שומרים על החניכיים ב- 50

יש לכם שיניים בריאות? ומה עם החניכיים ? למה חשוב לדאוג לתחזוקת בריאות החניכיים, ואיזה טיפולים מיוחדים יש למי שמגיע לגיל 50 וגם: האם אובדן שיניים הוא אמת או מיתוס, מה הקשר בין חניכיים בריאות לגוף בריא? * על כל זה ועוד עונה ד"ר חגי סלוצקי, רופא שיניים ראשי ברשת מרפאות כללית סמייל
 

הגעת לגיל 50? תגיע לבדיקת אבחון כוללת ללא עלות

 

מחלות החניכיים הן מהמחלות החיידקיות הכרוניות הנפוצות ביותר באזורינו. על פי מחקרים שהתפרסמו על ידי ארגון הבריאות העולמי "WHO" ניתן להניח כי כשמונים אחוז מהישראלים סובלים מרמה זו או אחרת של מחלת חניכיים ורובם – מבחינים בה רק בשלב מאוחר ולעיתים רבות מאוחר מידי.
אם הגעת לגיל 50, "כללית סמייל" מזמינה אותך לבדיקת אבחון כוללת, ללא עלות. בדיקה כזו יכולה להביא לטיפול מניעתי שיחסוך לך הרבה מאד כאב בפה, או בכיס. לפרטים אודות מרפאות כללית סמייל היכנסו לאתר clalitsmile.co.il.

 

בגיל 50, זה בדיוק הזמן להעניק לעצמנו את מתנת הבריאות השלמה. צילום: כללית סמייל

בגיל 50, זה בדיוק הזמן להעניק לעצמנו את מתנת הבריאות השלמה. צילום: כללית סמייל

 

שמירה לקויה על ההיגיינה האוראלית דבר המאפשר יצירת רובד חיידקי (פלאק) סביב השיניים, כמו גם נטיות גנטיות מסוימות, גוררת לעששת בשיניים ודלקות חניכיים. הסכנות הן רבות ונעות מרגישות לקור ו/או למתוק ועד לנפיחות, זיהום, נסיגת חניכיים או, חלילה – אובדן שיניים ובנוסף מחלות סיסטמיות (בכלל הגוף) אחרות או החמרה במחלות קיימות.
עם חלוף השנים ובעקבות תחזוקה לא נכונה, השיניים והחניכיים המקיפות אותן צוברות פגיעות העלולות לגרום לרגישות יתר לדלקות ומחלות. למשל: צחצוח אגרסיבי או הידוק שיניים, הן פעולות אשר משפיעות על הפה שלנו לאורך השניים ותוצאתן ניכרת בשלב מאוחר יחסית ולכן, גיל 50 הוא תזמון מצוין לאבחון וטיפול בעניין.

 

איך אדע אם יש לי דלקת חניכיים?

 

התחושה הראשונה היא נפיחות, אודם ודימום בעת אכילה או צחצוח. כאב מתרחש לעיתים נדירות ורק במצבים חריפים. זו הסיבה שחלקנו נוטה להתעכב בפניה לטיפול בחניכיים.
חניכיים בריאות נראות "מנוקדות" כקליפת תפוז וצבען ורוד בהיר. כשהחניכיים חולות הן אדומות, נפוחות, בוהקות ונוטות לדמם בקלות, במיוחד בעת הברשת השיניים או אפילו בזמן האכילה.

 

כיצד לשמור על החניכיים?

 

צעד ראשון- צחצוח שיניים נכון:

 

אתם לא מוותרים על מקלחת מדי יום? אין סיבה שתוותרו על צחצוח. הכי חשוב לשמור על שגרת היגיינה יום יומית, לצחצח שיניים לאחר כל ארוחה, ואם זה בלתי אפשרי לכל הפחות הקפידו על שימוש באביזרים וצחצוח שיניים וחניכיים פעמיים ביום, בוקר וערב, כדי להסיר את רובד החיידקים ולסלק את האבנית. בבוקר לאחר ארוחת הבוקר ובערב בתום כל הארוחות "והנשנושים" ולפני השינה.

 

זמן הצחצוח- לפחות שתי דקות
קחו את הזמן: יש לצחצח את השיניים במשך 2 דקות לפחות פעמיים ביום, חצי דקה בכל רבע פה. צחצוח בזמן קצר מזה לא יספיק כדי לנקות את כל השיניים כהלכה.
 

בריאות על חוט דנטאלי

 

החוט הדנטאלי נועד להסיר שיירי מזון שנתקעו בין השיניים. אל תוותרו על שימוש בחוט לפחות פעם ביום, אחרת האפקטיביות של הצחצוח תרד. אגב, אם נוח לכם יותר להשתמש בקיסמים או בעזרים אחרים – לכו על זה, אך היעזרו בעצה והדרכה של השיננית או הרופא. במהלך בדיקת החניכיים, הצוות ישמח להדריך אתכם כיצד להשתמש בעזרים באופן מיטבי ולהגן על החניכיים שלכם.

 

גם אם לתחושתך אין לך דלקת בחניכיים והכל בסדר, ב"כללית סמייל" מזמינים אותך לגשת לבדיקת אבחון כוללת ללא תשלום. למען הסבירות שישנה בעיה בחניכיים ולאור העובדה שאבחון מוקדם משנה את המצב ללא היכר, חשוב וכדאי לאבחן את מצב החניכיים ולוודא שהכל תקין בחלל הפה. בגיל 50, זה בדיוק הזמן להעניק לעצמנו את המתנה הגדולה ביותר – מתנת הבריאות השלמה.

לפרטים אודות מרפאות כללית סמייל היכנסו לאתר clalitsmile.co.il

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות