יוצאים לדרך

נסגר המכרז ל-1,042 דירות בשכונת "נאות אפק" בקרית ביאליק במסגרת "מחיר למשתכן". ההגרלות – במחצית הראשונה של 2017

נאות אפק, מבט מהאוויר. "תהיה מתחם המגורים האטרקטיבי ביותר בצפון"

נאות אפק, מבט מהאוויר. "תהיה מתחם המגורים האטרקטיבי ביותר בצפון"

לאחרונה הכריזה רשות מקרקעי ישראל, על הזוכים בשכונת "נאות אפק" בקרית ביאליק במסגרת מחיר למשתכן. 836 יח"ד מתוך 1042 יח"ד ייבנו על ידי חברת "גיא ודורון לוי", 206 דירות נוספות ייבנו על ידי "סלע בינוי", כך עולה מתוצאות המכרז. המחיר הממוצע לדירת 100 מ"ר צפוי לנוע בין 970 אלף שקלים למיליון שקלים, מחירה הממוצע של דירת 120 מ"ר ינוע בין 1.19-1.15 מיליון שקל ואילו דירות 130 מ"ר יתומחרו סביב 1.25 מיליון שקל. מחיר זה כולל מע"מ ואת חישוב מחיר החניה, המחסן והמרפסת. חשוב לציין, כי במחיר זה מגולמת ההנחה של 20 אחוזים מהערכת השמאי.

תוכנית "מחיר למשתכן" שהיא פרי יוזמתה של ממשלת ישראל, בהובלת משרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל, באה להקל על זוגות צעירים לרכוש את דירתם הראשונה בתנאים מועדפים. התוכנית המעניקה הנחה של 200,000 שקלים לפחות ברכישת דירה.

ההגרלות לקניית הדירות במחירים המוזלים עשויות להיערך במחצית הראשונה של 2017, כשעל פי הערכות תחילת האכלוס בפרויקט צפויה בתוך כשלוש וחצי שנים. ראוי לציין, כי אל מכרזי הדירות במתכונת "מחיר למשתכן" יכולים לגשת זכאים בלבד, כך שזוכה במכרז לא יוכל למכור את הדירה המוזלת במהלך חמש שנים ממועד קבלת המפתח אך יוכל להשכיר אותה בשוק החופשי.

שכונת "נאות אפק" היא פרויקט משותף לקרית ביאליק ורשות מקרקעי ישראל, הכוללת 4573 יחידות דיור. היא אחת משכונות הענק הנבנות בימים אלה בישראל, ונבנית משני צדי כביש עוקף הקריות. "קרית ביאליק תאכלס 16 אלף נפשות בשכונה שתוכננה לפרטים, ותהיה מתחם המגורים האטרקטיבי ביותר בצפון", מסר ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי. "השכונה תציע מגוון רחב של דירות, דופלקסים וקוטג'ים, בית ספר מקיף חדש ובו 48 כיתות לימוד, מבני ציבור, שטחים ירוקים רבים, מסלולי אופניים ואפילו מחלף חדש 'ביאליק צפון' על כביש עוקף קריות, בהמשך לשדרות ח"ן".

בנייני הדירות בשכונה יוקמו עד לגובה של 25 קומות. הדירות בפרויקט תהיינה בנות 4-6 חדרים והמפרט יכלול מרפסות וחניות מקורות. חברת הניהול והפיקוח ח.פ.ת מנהלת את הקמת השכונה הנבנית על מתחם של כ-1,100 דונם. בשלב זה, מבוצעות בשטח עבודות עפר, שנועדו להגביה את מפלסי הפיתוח של השכונה החדשה בכחמישה מטרים ולהניח את התשתיות למערכות מתקדמות אשר יוטמנו בתוך הקרקע, כהכנה להקמת המבנים. מעבר ל 836 יח"ד שישווקו במסגרת "מחיר למשתכן", תשווק חברת "גיא ודורון לוי" עוד 162 יח"ד שיימכרו במכירה חופשית וייתנו מענה למשפרי דיור ולא לזכאים.

"הקמת השכונה תעמיד לרשות זוגות צעירים ומשפחות, אפשרות לממש את הביקוש הרב לדיור בקרית ביאליק, שלא היה קיים עד כה בהיעדר היצע דירות מתאים", הוסיף דוקורסקי. "אני מעריך שההיצע הגדול יביא להוזלת יוקר הדיור והמחייה ואני שמח שקרית ביאליק נבחרה להוביל מהלך דרמטי זה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק