חינוך מאחורי הקלעים

עיריית חיפה החליטה השנה להעלות על נס את אלו שעובדים במערכת החינוך מאחורי הקלעים – אבות הבית. אב הבית המצטיין – ינאי לוי

יונה יהב עם שלושת הזוכים. "אבות הבית הם לא פעם דמות שהשפעתה על הילד לא נופלת מזו של המחנך הטוב ביותר"

יונה יהב עם שלושת הזוכים. "אבות הבית הם לא פעם דמות שהשפעתה על הילד לא נופלת מזו של המחנך הטוב ביותר"

בטקס חגיגי שנערך באולם הכנסים של עיריית חיפה, חולקו השבוע פרסים ותעודות הצטיינות בנושא מעט שונה מבכל שנה. מפעל חינוכי ייחודי אותו יזם ראש העירייה, יונה יהב, מעלה על נס את תרומתם המשמעותית של המצטיינים והבולטים בעשייתם החינוכית, הפועלים דווקא מאחורי הקלעים לאורך שנת הלימודים: אבות הבית. הפרס נועד לעודד הצטיינות בעבודה, יוזמה, יצירתיות ומסירות, ולהוקיר את אבות הבית הרואים בעבודתם מפעל חיים אישי ותורמים תרומה ייחודית למערכת החינוך בחיפה.

הטקס עצמו נערך בהשתתפות אבות בית מבתי ספר בכל רחבי העיר, מנהלי בתי ספר ומורים רבים שהגיעו לחלוק כבוד ולהודות לאבות הבית באופן אישי. הפרס הוענק לאב בית אשר הצטיין בעבודתו לאורך שלוש שנים לפחות, הגיע להישגים בולטים ומהווה דוגמא ומופת לאחרים. בין הקריטריונים שבחנה ועדת הפרס: תחזוקת, תשתיות בית הספר, אספקה והתקנת ציוד, סיוע בשמירה על בטיחות המתקנים, אחריות ומקצועיות, יחסי אנוש ומשמעת.

מתוך 18 בתי ספר יסודיים ועל יסודיים שהשתתפו בתחרות, זכו שלושה: במקום הראשון זכה ינאי לוי מ"בית הספר עיוני מקצועי ע"ש יאנוש קורצ"אק", לו הוענקה תעודת הצטיינות ופרס כספי על סך 25 אלף שקלים. למקום השני הגיע ישראל מקונן, מבית הספר "אהרון הרא"ה בנים", שזכה בפרס על סך 10,000 שקלים, ובמקום השלישי ובפרס כספי בסך 5000 שקלים זכה מוטי הרוש מחטיבת הביניים "דגן" בית הספר התיכון קרית חיים.

"מדי שנה אנו מעניקים פרסים לאנשי החינוך, למחנכים ולמנהלים. השנה, החלטנו להציב בקדמת הבמה את אב הבית של בתי הספר. אני גורס כבר שנים כי מצבו הפיזי של בית הספר, ערכי הטיפוח והתחזוקה, הם המאפשרים לקיים בו פעילות חינוכית מצוינת והם המטמיעים בילדים אמות מידה אסתטיות, שהן יסודה של כל תרבות. אבות הבית הם לא פעם גם האוזן הקשבת של הילדים, כתף להישען עליה ודמות שהשפעתה על הילד לא נופלת מזו של המחנך הטוב ביותר. מגיע להם הכבוד הזה".

ראשת מערכת החינוך, התרבות והשירותים החברתיים, אילנה טרוק, הוסיפה כי כל 18 אבות הבית שהומלצו לקבלת הפרס מצטיינים ומהווים דוגמא ומופת למערכת החינוך. "אב בית מצטיין הוא אב בית שרואה בעבודתו מפעל חיים, שמקדם סביבה חינוכית מוגנת ובטוחה מחד, ונעימה ומעודדת למידה- מאידך", סיכמה. "אין ספק כי תרומת הזוכים היא משמעותית מאוד למערכת החינוך החיפאית".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה