עד כמה חשוב לעשות הסכם ממון

הסכם ממון למד על בשרו גבר מצפון הארץ שמנהל בימים אלו מאבק משפטי עם בת זוגו לשעבר בבית המשפט לענייני משפחה בחיפה, לאחר שזו תבעה אותו לקבלת דמי מזונות משקמים.
עד כמה חשוב לעשות הסכם ממון למד על בשרו גבר מצפון הארץ שמנהל בימים אלו מאבק משפטי עם בת זוגו לשעבר בבית המשפט לענייני משפחה בחיפה, לאחר שזו תבעה אותו לקבלת דמי מזונות משקמים.

טליה לתקשורת

עו"ד טליה שקולניק צילום- מאצ'פוינט

מקור החיוב של מזונות משקמים נעוץ בפסקי דין של בית המשפט העליון והם חלים במקרים מסוימים כמו חיים משותפים כידועים בציבור. בני הזוג, באמצע שנות החמישים לחייהם, ניהלו את הדיון בבית המשפט לענייני משפחה בחיפה לאחר שהאישה הגישה בקשה לקבלת מזונות משקמים מהגבר. לטענתה, הם ניהלו מערכת יחסים זוגית במשך עשרים-וחמש שנים מתוכן התגוררו יחדיו שתים-עשרה שנה.


בבית המשפט טענה האישה כי עזבה את הבית בגלל שעברה התעללות מילולית ונפשית היא נמצאת במצוקה כלכלית קשה. האישה תבעה מבית המשפט לחייב את בן זוגה לשעבר בתשלום מזונות משקמים של ארבעה-עשר אלף שקלים לחודש, בהם יהיה גם התשלום עבור המשכנתא שלקחה כשקנתה דירה.

באמצעות עו"ד טליה שקולניק טען הגבר כי מעולם לא שכר דירה עם האישה והוא הציג בפני בית המשפט את הסכם הממון שערכו השניים שבו נכתב "מוסכם כי בן הזוג יהיה פטור מכל תשלום מזונות בעד בת הזוג ו/או ילדיה של בת הזוג, בין אם בתקופת חייהם המשותפים ובין אם ייפרדו".

השופטת אלה מירז קבעה בהחלטתה "קביעת מזונות משקמים אינו עניין שבשגרה. ככל שקיים הסכם בין הצדדים זכויות הצדדים ייקבעו בהתאם להסכם". לאור זאת דחתה השופטת את תביעתה של האישה למזונות משקמים והמשך הדיון בין השניים נקבע למועד מאוחר יותר.

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט