלה משבר בכף היד וכאבים מתמשכים. בזמן התאונה היתה סטודנטית לתואר ראשון ועבדה במשרת סטודנט. בעקבות התאונה התפטרה מעבודתה. במהלך השנים אחרי התאונה סבלה מכאבים עזים ובעיות פיזיות אשר מנעו ממנה להחזיק זמן רב במקום עבודה אחד. הפסד השתכרותה בעקבות התאונה נקבע לא לפי שכרה כסטודנטית אלא לפי מעמדה כמהנדסת. בנוסף חושבו הפסדי פנסיה, הוצאות רפואיות ואובדן השתכרות עתידי. בית המשפט פסק לתובעת פיצויים בסכום של 475 אלף שקלים.  בנוסף חויבה הנתבעת בשכר טרחת עורך דין ובסך הכל- 548,000 ש"ח.

עו"ד קרן מרץ המייצגת את שני הרוכבים בתאונה  מסבירה כי בית המשפט דן בשאלה, האם יש קשר סיבתי בין התפרצות הרכב לכביש לבין הבלימה והתנגשות רוכבי האופניים, לצורך הגדרת התאונה כתאונת דרכים. בית המשפט קיבל את עדויות התובעים ושאר הרוכבים, וקבע כי מתקיים הקשר הסיבתי האמור וכי מדובר בתאונת דרכים על פי משמעה בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

עוד הוסיפה עו"ד מרץ: "למרות שלא היה מגע עם הרכב, שהסתלק מהמקום, קיבל בית המשפט את התביעה ופסק כי מדובר בתאונת דרכים. כאשר רכב גורם לתאונה, גם מבלי שהיה מגע ישיר בינו ובין הנפגעים, עשויה התאונה להיחשב כתאונת דרכים".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט