שבילי האש מתחדשים

פרויקט "שבילי האש" המהווים חיץ בין בתי התושבים בנשר ליערות הכרמל הוכיח את יעילותו ויתחדש ביום ראשון הקרוב

שריפה בפארק קק"ל שאירעה ב-2014. שבילי האש יוצרים חיץ מסביב לבתים הגובלים ביערות

שריפה בפארק קק"ל שאירעה ב-2014. שבילי האש יוצרים חיץ מסביב לבתים הגובלים ביערות. צילום: עיריית נשר

עיריית נשר ממשיכה בפרויקט "שבילי האש", שנועד להגן על העיר מפני שריפות. באמצעות קבלני גיזום מורשים, יחלו ביום ראשון הקרוב,(17.7.2016) עבודות יערנות באזור שכונת "גבעת נשר". זאת, בהתאם להנחיות שקיבלה העירייה מרשות כבאות והצלה מחוז חוף, ובהמשך לכנס שיתוף התושבים שנערך בתחילת חודש יוני השנה.

העבודות מבוצעות בתיאום עם קק"ל ורשות הטבע והגנים, בשטח הגובל ברחובות: העלייה והרקפות, ובסמוך לכביש 7292 והן הכוללות: גיזום, כריתת עצים ודילול צמחייה, לצורך ביצוע "שבילי-אש" ויצירת אזורי חיץ בין החורש הצפוף של יערות הכרמל לבין בתי התושבים. העבודות יתבצעו החל בין השעות 17:00-7:00 וצפויות להימשך כחודשיים.

עוד נועדו העבודות להרחבת צירי הגישה לשטח המיוער, על מנת ששירותי הכבאות וגורמי חירום נוספים יוכלו לתת מענה מהיר ויעיל במקרה שתפרוץ לה, חלילה, דליקה.

כזכור, השריפה הגדולה בכרמל בדצמבר 2010, גבתה קורבנות רבים בנפש. בעקבותיה, הורה מבקר המדינה על ביצוע פעולות הגנה על יישובים מפני שריפות יער וחורש. במסגרת זו הורתה רשות הכבאות הארצית על יצירת חיץ מסביב לבתים הגובלים ביערות בישובים הסמוכים לשטחים מיוערים. עיריית נשר פועלת בנושא, ואף יצאה לפרויקט רחב היקף באזור גבעת נשר כבר במהלך שנת 2014 ובשנה שלאחר מכן.

יש לציין כי "שבילי האש", שכבר נפרצו באזור גבעת נשר, המהווים חיץ בין בתי התושבים ליערות הכרמל, כבר הוכיחו את יעילותם במניעת דליקות והתפשטותן לעבר הבתים בשכונה. הפרויקט עצמו התבצע באמצעות קבלני גיזום מורשים, בהתאם להנחיות שקיבלה העירייה מרשות כבאות והצלה מחוז חוף ובתיאום עם קק"ל ורשות הטבע והגנים.

לקראת חידוש פרויקט שבילי החיץ אמר השבוע קצין תשתיות ויערות במחוז חוף של שרותי הכבאות, להב דני אטיאס: "הדרך הטובה ביותר לכבות שריפה היא למנוע אותה. שבילי האש הם פרויקט רב-שנתי, מהותי, שנועד להגן על חיי התושבים בנשר ובישובים סמוכים. אנו מברכים על העבודות, ועל שיתוף הפעולה הפורה בין רשות הכבאות וההצלה ועיריית נשר".

שבילי האש יכולים לשמש גם כשבילי מטיילים, ויהפכו מוקד לפעילות פנאי לתושבים

שבילי האש יכולים לשמש גם כשבילי מטיילים, ויהפכו מוקד לפעילות פנאי לתושבים

"היינו עדים לשריפות ענק באזורינו שגבו קורבנות בנפש, ומתוך דאגה לחיי התושבים בעיר מחובתנו לפעול על פי ההוראות של שרותי הכבאות", הוסיף ראש עיריית נשר, אבי בינמו. "האתגר הגדול הוא שמירה על סביבתו הטבעית של הכרמל, תוך צמצום החשש להתפתחות דליקות בקרבת בתי המגורים. לכן, עיריית נשר נותנת את המענה הבטיחותי הנדרש ולצד זאת מבטיחה את השמירה על נשר ירוקה לעד באמצעות נטיעות של עצים במקומות מאושרים. כפי שהתחייבנו, וכך אנו עושים: כל עץ שאנו מחויבים על פי הנחיות שרותי הכבאות להסיר – אנו נוטעים תחתיו לפחות ארבעה עצים".

"אני פונה גם לתושבים, בבקשה לגלות סבלנות ואורך רוח בתקופת העבודות, לסייע לעירייה ולהימנע מחסימה של צירים או הפרעה באזור שטחי העבודה", ביקש בינמו והוסיף, כי שבילי האש, יכולים לשמש בעתיד גם כשבילי מטיילים, לצד השכונות הגובלות בפארק ובחורש הטבעי, כך ששבילים אלה אף יהפכו מוקד לפעילות פנאי לתושבים.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר