ביאליק דרום משתדרגת

עיריית קרית ביאליק תשקיע כ-5 מיליון שקלים בשדרוג שכונת ביאליק דרום

 

דוקורסקי. "רואה חשיבות רבה בשדרוג השכונות הוותיקות של העיר" . צילום. עיריית ק. ביאליק

דוקורסקי. "רואה חשיבות רבה בשדרוג השכונות הוותיקות של העיר" . צילום. עיריית ק. ביאליק

השכונה הוותיקה ביאליק דרום עומדת בפני שדרוג מקיף בסכום של 5 מיליון שקלים, כשחצי מהסכום יושקע בהקמת מועדון הנוער שיוקם ברחוב ההגנה, על מנת לספק לבני הנוער המתבגרים בשכונה פעילות העשרה של תרבות הפנאי ובכך לצמצם את תופעת השוטטות בפארקים ובגנים הציבוריים. מועדון הנוער יופעל על ידי רשת המתנ"סים בשיתוף יחידת הנוער ומועצת הנוער העירונית. בסופי שבוע ישמש המועדון למסיבות עבור בני הנוער תחת השגחה עירונית.

כ-800 אלף שקלים יושקעו בהקמת מגרש משחקים מרכזי ברחוב הגליל, ושאר הסכום ישמש לסלילת כבישים ומדרכות בשכונה, פיתוח גינות ציבוריות ושטחים ציבוריים פתוחים. כמו כן, הנחה ראש העירייה להכין תוכנית לשדרוג תאורת הרחוב בשכונה בכדי למנוע החשכת השכונה בעת הפסקות חשמל. לצורך כך יוקם ארון חשמל נוסף ומעגל התאורה בשכונה יפוצל.

תוכניות שדרוג אלו מצטרפות להשלמת פרויקט נחל הגדורה בשלבו האחרון, שלב ג', בו תחבר הטיילת את שכונת ביאליק דרום עם ביאליק הוותיקה באמצעות גשר "חילזון" שיעבור מעל רחוב העמקים. שלב ג' של נחל הגדורה ישתרע מרחוב העמקים עד לקרית החינוך אורט קרית ביאליק, ובכך יושלם מסלול להולכי רגל ורוכבי האופניים מכיכר רבין ועד לקצה הדרומי של העיר.

בנוסף, תשקיע הרשות כ-400 אלף שקלים בהקמת מגרשי קט רגל בשכונה: במתחם המתנ"ס ברחוב ההגנה ובבית הספר אורט קריית ביאליק. המגרש, המכוסה דשא סינטטי בבית הספר ישמש את הקהל הרחב של תושבי השכונה בשעות הערב.

ראש העירייה, אלי דוקורסקי, ציין כי הוא רואה חשיבות רבה בשדרוג השכונות הוותיקות של העיר ובהרחבת מגוון השירותים, ביניהם פעילויות לשעות הפנאי הניתנים בשכונה עצמה על מנת לשפר את איכות חיי התושבים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק