בלעדי: הורים לפעוטות בקרית ביאליק גילו לתדהמתם, כי ילדיהם התהלכו על שפת הכביש מבלי שבגן ידעו מכך, כשבעלי הגן מסתירים מהם את העניין

הורים לארבע פעוטות בגילאי 2-3 שנים הנמצאים בפעוטון לילדים שלא נגמרו, בקרית ביאליק, נדהמו לגלות כי התינוקות שלהם היו בסכנת חיים, מבלי שהבעלים יטרח לספר להם על כך, אלא רק שבוע מאוחר יותר כשלא הייתה לו ברירה עוד להסתיר לדבריהם
 

הגננת הוציאה אותם מהכיתה ובכלל לא שמה לב שנעלמו. צילום: אילוסטרציה

הגננת הוציאה אותם מהכיתה ובכלל לא שמה לב שנעלמו. צילום: אילוסטרציה

אחד התרחישים שהורים לילדי גן ובעיקר הורים לפעוטות בפעוטונים חוששים מהם, זה אם ילדיהם יצליחו לצאת מתחום הגן ולשוטט ברחובות, בלי השגחה ומבלי שצוות הגן יבחין בכך.

הסיוט הגדול מזה, שכל זה יקרה וההורים כלל לא יתוודעו לעניין אלא במקרה.

כל זה ועוד התרחש לפני עשרה ימים בפעוטון לתינוקות בין הגילאים 0-3 שנים, שנמצא ברחוב בן גוריון בקרית ביאליק.

אחד ההורים שפנה ל"ניוז חיפה קריות.נט" סיפר: "בתחילת השבוע בעל הפעוטון קרא לשיחה לארבעה הורים של ארבע פעוטות בגן. הוא סיפר לנו שהתינוקות שלנו הסתובבו מחוץ לגן, על שפת הכביש ברחוב לבד, בלי השגחה וכי הם חמקו מהגן. לטענתו, מאז הוא ניצח מה שקרה ונקט בכל מיני צעדים. אנחנו נותרנו המומים ומזועזעים מהאסון שיכל לקרות לכל אחד מאיתנו. ועוד יותר לא הבנו איך במשך שבוע ימים! בעלי הגן לא סיפרו לנו דבר".

אותו ההורה מספר מה התרחש באותו יום בגן לפני עשרה ימים: "בגן יש 15 פעוטות. באיזשהו שלב הגננת פיצלה אותם לשתי קבוצות – האחת הייתה איתה והשנייה עם הסייעת, כשיש רק סייעת אחת בגן. בעשרה ל-11.00 בבוקר, הגננת הוציאה את הילדים שהיו אצלה מהכיתה וסגרה את הדלת. ארבעה ילדים, ביניהם שלי, התחילו לצאת לחצר ומשם החוצה מהגן. הבעיה, שבמקום עד למקרה הזה לא הייתה שער חשמלית, אז לילדים היה קל לחמוק מהגן. כל אותו זמן, לאף אחד בגן לא היה מושע שארבעה פעוטות בגילאי 2-3 שנים יצאו מהגן והחלו להסתובב על שפת הכביש. הם בכלל לא ידעו שהם לא שם.

"במזל גדול עברה בקרבת מקום אישה תושבת המקום, שהבחינה בארבע הפעוטות לבד. היא מייד אספה אותם, צלצלה בפעמון של הגן ורק אז הגננת הבינה שנעלמו בכלל ילדים מהגן. היא חשבה שהם ילכו עצמאית לכיתה בה הייתה הסייעת, וזה לא קרה, ואף אחד לא ידע שהם לא שם:ץ

לפי הורה אחר של אחד מהילדים שיצאו, האישה שמצאה אותם החלה לספר בעיר את שארע. הדבר הגיע לאוזני בעלי המקום שבעיר מתחיל להסתובב הסיפור לגבי הילדים: "הוא הבין שאם הוא לא מספר לנו ההורים, תוך זמן קצר הסיבוב שמסתובב בעיר יגיע אלינו ושזה רק עניין של זמן. אז הוא כינס אותנו שבוע שלם אחרי המקרה וסיפר להורים על כך שהילדים יצאו מהגן ולדבריו הם הצליחו לשהות בחוץ "רק" חמש דקות". הבעלים טען כי הוא יפיק לקים והתקין שער חשמלי בפעוטון.

אלא שאת ההורים זה לא מספק, כפי שמציינת אחת מהאימהות של ארבע הפעוטים: "שער חשמלי היה צריך להיות קודם לכן ולא עכשיו. ברגע שמתגלה כזה דבר, אתה תוהה מה מסתירים עוד מאיתנו בגן הזה".

 

תגובת בעל הגן: "כאוב לי אחרי כל כך הרבה שנים שאני בגן ילדים, שההורים פנו אליכם. דיברנו עם ההורים וכל מה שהיה צריך לעשות – עשינו. מתהפכת לי הבטן שהם פנו אלינו. איך שנודע להם המקרה, כל אחד מהם דיבר אתי".

אבל שבוע ימים אתם לא סיפרתי להם דבר והסתרתם מהם את המקרה.

"אני חשבתי שהשבוע זה הזמן המתאים לספר להם. הייתי צריך לבדוק כמה דברים הסקתי מסקנות, הבנתי מה הייתה העיה ואז קראתי להורים. הראתי להם אפילו את הצילומים במצלמות האבטחה בגן".

הם טוענים שנאלצת לספר להם כי הגב שלך היה לקיר בידיעה שהסיפור מופץ בכל העיר.

"לא נכון, ברגע שהייתי מוכן דיברתי איתם".

ילדים בגילאי שנתיים ושלוש מסתובבים ליד כביש בלי השגחה, זה אמור להכעיס את הורים, לפחות.

"מה הפנייה אליכם תעזור להם? זה רק תזיק".

אז באילו צעדים נקטתם בעקבות הנושא?

"אין לי מה לומר בנושא. אבל אין הורה שרצה לדבר אתי ולא דיברתי".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך