אגרופוליס – התערבויות אָמָּנוּתִיּוֹת בתערוכה מדעית

במסגרת התערוכה החדשה 'שדות המחר' מזמין מוזיאון המדע את הקהל הרחב לסדרת אירועים ייחודים שיתקיימו במהלך חודש אוגוסט: שיח גלריה על חקלאות ואמנות, בוביזמר עולה לבירה, מפגש עם קולקטיב אניה וקבוצת וולאג'ה, "מהפכת ה-GM-Food" או "מחשבות על הגנטיקה של המזון" והאם חומוס הוא הדבר האמיתי.

 

בובי - צילום יחצ

בובי – צילום יחצ

במסגרת התערוכה החדשה 'שדות המחר' מזמין מוזיאון המדע את הקהל הרחב לסדרת אירועים ייחודים שיתקיימו במהלך חודש אוגוסט: שיח גלריה על חקלאות ואמנות, בוביזמר עולה לבירה, מפגש עם קולקטיב אניה וקבוצת וולאג'ה, "מהפכת ה-GM-Food" או "מחשבות על הגנטיקה של המזון" והאם חומוס הוא הדבר האמיתי.

4.8.2016 – 19:30 הכניסה חינם! (בהרשמה מראש בלבד)

כניסה למוזיאון החל מהשעה 18:00 לסיור מודרך + קפה וכיבוד קל.

אגרופוליס – התערבויות אָמָּנוּתִיּוֹת בתערוכה מדעית

חקלאות ואמנות – שיח גלריה

מעין שלף, אוצרת אמנותית לפרויקט אגרופוליס, תע' שדות המחר ושרון גלזברג, אמנית.

בסדרת התערבויות אמנותיות, מבקש הפרויקט 'אגרופוליס' לגעת במשמעויות החברתיות, האקולוגיות, הכלכליות והפוליטיות של החקלאות דרך נקודת מבטם הייחודית של אָמָּנים. דומה שבעשור האחרון  יֶשְׁנָהּ חזרה לעיסוק אמנותי בחקלאות ובקיימוּת, באופן המחבר בין מבט ביקורתי על ההיסטוריה האנושית ובין ניבוי העתיד לבוא.

אוצרת הפרויקט מעין שלף והאמנית שרון גלזברג ישוחחו על חקלאות ואמנות דרך העבודות שבתערוכה בכלל ויצירותיה של שרון גלזברג בפרט. במסגרת התערוכה מציגה גלזברג 2 עבודות:

עבודת הווידיאו  ״מטע האפרסקים״ מציגה מופע מחאה במטע אפרסקים שנסגר, ואילו עבודת מיצב אינטראקטיבי מתייחסת באופן פואטי לקשר השברירי שבין אדם לאדמה.

גלזברג עוסקת בעבודותיה ביחסים שבין האדם לטבע, לאדמה ולחקלאות, בעיקר בהקשרים מקומיים במדיומים של פיסול, מיצב, צילום , וידיאו ופרפורמנס, הציגה בתערוכות רבות בארץ ובעולם, האחרונות שבהן במוזיאון פתח תקווה לאמנות ובמוזיאון עין חרוד.

11.8.2016 – 19:30 הכניסה חינם! (בהרשמה מראש בלבד)

כניסה למוזיאון החל מהשעה 18:00 לסיור מודרך + קפה וכיבוד קל.

"מהפכת ה-GM-Food" או "מחשבות על הגנטיקה של המזון"

בובי - צילום יחצ

בובי – צילום יחצ

ד"ר שירי שקדי-רפיד ועו"ד סמדר הורוביץ-צדרבוים, מייסדות המרכז הישראלי לגנטיקה וחברה.

מאז ומעולם היוו צמחים שחקן מרכזי בחקר הגנטיקה, ומאידך היווה תחום הגנטיקה שחקן מרכזי בהשבחת צמחים ומזון. הרצאה בהשתתפות פעילה של הקהל והעומדות בראש המרכז הישראלי לגנטיקה וחברה על מעורבותה של הגנטיקה בעולם החקלאות בכלל, ובעולם המזון בפרט – נספר על תגליות, ניזכר במהפכות, נסקר טכנולוגיות מתקדמות, נבחן השפעות, נחלק פרסי נובל, ונדון גם בהיבטים האתיים של הגנטיקה החקלאית.

18.8.2016 – 19:30  הכניסה חינם! (בהרשמה מראש בלבד)

מפגש עם קולקטיב אניה וקבוצת וולאג'ה

קולקטיב אנייה מאגד אנשי תכנון, עיצוב וחברה הפועלים ליצירת מקומות חיוביים המארחים טבע ואנשים בעיר. הקבוצה מפתחת התערבויות עירוניות חדשניות ומנהלת אירועים קהילתיים ואמנותיים  בשדה האקולוגיה העירונית. הקולקטיב הפועל ללא מטרות רווח, ומציע דרכים חדשות ליהנות מחקלאות וטבע עירוני ככלים לשיפור איכות המרחב הציבורי.

חקלאי הכפר אל – ולאג'ה משמרים ידע מסורתי של חקלאות על אדמת ההר, באמצעות טראסות וטכניקות יחודיות. קבוצת ״ידידי ולאג'ה״ מחברת בינם לבין תושבי ירושלים, אלו מגיעים להיחשף וללמוד את הידע הזה, ההולך ונכחד.

על חקלאות וחיבור אנושי יספרו יאסר חליפה ואנשי הקבוצה בערב של מפגש בינאישי חד-פעמי

.25.8.2016 – 19:30 (בתשלום: 60 ₪ /סטודנט 50 ₪ )

כניסה למוזיאון החל מהשעה 18:00 לסיור מודרך + קפה וכיבוד.

בוביזמר עולה לבירה!

ארבל מהבוביזמר מגיע שוב לבירה. מחוזק באגרול (גיל אידן) -איש הקצב, לערב של שירים שכיף לשיר.

מי שעוד לא היה בבוביזמר ורוצה להיות חלק מהכוח של שירת רבים – הנה עוד הזדמנות.

29.8.2016 – 19:30 הכניסה חינם! (בהרשמה מראש בלבד)

כניסה למוזיאון החל מהשעה 18:00 לסיור מודרך + קפה וכיבוד.

חומוס, הדבר האמיתי!

צור שיזף – סופר, עיתונאי ובלוגר

יש אנשים שחומוס מוציא אותם מדעתם. יש שמחפשים חומוס בכל פינה ברחבי הארץ, יש אחרים שזה הדבר שהם אוכלים בבוקר במקום השכונתי ולשם יחזרו תמיד, יש אפילו כאלו שאוכלים חומוס תעשייתי שקונים בחנות, אבל כולם אוכלים חומוס. החומוס הוא המלט עליו מושתתת החברה. כל חברה שאוכלת חומוס. לגמרי לא בטוח מי ביית את מי – האדם את החומוס או החומוס את האדם, מה שבטוח שחומוס נותן לנו ועושה איתנו משהו שמעט דברים אחרים עושים לנו והם בדרך כלל הרבה יותר יקרים או אסורים.

'שדות המחר' – תערוכה ראשונה מסוגה מציעה חווייה אינטראקטיבית ייחודית במוזיאון המדע. במתחמי פנים וחוץ יוכלו המבקרים ליהנות מחוויה רב-חושית, ליהנות מעשרות מוצגים אינטראקטיביים ביניהם עץ מכני ענק, מכונת קרקרים, שדה חקלאי אנכי שמוצג לראשונה בארץ, להכיר 19 סוגי עגבניות ועוד.

לצד התערוכה מגוון רחב של פעילויות התנסותיות נוספות כגון: הדגמה מדעית 'הדגמה בפיתה', סדנת התנסות בצמחי תבלין 'על טעם ועל ריח', תצוגת טרקטורים, סיורים מודרכים ועוד.

המבקרים בתערוכה מוזמנים להיכנס לתערוכה דרך שדה אנכי בו גדלים זה לצד זה בין היתר אורז בטכנולוגיית טפטוף, קנה סוכר, עגבניות, חיטה, כרובית ועוד.  במעבדת השדה המבקרים יכירו את הצמח משלב הזרע ועד הצמח הבוגר, יצפו בכוורת בה חיות דבורי בומבוס, יציצו בהגדלה למלחמות המועילים במזיקים, ויכירו חקלאות בת קיימא המדגישה שמירה על משאבי כדור הארץ ועוד.

במעבדת המידע יחשפו המבקרים לשאלה איך 'מדברים עם הצמח' ואיך יודעים מה הוא "מרגיש" באמצעות החיישנים החדשניים. תחנה מטאורולוגית תפעל בזמן אמת, נלמד איך עושים היום חקלאות מדייקת מבלי לבזבז משאבים יקרים ועוד. לצד מתחמי הפנים ממשיכה התערוכה גם בשטחי החוץ בגן המדע של המוזיאון. בחממת בוטיק המצוידת במיטב הטכנולוגיה המובילה בתחום, יסיירו המבקרים בין גידולים שונים למאכל וילמדו על חקלאות

הידרופונית, ובבית הרשת  יחשפו ל-17 זנים שונים של עגבניות.

התערוכה 'שדות המחר' בחסות ראשית של חברת אדמה פתרונות לחקלאות.

חברות תומכות:  מקורות, נטפים, BioBee, , ,Koppert כרמל יבולים וטוף מרום הגולן.

פיתוח וייעוץ מדעי לתערוכה: האוניברסיטה העברית – הפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה; מכון וולקני; מו"פ ערבה; מו"פ צפון; מיג"ל.

מחירון: יולי-אוגוסט

ילדים עד גיל 5 – חינם, ילד/מבוגר 60 ₪ , כרטיס משפחתי (הורים/סבים וכל ילדיהם/נכדיהם) 220 ₪

הנחות: מחזיקי כרטיס תושב 'ירושלמי', חיילים, כוחות הביטחון, נכים, גמלאים, מועדוני לקוחות

שעות פתיחה א' – סגור. ב' – ה' 10:00 – 18:00 (באוגוסט בלבד: א' – ה' 10:00- 19:00), ו' 10:00 – 14:00, שבת 10:00 – 16:00

פרטים נוספים בטל' 02-6544888 ו/או באתר www.event.mada.org.il

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על המטרונית בחיפה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות ופנאי