עובד בנק שנפגע באימון כדורגל

האם אימון כדורגל בשעות הערב, מחוץ למקום העבודה, נחשב כ"תאונת עבודה" או לא?
בעקבות תביעה שהגיש לבית הדין לעבודה חזר בו המוסד לביטוח הלאומי מסירובו להכיר באימון כחלק מהעבודה

סאמי אבו ורדה צילום יחצ

סאמי אבו ורדה צילום יחצ

האם אימון כדורגל בשעות הערב, מחוץ למקום העבודה, נחשב כ"תאונת עבודה" או לא? שאלה זו, עמדה במרכזו של ויכוח בין עובד בנק לאומי למוסד לביטוח לאומי.


העובד בשנות ה-40 לחייו, היה חבר בנבחרת הכדורגל של הבנק. באחד הימים לפני כשנה, בשעות הערב, השתתף באימון של הנבחרת שבמהלכו נפגע קשה ברגלו ונאלץ להפסיק את עבודתו לתקופת מה.

העובד פנה למוסד לביטוח לאומי כדי לקבל דמי פגיעה, אבל פנייתו נדחתה בטענה ש"אימון כדורגל הוא פעולה שאינה קשורה לפעילות במסגרת הליגה למקומות עבודה ועל כן אין לראות בפגיעתך כפגיעה תוך כדי ועקב עבודתך אצל מעבידך".

באמצעות עו"ד סאמי אבו ורדה מחיפה, שמשרדו מתמחה בתביעות ביטוח לאומי ונזקי גוף הגיש עובד הבנק  תביעה לבית הדין לעבודה ובה טען בין השאר כי  אימון הכדורגל הוא חלק מפעילות נבחרת של מקום עבודתו ולכן יש לראות בפגיעה כ"תאונת עבודה".

לאחר הגשת התביעה חזר בו המוסד לביטוח לאומי והודיע כי "לאחר בחינה נוספת" הוחלט להכיר במקרה הפגיעה כ"תאונת עבודה". ההודעה קיבלה  תוקף של פסק דין.

"אולי על רקע משחקי אליפות אירופה בכדורגל, הבינו בביטוח הלאומי שכדי לשחק צריך קודם להתאמן וזה חלק  בלתי נפרד מההכנות של הנבחרת וחלק מהפעילות של שעות העבודה" אמר עו"ד סאמי אבו ורדה.

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט