אנחנו גרושים, אז איך בגדתי?

בני זוג שהתגרשו לפני כחמש שנים וחזרו לחיות יחד אחרי שנה אחת של גירושים, הגיעו שוב לעימות בבית המשפט לענייני משפחה. האישה טוענת: "בעלי בגד בי". הבעל טוען: "אני גרוש איך בגדתי, ריבונו של עולם!"
 

האם זוג שהתגרש וחזר לחיות יחד, מבטל אוטומטית את הסכם הגירושין. גם בית המשפט העליון יידרש לנושא

הסוגיה המעניינת הזו  עשויה לטלטל את מוסד הנישואין והסכמי הגירושין. שכן ברור כי כל הכרעה בבית המשפט בערכאה נמוכה תגיע בסופו של יום עד לבית המשפט העליון.


מורן סולן- צילום יחצ

מורן סולן- צילום יחצ

תחילתו של הסיפור לפני כ- 25 שנים. אז נישאו בני הזוג וחיו חיים שלווים, הקימו משפחה וצברו הון משותף. אחרי לא מעט שנים, הבעל הפגין סוג של אלימות קשה לרבות מעשה תקיפה מינית נגד אשתו. בעקבות כך הגיעו בני הזוג להחלטה להיפרד והתגרשו כדין לפני כחמש שנים.

באמצעות עורכת הדין מורן סולן טוענת האישה בין היתר כי למרות הגירושים חזרו בני הזוג כעבור שנה  של חיים בנפרד לחיות יחד. "עשינו זאת שלא באופן רשמי, אלא מעשית .התגוררנו תחת קורת גג אחת והתנהגנו כבעל ואישה לכל דבר וענין".

לימים אחרי שחזרו לחיות יחד , כשהם גרושים באופן רשמי, החל הגרוש  לנהל מערכת יחסים נוספת עם אישה אחרת ו"בגד בגרושתו" חדשות לבקרים. האישה באמצעות עו"ד מורן סולן טוענת כי "למרות היותנו גרושים, מדובר בבגידה. גם בהיותו גרוש ממני אסורה עליו הבגידה, כי הוא חי איתי באותה דירה וישן איתי באותה מיטה".

בעקבות מעשי הבגידה עתרה האישה לבית המשפט וביקשה לבטל את הסכם הגירושין. "מדוברת בהסכם למראית עין שאין בו דבר וחצי דבר שכן בעלי בגד בי בהיותי גרושה לו", היא טוענת. לעומתה, הבעל השיב כי כגרוש הוא אינו נחשב ל"בוגד" באישה ממנה התגרש. "איך יעלה על הדעת שגרושתי טוענת שאני בוגד בה בעוד אנחנו גרושים" שאל הגרוש.

"ללא ספק מדובר בסוגיה עקרוניות שבית המשפט יצטרך לקבוע בעניינה הלכה, שכן מדובר בלא מעט זוגות שמתגרשים וחוזרים לחיות יחד כשהם לא ממסדים את הנישואין מחדש ולעתים מתפתח ביניהם העימות הישן" הבהירה עו"ד סולן.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט