מכשיר חדש במלחמה

בשורה: מכשיר ממוגרפיה חדש נכנס השבוע לבית החולים "כרמל", ויאפשר גילוי מוקדם ומיטבי של ממצאים חשודים לסרטן השד
מכשיר הממוגרפיה החדש. "זאת גאווה גדולה וסיפוק גדול עבורנו, להביא למטופלות שלנו את מכשיר הממוגרפיה האיכותי ביותר בצפון". צילום: כרמל

מכשיר הממוגרפיה החדש. "זאת גאווה גדולה וסיפוק גדול עבורנו, להביא למטופלות שלנו את מכשיר הממוגרפיה האיכותי ביותר בצפון". צילום: כרמל

סרטן השד לא מפסיק להכות, ומספר הנשים החולות בסרטן השד בישראל נמצא בעליה מתמדת. כדי להקדים תרופה למכה, חנכו השבוע בבית החולים "כרמל" את מכשיר הממוגרפיה המתקדם ביותר של חברת "סימנס", שנרכש בעלות של מעל מיליון שקלים על ידי "כרמל" בעזרת תרומה של סטיב פודולסקי משיקגו, שהגיע במיוחד להשתתף בטקס חניכת המכשיר. גדולתו היא ביכולת שלו לבצע סריקות ממוחשבות בפרוסות דקות של השד, ולאפשר גילוי מוקדם טוב יותר של ממצאים חשודים לסרטן השד. הממוגרף החדש פועל על פי פרוטוקולים חדישים, מתמודד טוב יותר עם תופעת השד הסמיך האופיינית בעיקר בנשים צעירות ומאפשר קבלת תוצאות חדות וברורות בבדיקות הסקר.

"זאת גאווה גדולה וסיפוק גדול עבורנו, להביא למטופלות שלנו את מכשיר הממוגרפיה האיכותי ביותר בצפון", התגאתה מנהלת היחידה לאבחון השד ב"כרמל", ד"ר יהודית גולדמן. "אחת הבעיות המרכזיות איתן אנו מתמודדים, היא במצבים של חוסר ודאות בצילומי השד. נשים מבצעות בדיקות שונות במקומות שונים, ולא תמיד ניתן להגיע לקביעה ברורה האם מדובר בגידול סרטני או שמא בגידול מסוג אחר". כאן נכנס לעבודה מכשיר הממוגרפיה החדש, שמקצר ומוריד משמעותית את הסבל של הנשים עם ספקות בתוצאות הבדיקה שלהן, הצריכות ללכת לעוד ועוד בדיקות עד לקבלת תשובה חד משמעית. במסגרת שדרוג הטכנולוגיה בוצעו גם התאמות בינוי מיוחדות באתר יחידת הממוגרפיה לשיפור התנאים למטופלות.

סרטן השד הינה המחלה הממארת השכיחה ביותר בישראל ובעולם המערבי בכלל. כ-4,500 נשים מאובחנות מדי שנה כחולות בסרטן השד בישראל. ככל שהמחלה מאובחנת בשלבים המוקדמים, כך עולים סיכויי הריפוי לכ-90 אחוזים. באגודה למלחמה בסרטן אומרים, כי מספר הנשים שמחלימות מסרטן השד עולה בהתמדה בזכות הגילוי המוקדם, ובזכות שיפור דרכי הטיפול והגברת המודעות הנרחבת בארץ.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות