אקסטרים מייקאובר

ראש עיריית קרית ביאליק אלי דוקורסקי מכריז: המדינה תעביר עשרות מיליוני שקלים לשדרוג השכונות הוותיקות בעיר *בין היתר, במסגרת העבודות ישודרגו התשתיות, תוסדר חנייה וישוקמו כבישים

קרית ביאליק עומדת בשנים הקרובות בפני מהפך: העיר תכפיל את גודלה, ייבנו שכונות חדשות ומודרניות אשר יכללו את כל השירותים הדרושים. יוקמו בתי ספר חדשים, גני ילדים ומעונות יום, פארקים ציבוריים ומרכזי תרבות.

מרכז הטניס שיוקם בשכונת אפק. הדמיה: משרד האדריכלים עוזי גורדון

מרכז הטניס שיוקם בשכונת אפק. הדמיה: משרד האדריכלים עוזי גורדון

במקביל לפיתוח המואץ של העיר, דרש ראש העירייה אלי דוקורסקי לקבל תקציבים לטובת טיפוח ושדרוג השכונות הוותיקות. הוא סיכם עם משרדי הממשלה השונים כי בשנים הקרובות יושקעו בשכונות הוותיקות בקריית ביאליק קרוב ל 100 מיליון שקל. בימים אלו שוקדים בעיריית קריית ביאליק על בניית תוכנית עבודה מפורטת.

הפרויקטים יתפרשו על כל השכונות הוותיקות בעיר. במסגרת העבודה ישודרגו התשתיות, מערכות ניקוז, מים וביוב, יבוצע שיקום מדרכות וכבישים כולל עבודות קרצוף, רבוד והסדרת חניה,  ייבנו או ישודרגו מגרשי משחקים ומתקני ספורט, יוחלף ריהוט רחוב , יוכשרו שטחי ציבור ותוחלף תאורה תוך ניסיון מתמיד לחסכון באנרגיה. מבני ציבור וחינוך יעברו שדרוג, שיפוץ ושימור.

בין הפרויקטים שיפותחו: שדרוג ושיקום רחוב קרן היסוד, השלמת טיילת הגדורה, הקמת הפארק ברחוב זבולון, שדרוג גינת סביון וגן מרים , שיקום פארק אסתר, שיפוץ הפארק ברחוב הגליל כולל מתקן משחקים, פרגולה, הצללה ריהוט גן ותאורה, שדרוג מתקני ספורט ברחבי העיר, הקמת פארק אורכי בין רחוב ש"י עגנון לרחוב גיורא, שדרוג והסדרת רחובות ועוד רבים.

גן סביון הוותיק עתיד להפוך לפארק נגיש היחיד בצפון בעלות משוערת של כ- 7 מיליון ₪. בשכונת אפק תוקם מרכז טניס כולל בית הספר לטניס בעלות משוערת של 6.5 מיליון ₪. בשכונת צור שלום יוקם פארק מרכזי רוחבי, אשר בעתיד יחבר את השכונה הוותיקה עם שכונת נאות אפק החדשה. עלותו המשוערת של הפארק היא כ 13 מיליון ₪. בבית העלמין בצור שלום יתבצעו עבודות בעלות של 1.2 מיליון ₪. תשודרג רחבת הזיכרון בשדרות ירושלים שתהפוך לרחבה פעילה בכל ימות השנה. מבני ציבור רבים יעברו שיפוץ נרחב.

ראש העירייה אלי דוקורסקי ציין: "הקו המנחה הוא כי לצד פיתוח שכונות חדשות אסור להשאיר את השכונות הותיקות מאחור. יש להשקיע משאבים נכבדים בשדרוג התשתית הציבורית לרבות מבני חינוך , תרבות וספורט שונים ברחבי העיר, הסביבה הירוקה, פארקים וגינות , איכות הכבישים והמדרכות  כדי להבטיח את רמת השירותים הגבוהה לכלל התושבים בחלקי העיר השונים. סיכמתי עם הממשלה כי נקבל תקציב של אלפי שקלים עבור כל יחידת דיור חדשה שתיבנה בעיר עבור פיתוחן של השכונות הוותיקות. יש כאן חלון הזדמנויות לחידוש הקיים בצד בניית החדש ".

כאמור הצליח דוקורסקי לגייס ממשרדי הממשלה כ- 100 מיליון ₪ והתקציבים יחלו להגיע כבר בשנה הנוכחית.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק