נהג 3 פעמים בפסילה ונתפס

תפס מספר פעמים נוהג בשלילה אך ניצל ממעצר בפועל – לאחר שהוכיח שהוא מעורער נפשית
נהג כבן 55 מכפר ביר אל מכסור נעצר על ידי המשטרה, בשעה שנהג בכפר ללא חגורת בטיחות. בבדיקה גילו השוטרים כי הוא האיש נתון בפסילת רישיון, ואין ברשותו לא רישיון רכב בתוקף ולא ביטוח חובה. נגד האיש הוגש כתב אישום, במקביל לפסילה עד תום ההליכים.

עו''ד ראובן מלאך -צילום יחצ

עו"ד ראובן מלאך -צילום יחצ

חרף כך, כחודש לאחר פסק הדין בעניינו, נתפס הנהג שוב כשהוא נוהג ברכב בשפרעם, וגם הפעם הוגש נגדו כתב אישום. הפעם, ביקשה הפרקליטות המשטרתית להשליך אותו למעצר בפועל עד תום ההליכים.


עו"ד ראובן מלאך מנהריה, אשר ייצג את הנהג בדיון , טען כי מדובר באדם חולה נפש ונכה, וביקש להמיר את המעצר בפועל  -במעצר בית, תחת פיקוח משפחתו.

נוכח מצבו הבריאותי של הנהג והעובדה שקיבל על עצמו האחריות למעשה בחקירת המשטרה, ולאור העובדה כי לא היו לו עד לאותה עת הסתבכויות פליליות פרט לתחום התעבורה, שוחרר הנהג למעצר בית מלא.

כבוד השופט אבישי קאופמן מבית משפט לתעבורה בעכו, הורה להעבירו למעצר בית תחת פיקוח של אשתו, בתו וכלתו, וזאת לאחר מתן ערבות עצמית, ערבות צד ג' ולאחר שהוציא לו צו עיכוב יציאה מהארץ.

גבר כבן 55 מהגליל, נהג ברכבו הפרטי בכביש פנימי בכפרו במהלך חודש פברואר השנה – ועוכב על ידי שוטרים שהבחינו כי נהג ללא חגורת בטיחות.

לאחר בדיקה קצרה נתגלה לשוטרים כי הוא נוהג בפסילה, וזאת ללא פוליסת ביטוח בתוקף וללא רישיון רכב בתוקף, לאחר שב-19 באוקטובר 2015 גזר עליו בית משפט השלום לתעבורה בנצרת – עונשים שכללו בין היתר פסילה בפועל ל- 3 חודשים שהחלו בסוף נובמבר עת אישר את קבלת ההודעה על הפסילה בחתימתו.

לפיכך, הגישה המדינה כתב אישום כנגד הנהג, באשמת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ברכב ללא ביטוח ונהיגה ברכב כאשר תוקף רישיון הרכב פקע בתקופה של למעלה משישה חודשים.

במקביל להגשת כתב האישום, בבית משפט השלום לתעבורה בעכו, קיבל הנהג פסילה עד תום ההליכים. למרות זאת, ב-29 במרס 2016 בסביבות השעה 8:30, נהג הנאשם ברכבו הפרטי בכביש שפרעם. הוא נעצר לבדיקה על ידי שוטרים של תחנת שפרעם.

כאמור, פרט לנהיגה בפסילה, נהג הנאשם באותה עת ללא פוליסת ביטוח בתוקף וללא רישיון רכב בתוקף. לפיכך, שוב הגישה התביעה המשטרתית כתב אישום נגד הנהג, באשמת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ברכב ללא ביטוח ונהיגה כשרישיון הרכב פקע.

בדיון שהתקיים בתיק בבית משפט השלום לתעבורה בעכו, ב-30 במרס 2016, יוצג הנהג על ידי עו"ד ראובן מלאך.

בדיון טענה התביעה, כי הנהג התנהג בצורה שאינה מתאימה לאדם בגילו. כך נטען, כי כאשר הוגש נגדו כתב האישום הראשון בגין נהיגה בפסילה, טען כי אין לו רישיון להפקדה – אך בתיק האחרון נתפס כשברשותו רשיון נהיגה עד 2019.

"הנאשם מזלזל בחוק ובהחלטות בית המשפט"

"התנהגות הנאשם מעידה על אדם המזלזל בחוק ובהחלטות בית המשפט, אשר פסל אותו מנהיגה ודחה את הדיון ל-5 במאי – אך כל זה לא הפריע לנאשם מלנהוג", טענת התביעה, וביקשה מעצר בפועל עד תום ההליכים.

מנגד טען עו"ד מלאך, כי מצבו הבריאותי והנפשי של הנהג, לאור היותו חולה נפש ונכה, מצריך התחשבות. לפיכך הציע עו"ד מלאך חלופה – מעצר בית. בהמלצת בית המשפט, ונוכח מצבו הבריאותי של הנהג, ובשל העובדה שקיבל על עצמו אחריות למעשה בחקירת המשטרה, ומתוך התחשבות בעובדה שאין לו הסתבכויות פליליות מעבר לתחום התעבורה –  הסכימה התביעה המשטרתית לשחררו למעצר בית מלא. לאחרונה ובעקבות פנייתו של עו"ד מלאך אל ביהמ"ש, הורה ביהמ"ש על הקלה בתנאי מעצר הבית באופן בו יוכל הנאשם לצאת את ביתו מידי יום החל מהשעה 06:00 בבוקר ועד 18:00.

כבוד שופט בית המשפט אבישי קאופמן הורה לשחרר את הנאשם למעצר בית בפיקוח הדוק של המפקחות, תוך חתימתו על ערבות בסך 30,000 שקלים, על ערבות צד ג' מצד המפקחות בסך 20,000 שקלים לכל אחת, ותוך מתן צו עיכוב יציאה מהארץ.

עו"ד ראובן מלאך מנהריה http://malachlaw.zapages.co.il/ , עוסק בדיני תעבורה ופלילי, במעמד אישי ודיני משפחה.

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט