בן 13 תובע מזונות מאביו

לבית המשפט לענייני משפחה בחיפה הוגשה תביעתו של קטין בן 13 נגד אביו, בדרישה להגדיל את סכום המזונות שמשלם האב עבור גידול הקטין.
מירב המאירי -צילום יחצ

בני הזוג התחתנו לפני 24 שנים ולאחר שידעו עליות וירידות בחיי הנישואים ונולדו להם שני ילדים, הם התגרשו לפני שש שנים. במסגרת הסכם הגירושים שנחתם בין ההורים, הבעל שלא עבד באותה עת, התחייב לשלם 500 שקלים בחודש עבור כל ילד והתחייב כי כשתגדל משכורתו יגדלו גם דמי המזונות.

התביעה הוגשה על ידי עורכת דין מרב המאירי ממשרד עורכי הדין שחר המאירי ושות' בשמו של הילד שעדיין קטין ובה נטען כי אין בסכום זה של 500 שקלים לספק את צרכיו המינימליים של הקטין ומעבר לעובדה זו האב נפגש פעמיים בלבד במשך השנתיים האחרונות עם הקטין. עוד נטען כי האם מתקיימת מקצבת אבטלה בסך 6500 שקלים בלבד וכל נטל גידולו של הקטין מוטל עליה, מה שגורם לה למצוקה כלכלית.

בכתב התביעה נטען כי מצבו הכלכלי הוטב משמעותית לאחר שמצא עבודה ונישא בשנית וכי אשתו הנוכחית מכניסה לחשבונם משכורת נוספת. על פי התביעה שהוגשה על ידי משרד עורכי הדין שחר המאירי ושות' מתבקש בית המשפט להורות לאב לשלם מזונות חודשיים בסך 4160 שקלים עבור הקטין וכן הוצאות מדור בסך 4511 שקלים.

בכתב התביעה מתבקש בית המשפט להתייחס לעובדה כי הסכם הגירושים שנחתם בין ההורים אינו מחייב את הקטינים. טרם נקבע מועד לדיון.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט