שמעת מה שמעתי – קח את שנות ה-90

פריצת האינטרנט והסלולרי, סוף המלחמה הקרה, מלחמת המפרץ והמון מוזיקה טובה. המדור מצדיע לאמני שנות התשעים שממשיכים להיות רלוונטים גם היום

רינת גבאי – קצוות

"רינת בארץ המילים", "גינת הפלאים של רינת", "רינת ויו-יו יוצאים לטייל". אם השורה האחרונה נשמעת לכם כג'יבריש – אין ילדים בסביבכם. רינת גבאי, מגה סטארית של עולם הילדים: הצגות ילדים, פסטיגלים, דיבובים לסרטים מצוירים והרשימה רק מתמלאת מרגע לרגע. ועכשיו סטופ, כי המדור הזה עוסק במוזיקה – הידעתם שגבאי בכלל החלה כזמרת אופרה?

לאורך השנים שילבה גבאי בין כישרון המשחק שלה לזה המוזיקלי. כבר ב-1990 הופיעה בפסטיגל עם "בוא אהובי", וב-1998 הוציאה את אלבום הבכורה "מצאתי טוב". בהמשך יש ברזומה שלה עוד פסטיגלים, פסטיבלי זמר לילדים וקלטות אינספור, וכאלו שנוצרו לאחר שהחלה תהליך התחזקות וכוללות מחרוזות שירי שבת, שירי חנוכה, פורים ועוד. הקול הגבוה של גבאי נדמה שלעתים "מתבזבז" על שירים לילדים, אך מדי פעם היא נזכרת בכך ומוציאה שיר "למבוגרים" כמו זה הנוכחי, שמגיע אחרי למעלה מעשור.

מבחינת הפקה אפשר למצוא דמיון לזמרת אחרת, שירי מימון, ובפזמון אפשר לשמוע במעט את "רגעים" שלה שחוגג השנה בר מצווה, ובעיקר מזכיר כמה קלה לגבאי העלייה הווקאלית מתי שבעצם היא חפצה בה. הקול של גבאי צלול וחזק, כמעט חצי יובל לאחר שפרצה. ואולי הסנונית הזו מהאלבום החדש תיתן לה את הדחיפה, לעשות עוד שירים לטובת אלו שלא הכירו את השורה שפתחה את הטקסט הנוכחי.

 

עפר לוי – שלום בית

מה עוד אפשר לומר על עפר לוי, האיש שבמחי יד ממלא את קיסריה ובאותה יד נעלם, כי בא לו. מה שזלאטן איברהימוביץ' לכדורגל, לוי הוא למוזיקה. כישרון יש, ובשפע. שיגעונות ומגלומניה, גם אם לרוב מוצדקת – גם כן יש. לוי פועל כבר מסוף שנות השמונים ותחילת התשעים, והאהדה שצבר בקרב חובבי המוזיקה הטורקית והערבית היא בלתי נתפסת במושגים ישראליים, גם אם לעתים הוא לא זוכה בתקשורת להערכה לה הוא ראוי. קהל המעריצים שלו נוהה אחריו לכל מקום (סתם לדוגמא: חפשו את ההופעה שלו באולפן השקוף של ערוץ 24 בבת ים לפני כמעט עשור, ותבינו טירוף מהו) ומכיר כל תו ואקורד מלבד "מאוהב בגשם", "רוח ים", "הכל פתוח" ו"יום הרווקים" שמוכרים גם לאלו שלא מחוברים לז'אנר.

לפני שנתיים חבר לוי לירון בכר לפרויקט שהוציא כבר שלושה סינגלים: "קישוטים עזובים", "כפתור ופרח", "בא לי לשיר לך" וכעת מגיע "שלום בית". הקול העוצמתי של לוי, עם המנעד שמראה שאפשר לעלות ולרדת אוקטבות מבלי לצעוק ולשרוט את מיתרי הקול, והמילים של עינת הולנדר שנשארת נאמנה למילה הכתובה ולא "מנמיכה" את המלל כנהוג למרבה הצער לאחרונה, אלא מותירה אותו גבוה כמו אז בשנות התשעים – רק מראים את גודל הסטנדרטים שמנסה, ואף עומד בהם לוי לאורך כל הקריירה. מומלץ לא רק לחובבי הז'אנר, אלא בכלל לאנשים שרוצים להבין מקצוענות מהי.

 

אטרף – מדינה בפיתה

אחת הבעיות הגדולות העומדות בפני כל מבקר מוזיקה באשר הוא (או היא) -לברור את המוץ מהתבן. לא מעט סינגלים ואלבומים מתגלגלים לפתח ולעתים האוזן לא מצליחה להכיל ולבדל שיר אחד מרעהו. אך לעתים יש את הטוויסט – קול מיוחד של זמר, ריף מעניין של גיטרה ולעתים, למרבה הצער רחוקות, סגנון מוזיקלי שטרם תפס. החוכמה – לגלות את זה מוקדם ככל האפשר, לפני שיגיעו כל החקיינים בדרך (כן, פאר טסי ודרך השלום היוו את הסנונית שהביאה את המבול שבסופו הגיעה הפארודיה של דדי דדון מ"ארץ נהדרת").

כאלה היו רובנס (רובן סלמון), ויקטור אזוס ואהרוני בנארי שהקימו רגע לפני פתיחת שנות התשעים את להקת "אטרף" שהצליחה לשלב רוק, ג'אז ומוזיקה קובנית. התוצאה הייתה שמחה, והדגש היה על המוזיקה ופחות על המילים שאמנם היו קליטות, אך מלכתחילה לא התכוונו להיות העיקר (מלבד שירים כמו "ענבל" המלנכולי או "שולה" הפרובוקטיבי). הלהקה ביצעה גם קאברים רבים שהפכו ממש לשלהם, כמו "אין כמו יפו בלילות", "רינה", "קפה טורקי" ועוד.

לפני כשלוש שנים חזרו חברי הלהקה מתהום הנשייה, וכעת התאחדו רשמית לטובת אלבום חדש נטול רובנס, שהפעם מגיע רק על תקן יוצר ולא זמר, ובמקומו – ארתור כץ. השיר הנוכחי רוכב על הגל האחרון של שירי המחאה ("ובפרלמנט מאה ליצנים ועוד עשרים סטנדאפיסטים" או "קבלנים לרוב שגונבים את הנוף. ניצולים מחטטים בפחים"), רק שהוא מגיע בסגנון "אטרפי" חינני. המסר אותו מסר, ההגשה קלילה ונגישה יותר. אולי זה מסר למתכנני המחאה החברתית הבאה. אם אתם כבר עושים אותה בקיץ – תעשו אותה בקצב.

 

איפה הילד –  רומנטיקה

הימים ימי הניינטיז, ובימים ההם אין מלך בישראל אלא מלכים רבים: חמי, ירמי, שי, מאור, ערן, אהד, יהלי, אבי ועוד ועוד. שנות ה-90 היוו את הכר הפורה ביותר לרוק בישראל. "מוניקה סקס", "מופע הארנבות של ד"ר קספר", "נושאי המגבעת", "זקני צפת" וכו' חרכו את מועדון ה"רוקסן" ברמת החייל יחד עם להקה אלמונית דאז בשם "רדיוהד". את יריית הפתיחה לתקופה ההיא נתנו צמד חברים מגבעת ברנר, חמי רודנר ואסף שריג, שהקימו את "איפה הילד", וחרכו את הבמות עם להיטים (ככה קראו פעם לשירים מוצלחים) כגון "מה שעובר עליי", "נפלת חזק", "לבן בחלום שחור", "מישהו שומע אותי" וקצרה היריעה. וכעת נדלג עשרים שנה קדימה. הלהקה אמנם התפרקה ב-1998, אך התאחדה עשור לאחר מכן ואף הוציאה ב-2012 אלבום חדש בשם "בני המאה העשרים". החברים לא נחו על זרי הדפנה, ואחרי "גוונים של זהוב" מוציאים את "רומנטיקה", כסינגל שני מתוך האלבום "מתוק בחשיכה".

צריך להצדיע ללהקות מהדור "ההוא" כמו הקספרים (3 אלבומים) ומוניקה סקס (2.5 אלבומים) שלא מסתפקים בהופעות עם שירים מהעבר, שבהחלט יכולים להביא את הקהל אליהם פעם אחר פעם, אלא מתעקשים להתקדם ולחדש. גם "רומנטיקה" הנוכחי (מחווה ל"מלנכוליה" של חמי מהתקופה שאחרי הגירושין מאיגי וקסמן?) אמנם בועט ורועש פחות מ"איפה הילד" של שנות ה-90, הגיטרות עדינות אך הקול של רודנר עדיין עם אותה צרידות שורטת שעשתה ועושה לנו טוב עד עכשיו. חידוש מוזיקלי פורץ דרך? לא ממש, אבל כפי שאומר הפזמון "אולי חסרה קצת רומנטיקה להוסיף אקורד לאהבה הזאת שלנו".

 

חיים לרוז – יהלום

והנה עוד "פליט" ניינטיז, רק מצד אחר של המפה. חיים לרוז, סנדק הסול, בוגר להקת "רעש" ומקים הצמד "ביקיני" עם קרני פוסטל השתדל בכל חייו המוזיקליים שלא "להיתקע" על סגנון מסוים אחד. הוא התנסה ברוק, רגאיי, גרוב מדברי, דאב, בלוז תימני, אלקטרוניקה מזרחית וסליחה מאחד הסגנונות אם פספסתי בדרך. בעלי הדלקן מוזמנים לנסוע ולחפש את ההופעות שלו בקונטיינר בנמל יפו, בו הוא מופיע לפחות פעם בשבוע ובעיקר מנסה חומרים על הקהל שצמא רק לעוד.

ולכן, אחרי ההקדמה הנ"ל, קצת מוזר לכתוב ביקורת על "יהלום", שהוא בעצם קאבר. מצד שני, מדובר בשיר שלו שכתב והלחין לברי סחרוף לטובת האלבום "חם על הירח" ב-1995.

לטובת הגרסה המחודשת הביא לרוז את ג'קסון ג'ודה מהצמד "אקסום" ואבבה דסה, זמרת חדשה במגמת פריצה (כשיוסי פיין מפיק לך את האלבום, כנראה שפוטנציאל כבר יש לך). השיר עצמו, מטבע המשתתפים בו, נלקח לכיוון הרגאיי כשהכניסה של דסה מזכירה קצת את קרולינה בתחילת דרכה מבחינה ווקאלית ואפילו את נועה פארן מבחינת הביט עליו היא יושבת מדי פעם. המקור של סחרוף ולרוז משנות התשעים מהיר הרבה יותר, ולוקח את השיר למחוזות הניסיוניים שנקראו בעבר "מוזיקת עולם". מאז התקדם לרוז והתחדש, וכך גם השיר עד כדי שמדובר בשתי גרסאות שונות, וטובות, של אותו יהלום.

בשמחות – האזרח י' מאחל

כבר מזמן לא רק אחות של. אל מול הצלחתו בשנים האחרונות של אחיה שלומי, עשתה לאה שבת, עם כל הכישרון שניחנה בו, דווקא את הדרך ההפוכה ולא הצליחה לחזור את לב ליבו של הקהל הישראלי, מקום אליו היא כה ראויה. לאה שבת חוגגת השבוע 59, ולמרות שיכולנו לשים כאן את אחד משלל להיטי העבר המצוינים שלה, אנו חיים בהווה ולכן מצורף פה "בית" – שיר שהוציאה בחודשים האחרונים, חדר את תקרת הפלייליסט, ומזכיר לנו עד כמה היא חסרה פה.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד במגזין

 • קליש רותם: "כמות המחבלים סביבי עצומה"

  בראיון ראשון לתקשורת המקומית מאז נבחרה, מדברת ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, על הכל. על שלטון יהב: "נעשו כאן דברים לא תקינים. בקרוב אחשוף הכל לציבור", על מצב הרווחה העגום בעיר: "חיפה הרבה יותר ענייה ממה שחשבתי", על הביקורת שחטפה מכל עבר: "דברים ישתנו במהלך הקדנציה" וגם: על פינוי המפעלים המזהמים, הקמת נמל המפרץ, ההתבטאויות המקוממות של רג'א זעתרא, נציגי הליכוד שנותרו מחוץ לקואליציה ועל קשריה הקרובים עם משרד ראש הממשלה 
 • קיץ בלי הזעה.

  איך מטפלים בהזעה בעונת הקיץ?

  הקיץ הזה יהיה נעים יותר: הכירו את המכשיר החדשני שמקל על אורח החיים, מכשיר המירה-דריי לטיפול בהזעת יתר וריח רע בבית השחי
 • ד"ר צח שרוני. תמונה: יחסי ציבור

  רגע לפני עונת הרחצה: הכל על ניתוחי חזה

  בחזה מורם: הקטגוריה המבוקשת ביותר בתחום הפלסטי היא שינוי גודל וצורת החזה; הפלסטיקאי ד"ר צח שרוני מנהל מרפאת כללית אסתטיקה מסביר הכל על ההליך
 • "נכנסתי לסטטיסטיקה", אמרה דינה בקול רועד.

  "הותקפתי מינית והחלטתי שזה בחיים לא יקרה שוב"

  מיומנה של סטודנטית: אחרי שלירז הותקפה מינית, היא החליטה שאיש לא יוכל לפגוע בה יותר
 • האם אני הבעיה? ממש לא.

  "למי את מחכה? את כבר לא ילדה. תתפשרי"

  מיומנה של סטודנטית: יש גיל מסוים שכבר מוזר להיות לבד. האם זה אומר שחייבים להתפשר?
 • "אם את נכנסת מהר מדי למיטה את זורמת. אם לא, את שמרנית"

  מיומנה של סטודנטית: נכנסתם למיטה והוא לא התקשר?
 • תוכיחי לה שהוא עושה לך טוב.

  מה עושים כאשר מפחדים להתאהב?

  איך מתמודדים עם הפחד מהתאהבות ומפגיעה, ופותחים שוב את הלב בפני האדם המיוחד?
 • "היא החברה הכי טובה שלי, אין דבר שהיא לא יודעת עליי ושאני לא יודעת עלייה".

  "התחלתי לצאת עם מישהו, והחברה הכי טובה שלי כועסת עליי"

  היינו עושות הכל ביחד. יוצאות, מבלות, מדברות על הכל. עכשיו התחלתי לצאת עם מישהו, ואני מרגישה שהיא כועסת עליי בגלל זה
 • "כיף לנו יחד, אבל עד שזה מגיע לאינטימיות"

  "כיף לי איתו, אבל אני לא נמשכת אליו"

  הכי כיף לי איתו בעולם. הוא מקשיב לי, מפנק אותי, מצחיק אותי. הבעיה היא שכשאנחנו מגיעים למיטה, אני סולדת ממנו. מה לעשות?
 • צריך לקחת סיכונים כדי להיות מאושרים.

  מיומנה של סטודנטית: האם באמת אפשר להישאר ידידים?

  "אולי עדיף שפשוט נישאר ידידים": האם זהו משפט פרידה קלאסי או משהו שבאמת אפשר ליישם?
 • מיומנה של סטודנטית: מתי להיכנס למיטה עם גבר?

  שאלה שמטרידה נשים רבות היא מתי להיכנס עם הבחור החדש למיטה. אז יש תשובה חד משמעית, וגם: איך תדעי שהוא לא איתך רק בשביל מטרה אחת?
 • אל תחטטו אחד לשני בנייד. תנו אמון.

  "אתה לא אוהב אותי כמו פעם"

  למה בהתחלה הכל מושלם וורוד, ואחרי תקופה האהבה דועכת? כמה טיפים איך לשמור על האש במערכת יחסים
 • תכירו את האדם שמולכם באמת לפני שאתם ממהרים.

  TURN OFF: עשה ואל תעשה בדייט ראשון

  מיומנה של סטודנטית: מה לעשות ומה לא לעשות בדייט ראשון. אתם חייבים לאמץ את זה
 • מי משלם? אתה!

  גבר, תוציא את הארנק בדייט

  הגיע הזמן להכריע בשאלה הנצחית: מי משלם בדייט ראשון? התשובה: אתה. וכל הסיבות לפנייך
 • אלעד. בן 19 בנופלו.

  "הזיכרונות לא מרפים, אין שנייה ביום שאני לא חושבת עליו"

  מוצקין זוכרת: 15 שנה אחרי מותו של סמל אלעד פולק ז"ל מקריית מוצקין בגזרת רמאללה, מדברת אימו אורלי על הגעגועים, על ההנצחה של אלעד בקריית מוצקין ועל הספר שהיא כותבת. ראיון עם מנטורית
 • מיהן החיפאיות הידועות שמובילות קמפיין שמכניס אגרוף לבטן?

  חלי ממן ויערית שושן הן רק חלק מרשימת הנשים שמשתתפות בקמפיין ענק שיצא לדרך
 • "בשנה הקרובה יהיו סדרות בכיכובי" (וידאו)

  לי זוהר היא זמרת ודוגמנית למידות גדולות שבקרוב תראו גם על מסך הטלוויזיה שלכם. צפו בראיון עם זוהר, שבו גם הכנו לה הפתעה קטנה ומרגשת מאוד וגילינו שהיא שומרת פינה חמה בלב לראש העיר של טירת כרמל, אריה טל
 • צפו: ברודווי במוצקין!

  צפו במאחורי הקלעים של המחזמר 'אנני', שנחת היום בתיאטרון מוצקין הישר מברודווי!
 • תמונה: יחסי ציבור

  ג'ודי ניר מוזס שלום מרתקת את הקהל החיפאי

  לאחר ביטול הרצאתה של רונית זיגלשטיין, הגיעה ג'ודי ניר מוזס שלום למרכז פנורמה והותירה את הקהל מרותק למשמע סיפורה
 • "כל תחלופה כזאת היא ירייה בגלגלים". תמונה: אלבום פרטי

  "אם זה לא נראה כמו להקה ולא מריח כמו להקה, זו לא להקה"

  קובי מנדלבאום, 'קוקי לבנה' בשבילכם, מדבר על הכל: על הדרך החדשה לבד ואיך אפשר בלי 'כמה הייתי רוצה'
 • מיהי המתמודדת מהאיזור שהיממה את אייל גולן?

  הצעירה מטירת כרמל אשר מתמודדת בתכנית 'אביב או אייל' בראיון מיוחד ל"ניוז חיפה קריות": "אייל גולן הוציא ממני את הדברים הנכונים". וגם: קבלו הצצה לפרק שישודר הערב
 • איפה אמא תרזה?

  "אמא תרזה איננה": דרמת מתח פסיכולוגית חדשה, חושנית ומטלטלת בתיאטרון חיפה בהשתתפותם של ג'ורג' אסקנדר, יעל לבנטל, קרן צור ואוהד קנולר
 • מיהי הרקדנית הצפונית שתייצג את ישראל בגביע העולם בריקוד?

  DWC הוא גביע העולם לריקוד, ובכל שנה משתתפים בו יותר מ-12,000 רקדנים מכל רחבי העולם בכדי להכריע מיהי המדינה שתזכה באליפות העולם בריקוד. אז מיהי הצפונית היפהפיה שתייצג את ישראל, ואיך שורדים נאמבר שלם על עקבים?
 • "גם לנשים מותר לרצות. סקס זה צורך טבעי"

  איך 'סקסי מאמא' הפכה לקבוצת ענק בפייסבוק בה חברות למעלה מ- 130 אלף מאמות סקסיות? מייסדת הקבוצה: "זה התפתח למימדים שלא דמיינתי"
 • הגיעו לשמוע. צילום: עצמי

  חוג הבית של ישראל סביון

  אמש נערך חוג בית למועמד למועצת העיר ישראל סביון: קבלו ראיון מיוחד עם סביון על הנושאים הבוערים בחיפה
 • צילום: עצמי

  "הבנתי שכשלאישה יש מקצוע שהיא אוהבת, זו הגשמה עצמית"

  יום האישה הבין-לאומי כאן, וזהו יום באמת מיוחד עבורנו הנשים. לכבוד היום הזה, קבלו ראיון מיוחד עם נאוה קולאז', מייסדת ובעלים של המכללה למקצועות היופי של נאוה קולאז', אישה שבנתה הכל בעצמה ומעניקה כלים להצלחה והעצמה עצמית לנשים אחרות
 • בנות עם ביצים

  העולם הנשי הוא עולם מורכב וקשה, וכל יום הוא התמודדות חדשה. מורן אזערי, החליטה לעשות מזה צחוק במופע משעשע ואמיתי, "בנות עם ביצים", שצוחק על מה שמותר ועל מה שאסור. בראיון היא סיפרה לנו הכל, ובעיקר על הגברים שמזדהים אפילו יותר מנשים
 • "הכאב האישי שלי, שהוא הנוכחות של תושבי הקריות בתוך חיפה" תמונה: פייסבוק

  "הילד שלי מקבל קנאביס מיומו הראשון"

  בשיחה אחד על אחד עם גדי וילצ'רסקי: סיפר לנו על האבהות הטרייה "הילד שלי מקבל קנאביס מיומו הראשון", על הסלוגן 'חיפה- לחיפאים קרייתים החוצה' ועל המאבק ללגליזציה של קנאביס
 • לא רק פנים יפות

  קייט ואור הן צמד הבנות הלוהט שכדאי שתכירו: בראיון צפוף הן סיפרו על החיבור "נהיה לנו 'רומן' אינסטגרם וכך התחברנו", על השאיפות "להביא את הצמד הנשי שאנחנו לעולם", ועל המקרה עם סטטיק "הכי התעלם ממני בפרצוף, ורק רציתי שנעשה תמונה"
 • "הרגשתי שיש לי משהו בלב שבוער". תמונה: אינסטגרם

  ילד הפלא מכרמיאל

  גיל ויין, או דיג'יי אונלי לשעבר, הוא האחראי ללהיט 'אל תשאלי' שגרם לכולנו להתמכר. אז שוחחנו על קפה, ומסתבר שיש עוד פרוייקט שלם בדרך
 • לא חיפשה את זה. אופיר הרוש.

  "התחלתי בטוב"

  אופיר הרוש, רק בת 16, וכבר הספיקה לכבוש את לב כולנו בתכנית "הכוכב הבא", ולהמיס את לב השופטים. עכשיו היא מתכננת להוציא סינגל ראשון, ולוקחת הכל בפרופורציות, גם את ההדחה. ראיון מתוק עם מתוקה אמיתית
 • "בסופו של דבר רוצים שהקהל הזה יבוא אלינו". תמונה: רז סימון

  עם הרגל על הגז

  את רז סימון אתם בטח מכירים, כי היא אחד השמות הלוהטים בסצנת הדיג'יים בצפון. היא סיפרה לנו על ההתחלה הלא פשוטה "אני הכי אמיתית, אף אחד לא ספר אותי", על ההצלחה "אני שמחה שלמרות הכל כן הצלחתי להתברג פה בין השמות החזקים" ועל החלומות "מאוד הייתי רוצה לשלב בין אירועים לאומנות"
 • שובר את החומות

  עומר נצר, רק בן 23 וכבר עם שני אלבומים, ורקורד מכובד של הופעות מסביב לעולם. ישבנו לראיון עם יוצר צעיר ובועט שמבקש לשבור את הסטיגמות
 • קואוצ'ינג זה דרך חיים

  אסף מימון הוא מאמן אישי של אמנים ועסקים אצל אלון גל, ואח של הזמרת המדהימה שירי מימון. ישבנו איתו לשיחה על איך הכל התחיל, על החלום שלו להיות זמר, ואיך הגיע לתחום הקואוצ'ינג
 • ראיון עשר עם: יצחק שפי

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את יצחק שפי, בעלי רשת "אופטיקה שפי"
 • ראיון עשר עם: מבי גאוי

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את מבי גאוי, מנהל השיווק של המכללה האקדמית "כנרת"
 • ראיון עשר עם: הילה בן משה

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את הילה בן משה, מנהלת מתחם תל חנן מקבוצת "מבנה"
 • ראיון עשר עם: דלית אגמון

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את דלית אגמון, מנכ"לית מרכז חורב
 • ראיון עשר עם: סאמיה דיאב

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את סאמיה דיאב, המנהלת החדשה של מתנ"ס ליאו באק
 • ראיון עשר עם: ירון ספיר

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ירון ספיר, מנכ"ל קניון עזריאלי קריית אתא
 • ראיון עשר עם: ד"ר סער הראל

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ד"ר סער הראל, מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך
 • ראיון עשר עם: לימור רייך

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את לימור רייך, מנהלת שיווק ושירות של מחוז חיפה וגליל מערבי בכללית
 • עשר של ראיון עם: פרופ' רפי ביאר

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את פרופ' רפי ביאר, מנהל המרכז הרפואי רמב"ם
 • עשר של ראיון עם: ניצן מרסיאנו

  ניוז חיפה קריות מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ניצן מרסיאנו, מנכ"לית קסטרא חיפה
 • עשר של ראיון עם: אייל רביד

  "ניוז חיפה קריות.נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את אייל רביד, מבעלי רשת "ויקטורי"
 • עשר של ראיון עם: שלומי פורמן.

  בכל שבוע ניוז חיפה קריות מציג בפניכם דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה ואת פועלה. השבוע תכירו את שלומי פורמן, איש עסקים חיפאי.
 • שמעת מה שמעתי - הפסטיבל הבין־לאומי למוזיקה צוענית ובלקנית

  אמפי קיסריה יארח בשבוע הבא את הפסטיבל הבין־לאומי למוזיקה צוענית ובלקנית, ויוכיח שכשהמוזיקה טובה – לא חייבים לדעת את כל המילים כדי לרקוד אותה
 • שמעת מה שמעתי. מדור הזהב ועד "זהב"

  דקלון וסגיב כהן עושים כבוד למואיז'ו, סטטיק ובן אל תבורי חוזרים לתלם, לילי פרנקו מגייסים לאלבום השלישי ושלומי שבת מחכה שתשפטו את השיר החדש שלו. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הנה הילד

  איפה הילד בשיר חדש, כך גם כנסיית השכל. הרכב חיפאי מגיע הישר מקופנהגן לכרמל וה־tiny fingers באים לבלבל אתכם. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - פרידה ממאיר בנאי

  יובל מנדלסון באלבום ילדים חדש, אבי סינואני בעצות מניסיונו, תת־מדור חדש שייתן לכם המלצה אחת לאן לצאת ופרידה ממאיר בנאי. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - פסטיבל הבלוז הרביעי

  שילוב בין מוזיקה עיראקית לבלוז, הרכב על טהרת המין הנשי ולייזר לויד אחד שכולכם פשוט חייבים להכיר. פסטיבל הבלוז מגיע בפעם הרביעית לתל אביב עם 40 הופעות. אנחנו כבר התנענו בשבילכם
 • שמעת מה שמעתי - פותחים שנה

  אביאור מלסה הופך מתגלית לפוטנציאל ממומש, פטריק סבג באלבום שלישי, ספי ציזלינג באלבום בכורה ופלד מגיע להעיף את הוונדרבר בחיפה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - י"ט כסלו

  אלפי אנשים, תזמורת שבאה לעשות שמח, 3 אמנים ואברהם פריד אחד. אירוע י"ט בכסלו שהתקיים בבנייני האומה בירושלים הוכיח שמופע רוק יכול להיות גם חסידי
 • שמעת מה שמעתי - יומולדת 70 לחווה

  מוקי בשיר חדש ללחן של שלמה ארצי, חנן בן ארי בסינגל ראשון לקראת אלבום שני, ישי לוי חוזר לשרוט, מלכה באיה לקראת אלבום מספר 4 ומזל טוב לחווה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מנועה קירל ועד ספוטניק היי פיי

  נועה קירל ממשיכה לתת בראש, אגם בוחבוט נצמדת לטוב ולמוכר, מוסקט ושם טוב מכים שנית וספוטניק היי פיי בשיר מחאה בסגנון דאב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הפסקול השבועי

  שמעון בוסקילה ואליעד מראים איך עושים דואט, אביגייל רוז בשיר חדש, טיפקס מביאים נושא חדש לסדר היום הציבורי ושלמה ארצי חוגג יום הולדת פנסיה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - חשיפה בין־לאומית

  פסטיבל חשיפה בין־לאומית, שנועד לחשוף את אמני ארצנו למפיקים, עיתונאים ובעלי לייבלים מחו"ל, חזר לשנתו השביעית. בואו לשמוע את מה שישמעו בהמשך גם ברחבי העולם
 • שמעת מה שמעתי - מאינדינגב לאינדיסיטי

  המדור חוזר מחופשת חגים ארוכה ומפסטיבל האינדינגב במדבר – לטובת פסטיבל האינדיסיטי שיתקיים השבוע בירושלים. נסו לעמוד בקצב
 • שמעת מה שמעתי - מתנה לחג

  אושיק לוי בשיר חדש, אנסמבל שם טוב לוי בביצוע ליונה וולך, מומין ססלר באלבום פיוטים וממשיכים להתכונן לאינדינגב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מתכוננים לאינדינגב

  מתיסיהו בשיר חדש, הדס לחר מגשימה חלומות, תמיר מוסקט בפרויקט חדש ותת מדור חדש – מתחילים להתכונן לאינדינגב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - ממודי, "החצר האחורית" ועד צלילי שופר

  שופר בגרסת קאנטרי, שיר אהבה עצוב לים המלח, קאבר לשיר מהמאה ה-18 ואלבום מחאה מרחבי העולם. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - שלומי ברכה עד עלמה זוהר

  שלומי ברכה באלבום סולו שני, יואב יצחק ממשיך בשלו, עלמה זהר בשיר ים תיכוני ולהקה מקווינס עושה רוקסטדי. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מיובל דיין ועד דה לוקו

  יונתן רזאל מתחבר לקראת אלול, יובל דיין בחותם ווקאלי, אלון דה לוקו מראה לצעירי הז'אנר מי היה פה קודם ומזל טוב לגלעד כהנא. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  עמיר בניון מפרגן לאשתו, לוקץ' בשיר מחאה גברי, אלון עדר בחרדת נטישה ובוטן מתוק בקרקס שוב כאן. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מהאחיות כרקוקלי ועד יהורם גאון

  יהורם גאון בשיר חדש, אורטגה באולדסקול היפ הופ, קינדרלעך בשיר מחאה, להקת מטאל במחווה לג'ורג' קוסטנזה ופרידה מנחצ'ה היימן. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  ראפרים חנונים, רגאטון הודי, דיקלה בשיר שורט חדש וקאזו סוף סוף מוציאים אלבום בכורה. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  גרסה ברזילאית לשיר ילדים, להקת דאב מפורטו ריקו, ראפר יהודי לבן, פרויקט צברים וחיפאי אחד. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הפסקול של השבוע

  סופרגרופ מרגש ובועט, שחקן ודוגמן שמפליא גם בשירה, בל קנטו ישראלי ופיוט לקראת חודש אלול. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הכוכב בא

  ילדות צורחות, פלאפונים שלופים ונער בן 17 שמעיף את כולם באוויר. נדב גדג' השיק אלבום בכורה והוכיח שהוא כבר פופ-סטאר
 • שמעת מה שמעתי - קח את שנות ה-90

  פריצת האינטרנט והסלולרי, סוף המלחמה הקרה, מלחמת המפרץ והמון מוזיקה טובה. המדור מצדיע לאמני שנות התשעים שממשיכים להיות רלוונטים גם היום
 • שמעת מה שמעתי - טובים השניים

  המדור השבוע בסימן דואטים: גבר ואישה, ישראלי ואיראני, כוויתי וטורקי, תפוחים ותימניות וחיים רומנו אחד. ככה זה כשיש שניים
 • שמעת מה שמעתי - מזל טוב ארה"ב

  לכבוד הפעם ה-20 בה חוגג הדוד סם בת מצווש (240 לכל מי שטרם נכנס לתוכנית 5 היחידות של משרד החינוך) המדור הפעם בסימן יוצרים ישראלים שהחליטו כי עדיף להם לזמר דווקא באנגלית. look and listen
 • שמעת מה שמעתי? פסטיבל הבלוז

  עשרים ושלוש שנים אחרי שפרח ודעך בחיפה, חוזר פסטיבל הבלוז בפעם השלישית – לתל אביב. בין המופיעים: תמר אייזנמן, ירון בן עמי ודני דורצ'ין
 • שמעת מה שמעתי?

  הקיץ הגיע ואתו הופעות שוות, מעניינות, לכל הטעמים המוזיקאלים. קבלו כמה המלצות מפלד שמופיע הערב ברמת ישי, פסטיבל טראבוש וירמי קפלן וספנסרוסו שקופצים לשאנן בר חיפה ועוד..כנסו לגלות את המקום שלכם במוזיקה
 • שמעת מה שמעתי?

  הקיץ הגיע ואתו הופעות שוות, מעניינות, לכל הטעמים המוזיקאלים. קבלו כמה המלצות מפלד שמופיע הערב ברמת ישי, פסטיבל טראבוש וירמי קפלן וספנסרוסו שקופצים לשאנן בר חיפה ועוד..כנסו לגלות את המקום שלכם במוזיקה