מורים כותבים, מורים מתוגמלים

פיילוט חדש של משרד החינוך: מורים מצטיינים יקבלו שכר תמורת פיתוח מערכי שיעור חדשים ועדכניים. המטרה: לחבר את הפדגוגיה לנעשה בכיתה ולנצל את הידע והניסיון של המורים לטובת העשרת הלמידה וקידום הישגי התלמידים
פיילוט חדש של משרד החינוך יתגמל מורים מצטיינים בעבור פיתוח מערכי שיעור חדשים ועדכניים. הפיילוט נכלל במסגרת הטמעת התכנית הלאומית ל"למידה משמעותית" שמטרתה להכשיר את תלמידי ישראל למיומנויות והצרכים של המאה ה- 21. התכנית תטמיע תהליכי הוראה משמעותיים, ותעודד חווית למידה מאתגרת ויצירתית.
במסגרת כך, משרד החינוך יצא לאחרונה בקריאה למורים מצטיינים להיענות לאתגר ולהשתתף בפיתוח יחידות הוראה מתוקשבות בתחומי הדעת השונים, בהם: מדעים, טכנולוגיה ומקצועות הומניים רבי מלל. המטרה: לחבר את הפדגוגיה לנעשה בכיתה ולנצל את הידע והניסיון של המורים לטובת העשרת הלמידה וקידום הישגי התלמידים.

המטרה לנצל את הידע והניסיון של המורים לטובת העשרת הלמידה. צילום: אילוסטרציה

המטרה לנצל את הידע והניסיון של המורים לטובת העשרת הלמידה. צילום: אילוסטרציה

 

הפרסים שיינתנו יהיו:

הצטיינות יתרה – פרס של 30,000 שקל למורה.
הצטיינות – פרס של 15,000 שקל למורה.

יחידות ההוראה המתוקשבות, שיפותחו על ידי עובדי הוראה יכללו את מרכיבי אוריינות המאה ה-21, יתנו מענה – לשונות, לחדשנות ולקידום למידה משמעותית.
פעילות הפיתוח של תוכן לימודי דיגיטלי תתבצע במסגרת הקמת מרכזי הייטק לחינוך בהם ישתלבו מורים מצטיינים מפתחי תוכן דיגיטלי. המרכזים יעמידו לרשות המורים באזורים שונים בארץ, סביבת פיתוח חדשנית וכלי פיתוח מתקדמים ותלווה בתמיכה מקצועית של מומחים מתחום היזמות, האקדמיה, תעשיית ההייטק וחינוך.
לאחרונה, משרד החינוך פרסם קול-קורא לעובדי הוראה מצטיינים להשתתף בפיתוח יחידות תוכן בסביבה דיגיטלית. מורים בכל הארץ יוכלו לענות לקריאה זו. המועמדים שיעמדו בקריטריונים של הקול קורא, יוזמנו להשתתף בקורס ייעודי בהיקף של 30 שעות במהלך החודשים הקרובים, ולאחריו יפתחו יחידות הוראה מתוקשבות.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך