מנהלת אגף החינוך החדשה

שרון קלוג'ני, שניהלה בעבר את בית הספר העל-יסודי "חוגים", מונתה למנהלת אגף חינוך בעיריית חיפה ותיכנס לתפקידה עם פתיחת שנת הלימודים
צילומי ארכיון מטקס הענקת פרס ראש העיר לחינוך שנת 2011 במעמד שר החינוך דאז גדעון סער וראש העירייה יונה יהב

צילומי ארכיון מטקס הענקת פרס ראש העיר לחינוך שנת 2011 במעמד שר החינוך דאז גדעון סער וראש העירייה יונה יהב

במכרז שהסתיים לאחרונה, נבחרה שרון קלוג'ני לניהול אגף החינוך בעיריית חיפה. קלוג'ני תחליף את קודמה בתפקיד, דורון סקל, שפרש מטעמים אישיים, ותעבוד בכפיפות לראשת מערכת החת"ר, אילנה טרוק. תחת האגף לחינוך פועלות המחלקות לגני ילדים, חינוך יסודי ועל יסודי, מטה תנופה במגזר הערבי, השירות הפסיכולוגי, העצמה חינוכית, הרשות החיפאית למלחמה בסמים והתכנית החיפאית הייחודית המל"ל (מלידה לבגרות).

"על פי השקפת עולמי החינוכית, תפקידו של בית הספר לחנך את ילדיו להיות אזרחים מובילים בחברה בה הם חיים", ציינה קלוג'ני. "השקפה זו מבוססת על האמונה שלכל תלמיד ותלמידה יש את היכולת ללמוד, לממש את יכולותיו בתחום הקוגניטיבי, החברתי והרגשי ולהצטיין בתחום שבו הם חזקים. תפקידו של הצוות החינוכי לאתר את הדרכים ולהוביל את התלמיד למיצוי כישוריו".

בהתייחס לחזונה כמנהלת אגף החינוך ציינה: "לתפיסתי, המשאב המשמעותי ביותר של מערכת החינוך הוא הצוות החינוכי. בתוך כך, מוטלת על מערכת החינוך האחריות לרתום את הצוותים להביא לידי מיצוי מקסימלי את כישורי התלמידים בכל הרצף החינוכי באמצעות הקניית כלים לשיפור ההוראה, הגברת המוטיבציה ומחויבות מצד הצוות החינוכי להצלחת התלמידים. מערכת החינוך צריכה לשאוף להעניק לתלמידים חינוך משמעותי, מעבר לחינוך ההישגי, ולטפח ערכים של נאמנות למדינה, אזרחות פעילה, תחושת השייכות והמחויבות לקהילה".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך