הדירות בצפון הארץ יושבות הכי פחות על המדף

כך נראית הבעת חוסר אמון בתכניות הממשלתיות. למרות תוכנית מחיר למשתכן ולמרות המחירים הגבוהים זמן המכירה של דירה חדשה בישראל התקצר.
פרויקט גבעת אלונים של חברת שרביב ממעוף הציפור קרדיט ויו פוינט

פרויקט גבעת אלונים של חברת שרביב ממעוף הציפור קרדיט ויו פוינט

מנתוני הלמ"ס על החציון החודשי להימצאות דירות חדשות בשוק בשנת 2015 שעובדו על ידי חטיבת אלדר צפון עולה כי הדירות במחוז צפון ובמחוז חיפה יושבות הכי פחות על המדף. מהנתונים עולה כי דירה במחוז חיפה הכולל את כל אזור חיפה והקריות נמצאת על המדף רק 2.1 חודשים לעומת 2.8 חודשים ב-2014. במחוז הצפון הספיקו 1.3 חודשים כדי למכור דירה חדשה לעומת 2 חודשים בשנת 2014.

לדברי חיים פייגלין, יו"ר ארגון קבלני חיפה והמפרץ "באזורים בהם בונים דירות חדשות יש ביקושים. הציבור לא מחכה למחיר למשתכן, הציבור לא מעוניין ללכת מהגרלה ולהגרלה ובסוף גם אם זכה להבין שיתכן שלא יקבל משכנתא או שיקבל בתנאים גרועים בשל חשש שהפרויקט לא יצא לפועל. ביקושים יש ובשפע. הבעיה היא היצע. ולראייה בהשוואה ל-2014 הדירות נמצאות פחות זמן על המדף".

כך למשל חברת שרביב מדווחת על ביקושים ערים לדירות בשכונת גבעת אלונים בקריית אתא. מנתוני החברה עולה כי תוך שבועות ספורים נמכרו כ-30% מהדירות במגדל חדש בן 18 קומות במסגרת מכירה שקטה ללא כל פרסום. לדברי שרה אילין, מנהלת שיווק בחברת שרביב "אנו רואים שמתחילת השנה המגמה שאפיינה את 2015 נמשכת עם גידול במכירות, כאשר את העליה הגדולה בביקושים ניתן להסביר בכך שלא יצאו פרויקטים חדשים או מכרזים שאינם במסגרת מחיר למשתכן. יש קהל רחב של זוגות צעירים ומשפרי דיור שאינם זכאים, שמבינים שגם בתקופה הקרובה לא ייכנס היצע חדש לשוק. הם חוששים מהמשך עליית מחירים, ומזדרזים לרכוש מכיוון שהם חושבים שאם לא יעשו כן לא יישארו להם דירות".

ברמה הארצית, בשנת 2015 הספיקו 3.6 חודשים כדי למכור דירה חדשה בישראל, לעומת 5.1 חודשים בשנת 2014. המפתיע בנתונים הוא שהדירות במחוז תל אביב "נחטפות" למרות שמדובר בדירות היקרות ביותר בישראל ואכן דירה חדשה במחוז תל אביב מספיקה להישאר על המדף 2.3 חודשים בלבד , ירידה של 1.9 חודשים לעומת שנת 2014.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחוק ומשפט

 • אב נישל את ילדיו מהצוואה בהשפעת בת זוגו

  האב נישל את ילדיו מהצוואה בהשפעת בת זוגו. ביהמ"ש  לענייני משפחה בחיפה ביטל את הצוואה
 • הגרסה ההפוכה של בג"צ הבגידה

  האם בג"צ הבגידה המפורסם יינתן גם כאשר מדובר בנכס ששייך לאישה ובגבר שבוגד?
 • פותח או מנהל או הורה של עסק קטן – העולם נגדך ואתה אפילו לא יודע באמת צריך להיוועץ בעו"ד?

  כאשר שואלים אותי אם כדאי להיוועץ בעו"ד בעת פתיחת עסק חדש או בניהול השוטף של עסק קטן, מיד אני מבהיר כי אין זה משנה באיזה ענף או תחום מדובר כי תמיד התשובה תהיה כן! טור חובה של עו"ד דור צפריר צורי לכל בעל עסק
 • תאריך תפוגה

  הוא הגיע אלי מגובש בדעתו לפרק את המשפחה בגישור בלבד. אבל לה, ככל הנראה, היו תוכניות אחרות לחלוטין. חשוב לזכור שלכל משא ומתן יש תאריך תפוגה וכשהוא חולף, חולף עימו גם הסיכוי, אז אל תמתחו את החבל מעבר לקצה גבול היכולת שלו. מקרה של אישה שזרקה אבנים לעבר השכנים בעודה חיה בבית שקירותיו זכוכית.
 • עו"ד פניני: הלשכה חייבת להיות נגישה לעורכי הדין

  עו"ד שי פניני, מועמד ליו"ר הלשכה מחוז חיפה: "נתמוך ביוזמתו של עו"ד ציון אמיר לביטול דמי החבר לעורכי דין מתחילים וקביעת שכר טרחה מינימלי מחייב.
 • מוסכם-מרכז המגשרים הארצי סניף חיפה והקריות

  חוסר תקשורת, תחושות בדידות במערכת היחסים, התקדמות לכיוונים שונים ודברים נוספים מובילים פעמים רבות להחלטה להיפרד. מכאן נשאלת השאלה לגבי הדרך.
 • הצלחה מובטחת

  נעים להכיר: עו"ד דוד מזרחי שנמנה בעבר עם צוות הכותבים בניוז וכתב בהתנדבות, טורי עצות לגולשים והיום הוא ממובילי סיעת הצלחה לוועד מחוז חיפה
 • תום לב

  חיים היה בטוח שהעובדה שהוא דאג לפרנסת המשפחה, במשך 35 שנות נישואיהם, שעה ששרה גידלה 5 ילדים, מקנה לו את הבעלות על כל הרכוש המשותף. למה? כי הוא עבד והיא "נשארה בבית" כל זאת ועוד בטור האישי של עו"ד זהר גולן.
 • טען שהאם אלימה כלפי בנם - ודווקא הוא הורחק מבנו

  אב מהקריות טען כי גרושתו אלימה כלפי בנם, אך בית המשפט דווקא השתכנע כי הוא מסית את בנו נגד אמו. הזוג יצא במסכת האשמות הדדית בפייסבוק
 • הגיש תביעת דיבה נגד אשתו

  מה הוביל גבר מבוסס, בכיר במקום עבודתו, מוכר ובעל מעמד, להגיש תביעת דיבה נגד אשתו?
 • במקום שאין אנשים - השתדל להיות איש

  גלית הגיעה אלי לאחר מותו של בעלה רק כדי להתייעץ. השאלה הראשונה ששאלתי אותה היא, האם בנוסף להסכם הממון אמיר ערך גם צוואה? היא השיבה שככל הידוע לה, לא. אל תפחדו לערוך צוואה, השמועה אומרת שעריכתה היא דווקא סגולה לאריכות ימים. כל זאת ועוד בטור האישי של עורכת הדין זהר גולן.
 • אל תתפתו לפתוח את הדלת

  חברות הביטוח שוכרות חוקרים פרטיים על מנת לבדוק את מצבם של המבוטחים שלהם או של תובעים שהגישו כנגדם תביעה, בניסיון לדחות את תביעתם או להקטין את הפיצוי לו יהיו זכאים. כל זאת ועוד בטור האישי של עו"ד בועז אלקלעי
 • כוחה של מילה

  שימרו על טוהר המילה והמחשבה. יש להן כוח ליצור אבל גם להחריב. בתיק של שרון הגישה השלילית הקיצונית שלו החריבה לנו את התיק. כל זאת ועוד בטור האישי של עו"ד זהר גולן.
 • מריבה חריפה בין בני זוג מחיפה: מי יהיה המשמורן של הכלב?

  בני זוג, מרצים בכירים ומוכרים באיזור חיפה, רבים על הכלב עם האוזניים השמוטות. מה טוען הבעל?
 • הדיינים לא האמינו: מה ביקש הבעל לקבל לפני הפרידה מאשתו?

  הבעל טען כי הוא אוהב את אשתו ואינו מעוניין להיפרד ממנה. לבסוף התרצה אולם ביקש רק דבר אחד לפני הפרידה….
 • תאונות עבודה הפכו להיות "מכת מדינה".

  אין יום בו איננו שומעים על עובדים שנפצעו במהלך עבודתם ; עובד ניקיון שמעלון נפל עליו, עובדים שמתים עקב נפילה מגובה, נפילות מפיגומים, פגיעות בקווי ייצור, פציעות עקב שימוש בציוד מכני, דוגמאות לא חסר.
 • זוג מאיזור חיפה הגיע עד לאלימות פיזית: "לא בוחרת בביבי, עוברת לגנץ"

  זוג מאיזור חיפה הגיע לרבנות עקב מריבה אלימה על רקע בחירות 2019. וזה כולל גם הקלטות וצילומים. על מה נלחמים בני הזוג?
 • למי שייכות בובות הפורצלן שניתנו לבני זוג בירושה?

  מאבק עיקש מנהלים בני זוג המחזיקים אוסף בובות פורצלן שחלקן קיבלו בירושה ואחרות נרכשו לאורך השנים. לא תאמינו מה שוויין
 • עו"ד דוד מזרחי בטור מענין על הצעת חוק ניכור הורי

  הצעת החוק ניכור ההורי נולד מתוך זעקתם של אבות ואמהות  בהליך גירושין ואף לאחר הגירושין, מצב שבו אחד מהצדדים "מסית – משפיע" על הילדים וגורם לניכור הורי.
 • "תרגיל פשיטת הרגל"

  היו זהירים כאשר מדובר בפירוק מפעל החיים שלכם, כאשר מדובר בעתיד הילדים שלכם ושל אימם. קחו אחריות על המעשים שלכם וכלכלו היטב את צעדיכם. לפעמים "טיפה של מחשבה יכולה לעצור מבול של טעויות". כל זאת ועוד בטור האישי של עו"ד זהר גולן.
 • פרשת האשה שאיבדה את זכויותיה בדירה בטענת בגידה - עולה שלב

  בית הדין הרבני שלל את זכויותיה של אשה מהקריות בבית המשותף, לאחר שנטען כי בגדה בבעלה. העליון סירב להתערב בהחלטת בית הדין הרבני ובכך גרם לרעידת אדמה
 • מילכוד: האשה דורשת מבעלה את הסכום המקורי בכתובה. איך ישלם? 

  השניים משפטנים אך הבעל מובטל לאחר שהסתבך בפלילים ורישיונו נשלל. הגבר התעקש לרשום בכתובה 200 זוזים כפי שנקבע בגמרא ועכשיו האשה דורשת לקבל אותם
 • הרומן התפוצץ: מי צריך לשלם עבור גלולות נגד הריון ותחתוני יוקרה?

  הרומן התפוצץ אחרי שהאישה נפרדה מהמאהב שלה. לא תאמינו מה דורש כעת הבעל במסגרת הסכם הגירושין
 • האישה דורשת מבעלה לצרף גבר או אישה כדי "לגוון" את חיי המין שלהם

  הבעל טוען בבית הדין הרבני: "מדובר בניאוף ולכן יש לפטור אותי מתשלום דמי מזונות"
 • תביעת גירושין: עם מי ניהלה מזכירת הפרקליט רומן סוער?

  דרמה כזו לא זוכרים מזמן בבית הדין הרבני בחיפה. מסתבר שאין גבולות כשמדובר בחיי נישואין
 • שיפוץ דירה – כשדרוג איכות החיים או כהשקעה

  במצב בו מצוי שוק הנדל"ן היום וברמת המחירים הקיימת רוכשים רבים מעוניינים בהשבחת הנכס, בין אם השבחה לצורך מגורים ואיכות חיים ובין אם מדובר בהשבחה לטובת עליית ערך והשקעה.
 • "צחוק הגורל"

  ביום חמישי קיבלנו תוקף של פסק דין על הסכם הגירושין בבית המשפט לענייני משפחה, לא היה מאושר ממנו. הוא הביט בעיניי ואמר "זהו אני חופשי". אילו רק ידע מה יביא לו המחר. כל זאת ועוד בטור האישי (והפעם גם בסיפור האישי) של עו"ד זהר גולן.
 • "אמא, אמא ואבא"

  כיצד ניתן לרשום בתעודת הזהות ילד עם שלושה הורים? כיום, חברות רבות ברחבי העולם מכירות בצורך שיש לזוגות חד מיניים לממש את זכותם להיות הורים. לכן, על שופטי בתי המשפט לענייני משפחה ועל הרשות המחוקקת להיות ערים ורגישים ולקדם חקיקה ופסיקה שיאפשרו לכל אדם באופן שווה לממש את זכותו להיות הורה. לאותם שופטים יש הזדמנות להביא לשינוי בתפיסות העולם, באמצעות פתרונות יצירתיים ומיוחדים. המשימה שמוטלת על כתפיהם קשה ומורכבת כשהשיקול המרכזי – טובתו של הילד. כל זאת ועוד בטור האישי של עוה"ד זהר גולן.
 • "ילד של אף אחד"

  לעתים המציאות עולה על כל דמיון. סיפורה של אישה, מסורבת גט, אשר הביאה לעולם בעל כורחה ילד ממזר. כל זאת ועוד בטור האישי של עוה"ד זהר גולן.
 • שלום בית מדומה

  הוא רצה להתגרש יותר מהכל, היא מצידה ניהלה מלחמה פסיכולוגית כדי לנקום. על דוכן העדים היא נשברה והאסטרטגיה המלוכלכת שלה נחשפה במלוא הדרה. כל זאת ועוד בטור האישי של עו"ד זהר גולן.
 • "צדק צדק תרדוף"

  פסק הדין של בית המשפט העליון בסוגיית המשמורת המשותפת והמזונות, אומנם חולל מהפכה של ממש בתחום דיני המשפחה, אבל גם גרם למצב בלתי צודק שבו אבות, שנפסקו להם מזונות לפני שינוי ההלכה, ממשיכים להיות מופלים.
 • מי באמת גרם למותו של אבא שלי?

  תופעה מדאיגה: גברים שמתאבדים בצל הליכי הגירושין. בכל שנה מתווספים לסטטיסטיקה עוד ועוד מקרים של גברים שמרימים ידיים אל מול אטימות המערכת. כל זאת ועוד בטור של עורכת הדין זהר גולן. 
 • הגבלת תשלומים במזומן

  מיום 1.1.2019. נכנס לתוקפו חוק לצמצום השימוש במזומן המגבילה תשלום במזומן, בין אם מדובר במטבע ישראלי או זר, והגבלות על שימוש בשיקים וחובת דיווח על רוכש זכות במקרקעין. בחוק נקבעו סנקציות בגין הפרת הוראותיו. כל זאת ועוד בטור השבועי של עו"ד מזרחי מויאל ושות'
 • רוצים לתת מתנה? תקחו בחשבון את הבט המס

  ישנה חשיבות לסדר הפעולות ותכנון המס בעברת דירה ללא תמורה בין קרובים – עסקאות מתנה. כל זאת ועוד בטור השבועי של עו"ד מזרחי מויאל ושות'
 • שוויון בנטל המזונות - הזדמנות פז לצמיחה תעסוקתית של נשים

  ביום בהיר אחד היא הבינה שככל הנראה היא וילדיה נותרו חסרי כל. ברגע אחד היא החליטה לעשות מהלימון לימונדה ובחרה בעצמאות כלכלית. סיפורה של אישה חזקה במו ידיה שברה את תקרות הזכוכית שניבנו סביבה במהלך החיים. מאמר מרתק שמציג זווית ראייה קצת שונה על היתרונות שיכולים לצמוח לנשים משינוי ההלכה בתחום המזונות. וכמובן מוסר השכל חשוב. כל זאת ועוד בטור השבועי של עו"ד זהר גולן.
 • אל תנאף, אבל גם אל תתפשר

  כ-40,000 זוגות נישאים בישראל בכל שנה וכ-11,000 זוגות מתגרשים. הסטטיסטיקה מצביעה על זוג אחד מכל 3 זוגות מתגרש. אז מדוע בכל זאת גברים ונשים בוגדים? כל זאת ועוד בטור השבועי של עוה"ד זהר גולן.
 • "היא פירטה על ביצועי יחסי המין שלנו והשוותה אותי לגברים של חברותיה"

  חייו הפרטיים הפכו לדיון מהותי בפייסבוק בקבוצות של גרושים גרושות: האישה פרסמה מידע אינטימי אודות בעלה, ועכשיו בית המשפט נכנס לתמונה
 • חשבון בנק לכל כלב

  זוג המתגורר בישוב וילות יוקרתי והנמנה על המאיון העליון יזם גירושין שבמרכזם: הכלבים היקרים שלהם ואיך זה קשור לחשבון בנק לכל כלב?
 • תביעה: המתינה בתחנה ונפגעה ממראה של מטרונית

  תושבת הקריות טוענת כי קיבלה מכה חזקה בראשה ובצווארה מהמראה של המטרונית ותובעת את החברה המפעילה אותה
 • יש גם דרך אחרת להתגרש...

  סיפורו של גישור שהתחיל עם כוונות טובות והסתיים כשידו של הצד החלש על העליונה. כל זה ועוד בטור של עורכת הדין זהר גולן
 • מהי ירושה?

  ירושה היא העברת רכושו של מנוח ליורשיו על-פי דין. במידה והמנוח הותיר אחריו צוואה, אז הירושה נקראת "ירושה על-פי צוואה". במידה והמנוח לא הותיר אחריו צוואה, אז הירושה נקראת "ירושה על-פי דין".כל זה בטור מומלץ של עורך הדין דוד מזרחי.
 • מה עשתה סגנית מנהל מאיזור חיפה כשגילתה שבעלה בוגד בה עם המזכירה?

  הנקמה המתוקה של האישה שגילתה כי בעלה בוגד בה עם מזכירתו, שגם היא נשואה
 • "אני חי בגהנום כי אשתי אובססיבית לשמור על נעוריה"

  פער גילאים של 20 שנים התפוצץ. האשה: "בעלי יצטרך לוותר על יותר ממחצית הרכוש כדי שאוכל לממן טיפולי יופי"
 • אבא בעל כורחו

  הטלפון מצלצל… הקול בצד השני מבשר לך ש"אתה עומד להיות אבא". לא חשבת שזה יהיה הסטוץ הכי יקר בחיים שלך. כל זה ועוד בטור של עורכת הדין זהר גולן
 • "תעלול" המשמורת המשותפת

  בכל שנה מביא עמו החופש הגדול הוצאות כספיות כבדות על ההורים: קייטנות, חוגים, אטרקציות, מסעדות, בילויים עם חברים, ואפילו חופשות בחו"ל. ילדים להורים גרושים מוצאים עצמם לא פעם נופלים בין הכיסאות, שעה שכל אחד מההורים מעביר את נטל ההוצאות החריגות על ההורה האחר. כל זה ועוד בטור של עורכת הדין זהר גולן
 • "צוואה הדדית" – האומנם?!

  התיקים הסבוכים והמרתקים ביותר בתחום המשפחה הם דווקא תיקים של צוואות וירושות. הסיבה לכך טמונה בעובדה, כי "השחקן המרכזי" של ההצגה נעדר, ועל היושב על כס השיפוט מוטל התפקיד, הכמעט בלתי אפשרי, להתחקות אחר רצונו של המת. כל זה ועוד בטור של עורכת הדין זהר גולן
 • התעללות בקשישים – לא רק על ידי זרים!!

  בתור עורכת דין לענייני משפחה, התעללות בקשישים לא נכנסת בגדרי תחומי התמחותי. אבל מה קורה כאשר מדובר בהתעללות בקשישים על ידי ילדיהם הבוגרים?! על ידי בשר מבשרם? כל זה ועוד בטור של עורכת הדין זהר גולן
 • מהוא עיזבון? טיפים למורישים וליורשים

  מרגע פטירת המוריש ועד לגמר הליך ההורשה, דהיינו קבלת צו ירושה או צו קיום צוואה וחלוקת העזבון בין היורשים – מכונה רכושו של הנפטר – עיזבון. כל זה בטור מומלץ של עורך הדין דוד מזרחי.
 • אורחי החתונה נקמו בהורי הבעל ושלשלו עשרות מעטפות ריקות לכספת

  האישה דורשת להתגרש וטוענת כי היא חיה כבר חמש שנים תחת משטר טרור קמצני וחולני מצד בעלה
 • נפגעתם בעבודה? דעו את זכויותכם

  במקרים רבים אנשים אינם מייחסים חשיבות לאופן ההתנהלות הראשונית עם המוסד לביטוח לאומי. טור עצות מומלץ, של עורך הדין דוד מזרחי
 • קארמה איז א ביץ?

  לשקר אין רגליים, לכן לעולם אין להטיל ספק בתבונתו של בן או בת הזוג, ואין לקחת אותו כמובן מאיליו… כל זה ועוד בטור של עורכת הדין זהר גולן
 • מוסד הנישואין בישראל

  נשאלת השאלה מדוע נישואין אזרחיים בחו"ל נרשמים ללא כל קושי במדינת ישראל? כל זה ועוד בטור של עורכת הדין זוהר גולן
 • מסלול להסדר פשרה

  חייב שחובותיו עולים על סך של 34.614 ₪,(סכום עדכני) סכום אשר קבוע בפקודת פשיטת הרגל, רשאי להציע לנושיו, להסדיר את חובותיו וזאת במסגרת הליך שמתבצע מול בית המשפט המחוזי והכונס הרשמי באזור מגוריו.כל זה בטור חובה של עורך הדין דוד מזרחי.
 • תמ"א 38: תיקון חדש – עידן חדש? אז זהו שלא ממש

  בסוף חודש מאי השנה, פרסם משרד האוצר בראשותו של השר משה כחלון, תזכיר חוק חדש לחוק התכנון והבנייה. כותרות העיתונים שיבחו על התחלתו של עידן חדש אך האם אכן זה באמת המצב?
 • צוואה כדאי או לא ?

  כיצד מחולק רכושו של נפטר אשר לא השאיר צוואה? האם מומלץ להכין צוואה או לא? כל זה בטור חובה של עורך הדין דוד מזרחי
 • מהו ייפוי כוח מתמשך?

  יפוי כח מתמשך טוב?רע? כדאי? האם נועד רק לקבוע כיצד ועל ידי מי יטופלו ענייניו של נותן היפוי בעתיד במידה ויגיע למצב בו לא יוכל לטפל בכך בעצמו.האם מומלץ ?כל זה בטור חובה של עורך הדין דוד מזרחי.
 • מהו ייפוי כוח מתמשך?

  יפוי כח מתמשך טוב?רע? כדאי? האם נועד רק לקבוע כיצד ועל ידי מי יטופלו ענייניו של נותן היפוי בעתיד במידה ויגיע למצב בו לא יוכל לטפל בכך בעצמו.האם מומלץ ?כל זה בטור חובה של עורך הדין דוד מזרחי.
 • הבעל תיעד: קבלת פנים לאישה הבוגדנית – בנתב"ג

  לבית הדין הרבני הוצג תיעוד וידאו שצילם הבעל בסתר, בו נראית אשתו חבוקה עם המאהב שלה, כשהשניים פוסעים באולם הנוסעים הנכנסים בנתב"ג, עת ששבו מבילוי אוהבים ביוון
 • ״הסכמה עקרונית״ להתחדשות עירונית – כן או לא?

  חוק חדש מסדיר את תחום ארגון הדיירים וקבלת הסכמתם העקרונית לביצוע פרויקט התחדשות עירונית בבניין. מה עומד בבסיס החוק והאם כדאי לתת הסכמה עקרונית לגורם המארגן?  
 • איך כינה הבעל את אשתו, מדוע התפוצץ ליל הסדר ולמה הוזמנה ניידת? 

  הוויכוח בין השניים בליל הסדר כמעט וגלש לאלימות פיזית וניידת משטרה זומנה לביתם. האישה מבקשת צו מניעה שיאסור על בעלה ועל אמו להיכנס לדירה
 • מהפכה בפרסומי עורכי דין ברשתות החברתיות ובאמצעי התקשורת המקוונים

  ההתאמות נעשו בוועדת האתיקה- חוק ומשפט ונועדו לגשר על הפערים בעקבות השינויים החברתיים, ויחד עם זאת להמשיך לשמור בהקפדה יתרה על כללי האתיקה. אז מה השתנה?
 • המתלוננת כתבה מכתב והתוקף שוחרר על תנאי

  המתלוננת עמדה לצאת עם חברותיה ובן זוגה זעם ותקף אותה בפראות עד שדם זלג מציפורניה. בהמשך משך בשערותיה והטיח אותה ארצה מול עיני בנה הקטין
 • מבוכה בבית הדין הרבני בחיפה: האם גבר אימפוטנט יכול לבגוד ?

  בהנחה שהחלטת הדיינים תהיה חיובית, האם יהיה על הבעל לשלם לאשה את הכתובה עליה נכתב סכום בדיוני? 
 • מתנה או הלוואה?

  עובדת בנק לשעבר העבירה למכר 150 אלף שקל לעזרה במשכנתא. משסירב להשיבם בטענה כי מדובר במתנה – תבעה אותו.
 • תביעת גירושין: איך הגיע הביטקוין עד בית הדין הרבני?

  האם בית הדין הרבני בחיפה יקבל את המטבע הווירטואלי שנרשם רק לאחרונה בכתובה? ובאיזה שער תפדה אותו האשה?
 • ביה"ד לעבודה הורה על החזרת עובדת לתפקידה

  ביה"ד לעבודה קבע: העברת עובדת בנק בגיל 63 לתפקיד פקידה זוטרה – הינה פסולה ופוגענית, ופסק בזמנו כי על הבנק להחזירה לתפקידה.
 • "כמו בשיר של נעמי שמר, אני קם כל בוקר עם שיר חדש בלב"

  בראיון שהעניק לכתב העת "עורך הדין" מסכם נשיא בתי משפט השלום במחוז חיפה, אינאס סלאמה, ארבע שנות כהונה. ראיון מיוחד וגדוש פנינים מבית היוצר של השופט והנשיא אינאס סלאמה.
 • איחור באבחון של מום מולד

  איבחון מאוחר של שנה ו-10 חודשים של מום מולד בשלפוחית השתן גרם לבן 3 להפוך לנכה 100 אחוז.  כך עולה מתביעה שהגישו הפעוט והוריו לבית משפט
 • הסכמי ממון נחשפים

  הסכמי ממון או במובן הרחב יותר, הסכמי זוגיות כבר מזמן לא נוגעים רק לאופן חלוקת הרכוש בין בני הזוג במקרה של פרידה, אלא מאפשרים להבטיח שורה של הסדרים וסדרי חיים בין בני הזוג – אחרי הנישואין.
 • המעיים נוקבו פעמיים ברציפות

  סיפור מזעזע על אישה שעברה שני מקרים רצופים של ניקוב מעי במהלך בדיקות קולונוסקופיה – נדון בימים אלה בביהמ"ש
 • בית המשפט לענייני משפחה: אין להורות על חלוקה פנסיונית של פנסיה מוקדמת

  למרות הסכם הגירושין אשר נחתם בין הצדדים וקיבל תוקף של פסק דין, הבעל, באמצעות עו"ד שלומית סטרוגנו, חלק על מועד איזון הזכויות ביחס למועד פרישתו מעבודתו.
 • תיעוד יחסי מין ותוצאותיו

  פרשיות של הנצחת תמונות וסרטי עירום באמצעים סלולריים עולות מדי חודש כמעט לכותרות החדשות בארץ ובעולם. החל מתמונות סלבריטאיות שהנציחו את עצמן בעירום לשימוש פרטי, ותמונותיהן זלגו לרשת, דרך פוליטיקאים שהפיצו בטעות תמונות מיניות מביכות של עצמם ברשתות החברתיות, וכלה ביחסי מין מתועדים של מפורסמים, ושל אנשים מן השורה – שהפכו לנחלת הכלל באמצעות הווטסאפ.
 • פיצוי על נזקי מזג האוויר

  במהלך סוף השבוע האחרון פקדה את ישראל סערה חזקה שהביאה עימה כמויות גדולות מאוד של גשם בליווי רוחות עזות של עד 90 קמ"ש. למרות ההכנה מצד רשויות רבות בעיקר בערי החוף, התקבלו מאות דיווחים מכל רחבי המדינה על נזקים קשים לרכוש.
 • משרד הפנים עומד לגרש אישה עם פיגור שכלי לרוסיה

  אישה, ילידת רוסיה, כבת 60, הסובלת מפיגור שכלי משמעותי, טופלה על ידי הוריה לאורך כל חייה ברוסיה. לפני כחמש שנים, עם מות ההורים, הביאה אותה אחותה ארצה, באמצעות אשרת ביקור, ומאז היא מתגוררת בביתה, והיא זו שדואגת ומטפלת בכל צרכיה.
 • תהליך טוב מביא כמעט תמיד לתוצאה טובה...  

  דירה להשקעה – בין אם מדובר בדירה בבניין שעבר תמ"א, דירה חדשה מקבלן או דירה יד 2, כאשר אנו רוכשים דירה להשקעה ישנם שלבים בסיסיים אשר עלינו לעבור בהתאם לנתוניו האישיים של כל משקיע,