מגשימים את מפעל חייו

עיריית חיפה יחד עם סינמטק חיפה יקיימו תחרות סרטים קצרים לזכרו של עו"ד אדם פיש. התחרות בנושא: "יום השואה שלנו" הייתה יוזמה ראשונית של פיש עצמו ושל יצחק רובין

עו"ד פיש ז"ל ויהב. "בני הנוער נדרשים לחבור לניצולי שואה ולהפיק סרטים". צילום: דוברות חיפה

עו"ד פיש ז"ל ויהב. "בני הנוער נדרשים לחבור לניצולי שואה ולהפיק סרטים". צילום: דוברות חיפה

סינמטק חיפה והמחלקה לחינוך חברתי ערכי חברו יחדיו ליוזמת עו"ד אדם פיש ז"ל והבמאי יצחק רובין, להפקת פרויקט "זיכרון השואה שלנו" ולקיום תחרות נושאת פרס כספי לקבוצה המפיקה ולכלל השכבה, תרומת משפחת פיש ועיריית חיפה.
עו"ד אדם פיש ז"ל, נפטר לפני מספר שבועות במפתיע במהלך רכיבה על אופניו בדרום הארץ. פיש ז"ל ויצחק רובין יבל"א הם בני הדור השני לשואה, ובשנה שעברה הם ביקשו ליזום התחרות מתוך רצון לאפשר לבני הדור השלישי ללמוד ולהכיר מקרוב את ניצולי השואה ולספר את סיפורם שכן מספרם הולך ופוחת משנה לשנה.
מנהל סינמטק חיפה, אבישי כפיר חבר ושותף לפעילות רבת שנים עם היוזמים נענה ברצון למיזם ואף גייס את אגף החינוך בראשות פיני וגמן ואילנה טרוק, שנענו מיד בהתלהבות ליוזמה.
בימים אלה יצא 'קול קורא' אל החטיבות העליונות של בתי הספר בעיר חיפה. בני הנוער נדרשים לחבור לניצולי שואה ולהפיק סרטים קצרים (עד 5 דקות) המתעדים את סיפור חייו, האופן בו בחייו ניצלו, השתלבותו בארץ ישראל מאז ועד היום. צוות שיפוט המורכב מאנשי קולנוע וחינוך וביניהם הבמאי יצחק רובין וחיה הראל נציגת משפחת פיש, יבחר בזוכים.
הסרטים יוקרנו בסינמטק חיפה במסגרת אירועי יום השואה שמתקיימים בסינמטק בכל שנה, כמו כן יתקיים טקס מיוחד בסינמטק המסכם את התחרות ובו במעמד השותפים לפרויקט יוכרזו הזוכים ויוענקו פרסים.
עו"ד אדם פיש, זכה באות הנשיא למתנדב לשנת תשע"ג על התנדבות במתן שירותים משפטיים לאוכלוסיות מוחלשות ועל פועלו להגנת זכויות האדם. בכך הפך פיש לעו"ד הראשון בארץ שזכה באות הנשיא על פעילות משפטית ולא על תחומי התנדבות אחרים.
בנימוקים להענקת הפרס נכתב בין היתר: "כבן לניצולי שואה הוא ראה את ייעודו, מאז קיבל את הרישיון לעריכת דין בשנת 1981 לשפר באמצעים משפטיים את זכויותיהן של אוכלוסיות חלשות בישראל. בעבורו זו העשייה הציונית למען מי שבחר לבנות את עתידו במדינת ישראל ולמען מי שנולד בה. לשם כך הוא משקיע שעות רבות מזמנו ומשעות העבודה של אנשי צוותו בטיפול בנושא זכויות האדם. ההליכים המשפטיים שהיה מעורב בהם בכל שנות פעולתו שינו את איכות חייהם של מאות אלפים מאזרחי מדינת ישראל".
עוד נכתב בנימוקים לפרס כי עו"ד פיש היה בין היוזמים והמקימים של המרכז ע"ש השופט חיים כהן להגנה על זכויות האדם – ההתארגנות הראשונה בישראל של עורכי דין פרטיים, שהניעה את גלגלי העשייה הפרו-בונו (עשייה בהתנדבות למען הציבור) בקרב עורכי הדין.
יוזמי התחרות ציינו כי בכוונתם להרחיב את תחרות סרטי הקולנוע ולקיים תחרות סרטים ארצית נפרדת לסטודנטים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה