אלאדיני הגדול מכוון מסלול מחדש

יוני ליבמן או בשם הבמה שלו אלאדיני הגדול, עובר שינוי בחיים, מעלה מופע חדש לראשונה עם קופה פתוחה, מרגיש צעיר אבל עם המון ניסיון בראיון מיוחד לניוז חושף מעט עליו ובמקביל מבטיח- מי שיגיע למופע ירגיש חשוף לגמרי
איך מגיעים להיות מנטליסט?

אני על הבמה כבר מגיל 13. זה התחיל מסבי שהיה קוסם מקצועי וגם סבא רבא , הייתי צמוד אליו ללמוד את כל רזי המקצוע , סדר ניקיון , משמעת בימתית וכל מה שנלווה לזה. בהתחלה הייתי אסיסטנט של סבא, עזרתי לו המון

יוני ליבמן או בשם הבמה שלו אלאדיני הגדול, עובר שינוי בחיים צילום :יח"צ

יוני ליבמן או בשם הבמה שלו אלאדיני הגדול, עובר שינוי בחיים צילום :יח"צ

על הבמה ובגיל בר מצווה היו המופעים הראשונים שלי. כשהכירו אותי כבר היו מזמינים אותי יותר וסבא עמד מאחורי הקלעים. בניתי לי קו משלי עם סגנון עבודה , הלכתי יותר על הקו המנחה של מופעים ראוותנים , סבא היה יותר צנוע ואני הלכתי יותר על מופעים ראוותנים עם רקדניות, אסיסטנטיות ומופע עשיר בתוכן.

בצבא התחלתי את השירות שלי מיועד לצנחנים ובגלל פציעה באימון העבירו אותי ללהקה צבאית , התנאי היה אם אני אתקבל אני אעבור וכמובן שהשאר היסטוריה . במילואים הופעתי בלבנון הראשונה והשנייה בכל מיני חורים בתוך לבנון , דרום הארץ, הספקתי להופיע בסיני כשעוד היה בידיים שלנו.

המופע הראשון שלי נקרא אשליות באוויר. איך שהשתחררתי במקביל למופע לכל המשפחה כבר היה לי מספיק ביטחון לבנות מופע למבוגרים עם בת הזוג שלי לשעבר. עשינו את מופע הטלפתיה של אלאדיני הגדול הופענו איתו בהמון חברות וימי גיבוש.

בהמשך היה מופע אילוזיות  שהופעתי איתו בארץ ובחו"ל, היו לי תכניות טלוויזיה: החתול שמיל, ריץ' רץ' בערוץ הראשון, לילה עם כוכבים, ולאט לאט עם השנים אתה אתה רוצה משהו שיהיה נקודת האור שלך. כך בניתי את תכנית המנטליזם שנקראת מופע איש הרדאר שיעלה באוגוסט במועדון הביט. בתחילת הדרך הצטרף אליי  שותף שמופיע איתי עד היום , מלך זמיר שהוא אמן סקסופון. ביחד גיבשנו מופע למבוגרים , עם המון מחשבה מאחוריו. אמרנו בוא ניקח את כל הניסיון שיש לי ואת כל הניסיון שלו ונבנה משהו שהוא סביב מוזיקה וסביב מנטאלי וסביב השפעות פסיכולוגיות עם המון הומור.

איך עברת ממופעים משפחתיים למבוגרים ?

עד היום אני עושה מופעים משפחתיים , מחר אני מופיע במוזיאון, זה מופע לכל המשפחה. רציתי  לעבור לאט לאט מהמופע הזה למופע המנטאלי יותר. אני חושב שיש אמנים שיכולים רק לעשות את המופע המנטאלי,  כמו נמרוד הראל כמו סושארד, הם לא בנויים למופעי ילדים ולכל המשפחה . אני חושב שאומן יכול לעשות כמה דברים בעת ובעונה אחת . זה לא פוסל אם אומן הוא שחקן  ובמקביל יש לו הרכב ג'אז. אני גם חושב שגם בתחום שלי אני לוקח את הצד האומנותי היפה לכל המשפחה  ועושה את הנתק  ממנו כאשר אני מופיע למבוגרים בערב. זה לעבור ממסכה למסכה מתפקיד לתפקיד , זה מאוד מורכב להתנתק מכל מה שהיה לך כל השבוע ולבוא נקי למופע המנטאליסט וזה בעצם מה שאני עושה.

מופע איש הרדאר בביטהאומנים הרגילים או האומנים המנטאליים שנותנים מופע מנטליזם, הם לא יכולים לחזור להופעות לכל המשפחה, זה מסבך אותם, זה לא נותן להם כיוון מחשבה , כאילו אנחנו לא קוסמים.

הדברים שאני עושה אלו דברים עם כוח השפעה , כל מיני תחבולות ודרכים להגיע למופע מבוגרים, בטוטאל אני לא איזה כוכב על , אני אומן שיודע לעשות את זה ואת זה . המעבר בשבילי בניגוד לאחרים הוא קל יותר ,  כנראה באופי שלי אני יודע לשחק את התפקידים.

 

השינוי הוא שמפה יש  לי קהל שאוהב אותי שמעריץ אותי  שאני אוהבת אותו , יש את הכימיה הזו , כמו גבר ואישה צילום:עצמי

השינוי הוא שמפה יש לי קהל שאוהב אותי שמעריץ אותי שאני אוהבת אותו , יש את הכימיה הזו , כמו גבר ואישה צילום:עצמי

יש אמנים שכשקוראים להם קוסמים הם נעלבים , איך אתה מגדיר את עצמך?

כל אחד ומה שהוא מרגיש , אני לא נעלב מכלום  גם למופע האשליות אני קורא מופע המסתורין . אם שואלים אותי אם אני קוסם? כן אני קוסם , אמן אשליות ואני גם מנטאליסט ,  מה אני יותר ? אני היום יותר מנטאליסט נכון. אבל אין לי שום בעיה  לחזור למופע לכל המשפחה .אני חושב שזה נורא כיף לבדר ולשמח.  אין לי את המחסום הזה של לעשות את הפעולה הזו, קהל זה קהל ולשמח קהל זה דבר הכי קל בעולם. למזלי אני יכול לעשות את זה . נורא משמח אותי  לשמוע שהורה אומר שהוא נהנה כמו הילד שלו ומנגד אני מאוד נהנה כשמבוגרים מחפשים אותי אחרי מופע כדי לראות מי אני באמת . הגבול בין דמיון למציאות הוא ממש דק במופעים האלו.  אומרים לי :" תשמע שיחקת אותה הצלחת להפיל אותנו."

הרעיון הוא לא להפיל אלא להפתיע , כל אחד בא ממציאות אחרת מדרך אחרת . אחד היה לו שבוע קשה כי הוא שילם משכנתא, ואחד ויכוח עם אשתו ואחד לא הסתדר לו בעבודה וב90 דקות האלו שאני עושה את המופע שלי אני מצליח לאסוף את כולם לגרום לחיוך, להפתיע  ושבוע אחרי מדברים על זה.

אני חושב שאם אתה מצליח לגעת בנפשותיהם של אנשים ושידברו על זה זה משכיח צרות אחרות שיש.

 

הייתה לך תקופה שהיית מופיע יותר לוועדים וימי גיבוש,  המופע בא מהרצון לעשות שינוי כיוון מהוועדים ?

כן, הייתה לי תקופה שהייתי מופיע המון לוועדי עובדים וזה היה נחמד והיה כיף ,אבל זה בליגה אחרת.

אני בא היום ברמה אחרת , זה מופע שיש בו  המון המון ניסיון, מופע שאני בעיניים עצומות יודע שהם ייפלו, זאת אומרת ברגע שאני עולה על הבמה לא משנה מי הקהל ולא משנה  איך הוא מתייחס למה שאני בא לעשות לו , אני מפיל אותו. לעזוב ועדים זה לא בושה  מי שיגיד לך גם מהמנטליסטים שהוא לא מופיע לפני ועדים זה שקר . אני עושה מופעים אחרים. השינוי הוא שמפה יש  לי קהל שאוהב אותי שמעריץ אותי  שאני אוהבת אותו , יש את הכימיה הזו , כמו גבר ואישה , סוג של אהבה הם אוהבים לראות מה אני עושה ואני אוהב להראות מה אני יודע לעשות .

והחיבור כשמגיעים לאינטימיות הזו של במה . פה קורה התהליך הטוב.  כשאומן רוצה שייקנו את הכרטיסים ולא משנה אם אתה ועד , ילדים או מבוגרים, וזה השינוי , השינוי הוא בואו תראו אותי , אני בא אחר בא שונה . בא עם מופע מכובד מופע שהושקע בו המון טכניקה, המון מחשבה המון אימונים, אימונים מנטאליים, שילוב מאוד מעניין של סקסופון מופע מליגה אחרת.

 

איך התחושה של  קופה פתוחה בפעם הראשונה , זה מלחיץ ?

כן זה מלחיץ אתה אף פעם לא יודע בוודאות כמה אנשים יבואו, איך זה יהיה , אבל אני מאמין שאנשים צמאים  לראות אותי במופע. אנשים אומרים לי : מתי יהיה כבר את המופע שלך שנשב נראה , נמחא לך כפיים. אין הופעה שלא שואלים אותי איפה אני מופיע . אז יש חיזוקים מהקהל כל הזמן ויש גיל מסוים , ויש כאלה שעושים את זה בגל 30 ויש להם מכונת יחסי ציבור , אני חושב שהתהליך האיטי שאני עשיתי הוא הרבה יותר נכון מבחינתי ואני עדיין ילד בתוך תוכי אני עדיין ילד. אני מרגיש בן 20  אני מתנהג  כמו בן 20 , אני אוהב לשמח כמו בן 20. יש לי עוד את התשוקה, יש לי  עוד המון מה להראות ולהפתיע , אבל מה אני בא עם המון ניסיון שזה משמעותי מאוד.

 

אמא שלי ציפתה שאני אהיה רופא או עורך דין . יש לי תואר באוניברסיטה בפסיכולוגיה אז תמיד הייתי אומר לה שאני חי מזה . היא אמרה לי כן , אבל ממה תחיה באמת, מה תביא הביתה ? צילום עצמי

אמא שלי ציפתה שאני אהיה רופא או עורך דין . יש לי תואר באוניברסיטה בפסיכולוגיה אז תמיד הייתי אומר לה שאני חי מזה . היא אמרה לי כן , אבל ממה תחיה באמת, מה תביא הביתה ? צילום עצמי

אתה מתרגש לפני מופע?

תמיד. אני אומר שברגע שאני אפסיק אין לי יותר מה לעשות בתחום הזה .

יש משהו מיוחד שאתה עושה כדי להכין את עצמך למופע? 

יש הרבה אמנים שצריכים את השתייה או את הדברים הנלווים לזה , אני לא צריך את זה. אני יושב ורואה את הנוף של חיפה , יושב לי ביפה נוף , מסתכל על הנמל, מכין לי בפינג'אן קפה שחור טוב  וחושב איך זה ייראה . בדרך כלל כשאני מפליג ככה מול הנוף עם המחשבות זה על מה שקורה במופע וזה כיף , והקהל אוהב ואני אוהב אותם.

יש משהו שהקהל לא יודע עליך?

אני כל יום מתחדש ואין יום שאני לא חושב או ממציא משהו.  מגיע עם המופע הזה , אני מגיע עם כמה דברים שלא נראו על במות הארץ. אני חושב שכדאי לבוא לראות אותו כי בעצם כמו שכדאי לראות סטנד אפ, אני לא אנבל את הפה  אני לא אקלל את הקהל  אבל אני אעשה את זה בסוגסטיות ובדרכים אחרות כדי שיקרו דברים כאלו. לדוגמא אם מישהו מאמני הסטנד אפ זורק מילה  גסה על הבמה אני לא אגיד את זה אבל הקהל יבין את זה, אני לא אעמוד על הבמה ואצרח את זה . הקהל כבר יעשה את זה לבד , כמו שאני שומע : " בן זונה איך הוא עשה את זה .."

אם היית צריך לתת כותרת לראיון הזה , איזה כותרת היית נותן ?

אמא שלי ציפתה שאני אהיה רופא או עורך דין . יש לי תואר באוניברסיטה בפסיכולוגיה אז תמיד הייתי אומר לה שאני חי מזה . היא אמרה לי כן , אבל ממה תחיה באמת, מה תביא הביתה ? עובדה שהיום מזה  אני חי ומזה גידלתי את ילדי , בניתי בית,  אני אומר שבידור זה לא צחוק וזו הכותרת.

אז למה  "איש הרדאר" ?

זה אומר שמכל זווית קולטים דברים. זה בדיוק מה שקורה במופע , לא משנה  איך תעשה, איך תחשוב , מה שתחשוב עליי , קסמים לא קסמים , אני עליך. אם אתה באת למופע  קח בחשבון שאתה חשוף ואני יעלה עליך במצב כזה או במצב אחר. תגיד איקס או וואי אני יעלה עליך.

אני לא אכנס למעיים של בן אדם, אבל אתה תחשוב על משהו תנסה לעבוד עליי ואני אעלה על זה.

 

אני לא אכנס למעיים של בן אדם, אבל אתה תחשוב על משהו תנסה לעבוד עליי ואני אעלה על זה.צילום עצמי

אני לא אכנס למעיים של בן אדם, אבל אתה תחשוב על משהו תנסה לעבוד עליי ואני אעלה על זה.צילום עצמי

אז אנשים יגיעו קצת בפחד …

אהה… כן יש בזה משהו , אף אחד לא מאמין שעולים על המחשבות שלו  שקוראים את המחשבות שלו , אף אחד לא מאמין שזה קיים .ברגע שאתה מוכיח שאתה יכול לעשות … מה המופע הזה ? חובת ההוכחה.

 

בואו נדבר קצת על הילדים שלך …

בשמחה! יש לי ילדים מדהימים אני מאוד גאה בהם , יש לי ילדה בת 14  יפייפיה וחכמה , אני בקשר מעולה איתה, גיל ההתבגרות אבל עדיין יחסים מעולים. יש לי בן שהוא קצין בצבא שהוא קצין מחשוב, יש לי ילדים מקסימים ואני גאה בהם!

איך היה להם לדעתך לגדול עם אבא שהוא אמן חושים ?

זה לא קל , הם היו הקהל שלי , הם ליוו אותי ועיקר ההצלחה שלי זה בגלל איך שהם העירו לי לטוב ולרע. אמרו לי מה נכון בעיניהם ומה לא. אני חושב שהם היו הקהל הכי טוב שלי, הם היו המורים שלי בעצם, הם תיקנו אותי ושיפרו אותי. זה הכי אמיתי.

הם עדינים איתך בביקורת או שאומרים את כל האמת בפרצוף?

הם אומרים לי את הכל! הם יודעים שאני נהרס מזה כי אני עובד על זה המון, אבל הם אומרים והם אומרים את זה כל כך יפה שהם מדהימים ואני לא מוותר להם, אני מראה שוב ושוב.

היית רוצה שאחד מילדיך ימשיך את דרכך בתעשיית הבידור?

אני לא יכול להגיד לילדים שלי תעשו את זה , אלא אם כן אני רואה שמישהו מהם נצמד לזה ונטרף לזה. שני הילדים שלי , האמנות היא בנפשם הבת שלי רקדנית כבר 10 שנים מגיל מאוד צעיר , היא משהו מדהים, הבן שלי מנגן בפסנתר.

אם הייתי רוצה ? תראי זה חשוב שמישהו מבני המשפחה ימשיך את זה ,  אבל אם לא אני אתמוך בהם בכל מה שהם עושים , הם לא חייבים לעשות את זה , הם חייבים לעשות את מה שעושה  להם הכי טוב. אם יום אחד הם יחליטו שכן הדבר הזה מעניין אותם אני תמיד אסכים. אבל אני לא יכול לכפות את מה שאני אוהב עליהם. אני כן בתור אבא אתן להם את כל הכלים שיעשו ויצליחו.

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה