למעלה מ-600 איש השתתפו ביום שבת בפתיחת התערוכות החדשות במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית!

במוצ"ש התקיימו פתיחות של שתי תערוכות חדשות במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית: 'קוספליי משחק תחפושות בהשראת מאנגה ואנימה בצילומיו של קילט דואיטס', ותערוכת קימונו. באירוע השתתפו ראש העיר, יונה יהב ורעייתו פרופ' רבקה יהב, מר קוג'י טומיטה, כבוד שגריר יפן בישראל ומכובדים רבים.
במוזיאון טיקוטין. יונה יהב שגריר יפן נסים טל וקילט דואיטס. אלבום פרטי

במוזיאון טיקוטין. יונה יהב שגריר יפן נסים טל וקילט דואיטס. אלבום פרטי

פותחים תערוכה יפנית. יונה יהב נסים טל קילט דואיטס אילנה זינגר וחברי אמאי. אלבום פרטי

פותחים תערוכה יפנית. יונה יהב נסים טל קילט דואיטס אילנה זינגר וחברי אמאי. אלבום פרטי

תערוכות חדשות נפתחות. יונה יהב ורעייתו נסים טל וקילט דואיטס. אלבום פרטי

תערוכות חדשות נפתחות. יונה יהב ורעייתו נסים טל וקילט דואיטס. אלבום פרטי

פתיחה חגיגית במעמד ראש העיר, מר יונה יהב ורעייתו ומר קוג'י טומיטה, כבוד שגריר יפן בישראל, התקיימה במוצ"ש ה- 2.7.16  של שתי תערוכות חדשות במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית: 'קוספליי  משחק תחפושות בהשראת מאנגה ואנימה בצילומיו של קילט דואיטס', ותערוכת קימונו. באירוע השתתפו ראש העיר, יונה יהב ורעייתו פרופ' רבקה יהב,  מר קוג'י טומיטה, כבוד שגריר יפן בישראל, צלם תערוכת קוספליי,  מר קילט דואיטס,  מנכ"ל מוזיאוני חיפה נסים טל, יו"ר חבר הנאמנים של מוזיאון טיקוטין אילנה דרוקר טיקוטין, אמנים, אנשי תקשורת וחיפנים ותיקים. במהלך הערב התקיים באודיטוריום המוזיאון תצוגת קוספליי מרשימה בשיתוף עם  אמא"י (ארגון מאנגה ואנימה בישראל).  ראש העיר איחל לשגריר החדש של יפן הצלחה בתפקידו המאתר והביע התפעלות רבה מהתלבושות הססגוניות ברוח הפופ של שנות ה-70. באירוע הפתיחה הושק גם קטלוג תערוכת הקוספליי, קטלוג צבעוני, שעוצב ע"י סטודיו שנורקל.

קוספליי- משחק תחפושות בהשראת המאנגה והאנימה בצילומיו של קילט דואיטס. תרבות הפופ היפנית, פופולארית מאד בימינו בכל רחבי העולם. למאנגה (manga; קומיקס) ואנימה (anime; אנימציה) ישנם מעריצים "שרופים" שמתחפשים לדמויות בדיוניות מתוך מדיות אלו. המונח קוספליי הוא חיבור של המילים costume play –  "משחק תחפושות". משתתפי הקוספליי מכונים קוספליירים. הם לובשים תחפושות ואביזרים המייצגים דמות או רעיון מסוים. מקורות ההשראה כוללים משחקי וידאו, מדע בדיוני, ספרות, סרטי פעולה ולהקות המופיעות בקומיקס ובאנימציה.

קימונו- הקימונו הוא אחד מסמליה של תרבות יפן. משמעה הרחב של המילה  'קימונו' הוא לבוש, אך בדרך כלל מכנים בשם זה את הגלימה היפנית המסורתית, דמוית ה-T, הנכרכת סביב הגוף. רוב היפנים היום אינם לובשים קימונו, אך הוא ממשיך להיחשב ליצירת אמנות. בתערוכה מוצגות גלימות קימונו מאוסף סנדי וקנת בלייפר מקליפורניה, שנתרם השנה למוזיאון טיקוטין ומאוסף המוזיאון.

 

אוצרת: ד"ר אילנה זינגר בליין

נעילה :1 בינואר  2017


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה