מה הקשר?

מנהלת השירות הראומטולוגי בכרמל וב"לין", ד"ר דבי זיסמן, שבה מהשתלמות מיוחדת בארצות הברית עם תובנות לגבי הקשר בין דלקת המפרקים לפסוריאזיס
ד"ר זיסמן. "השרות למטופלים ניתן ברצף טיפולי במתכונת ייחודית". צילום: כללית

ד"ר זיסמן. "השרות למטופלים ניתן ברצף טיפולי במתכונת ייחודית". צילום: כללית

חולים ראומטולוגיים המטופלים ביחידות המשולבות של כללית בבית חולים כרמל ובמרכז רפואי לין, ייהנו מעתה משדרוג ברמת הרפואה, עם שובה של ד"ר דבי זיסמן, מנהלת שירות הראומטולוגי מהשתלמות ארוכה וייחודית בארצות הברית. במשך חצי שנה, השתתפה ד"ר זיסמן בתוכנית ומחקר באוניברסיטת סטנפורד היוקרתית בפאלו אלטו שבארצות הברית והייתה אורחת של ד"ר אליזבט מלינס.
במהלך השתלמות זו, חקרה ד"ר זיסמן את תחום דלקת המפרקים הקשורה לפסוריאזיס והמעבר מהטיפול על ידי ריאומטולוג ילדים לטיפול על ידי ריאומטולוג מבוגרים. כמו כן, למדה את נושא החינוך הרפואי. בנוסף, הצטרפה ד"ר זיסמן, פעם בשבוע, למרפאה העוסקת בדלקת בכלי דם ((VASCULITIS.
"הייחודיות של השרות הראומטולוגי אצלנו, הוא בשילוב האמיתי בין המרכזים הרפואיים של כללית: לין, בקהילה לבין בית חולים כרמל", מדגישה ד"ר זיסמן. "השרות למטופלים ניתן ברצף טיפולי המושג במתכונת ייחודית שבה רופאים מומחים ברפואה פנימית ובריאומטולוגיה עובדים במשולב בקהילה ובבית החולים. מרפאות המומחים בקהילה נותנות מענה אמבולטורי נרחב עם כ- 6800 ביקורים בשנה", מצינת ד"ר זיסמן.
המקרים היותר מורכבים וקשים, אשר דורשים אשפוז, מאושפזים בחטיבה הפנימית בבית חולים כרמל, תוך ליווי צמוד על ידי אותו צוות רופאים. לאחר שחרורם מאשפוז הם שבים ללין, למעקב בקהילה כשהם פוגשים באותו צוות מיומן שמוכר להם ומכיר אותם ולכך יש יתרון טיפולי משמעותי. צוות השירות המשולב, בניהולה של ד"ר זיסמן, כולל כיום 4 רופאים מומחים בהם, ד"ר אליאס מונה, ד"ר אמיר חדאד ד"ר ג'וי פלד ומתמחה ד"ר עדי קיברי .


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות