סדנאות להיריון וגידול

מכבי שירותי בריאות יוקנעם מציגה: 4 סדנאות חובה להורים טריים ולאלו שבדרך
 

סדרת הסדנאות בהנחיית אחיות, עובדות סוציאליות, יועצות הנקה ופיזיותרפיסטיות. צילום: אילוסטרציה

סדרת הסדנאות בהנחיית אחיות, עובדות סוציאליות, יועצות הנקה ופיזיותרפיסטיות. צילום: אילוסטרציה

איך נושמים נכון בלידה? איך לעסות את התינוק כשכואבת לו הבטן? איך להתמודד עם כאבי ההנקה? איך עושים החייאה לילד במקרה חירום? להיות הורים זה אולי הדבר החשוב ביותר בעולם, אבל בפועל אף אחד לא באמת מכין אותנו לזה.
"מכבי שירותי בריאות" החליטה להרים את הכפפה ולצאת בסדרת סדנאות בהנחיית אחיות, עובדות סוציאליות, יועצות הנקה ופיזיותרפיסטיות, כדי להעניק כלי עבודה פרקטיים שיעזרו לכולנו להיות הורים חכמים ורגועים יותר.
הסדנאות, שזכו להצלחה עצומה ולביקוש גבוה במיוחד בקרב תושבי יוקנעם, עוסקות במספר תחומים מרכזיים: סדנת הכנה ללידה בה למדו ותרגלו המשתתפים טכניקות נשימה נכונות במהלך הלידה, קיבלו הסברים על שלבי הלידה השונים ותובנות חדשות כדוגמת: כיצד בן הזוג יכול לעזור בצורה הנכונה והאפקטיבית ביותר לבת זוגתו היולדת, ומה חייבים לשאול את הצוות הרפואי ברגע שמגיעים למחלקת יולדות.
סדנה נוספת שזכתה להצלחה גדולה היא סדנת נגיעה בהורות. הסדנה היא למעשה סדרת מפגשים מרתקים בהם לומדים ההורים הטריים כיצד לחזק את הקשר עם התינוק באמצעות מגע. ההורים מגיעים למפגשים יחד עם התינוק ולומדים כיצד עיסוי יכול לתרום בצורה מופלאה להתפתחות הילד ולחיזוק הקשר בינו לבין הוריו.
הסדנה השלישית היא סדנה קלאסית בתחום ההורות: סדנת הכנה להנקה שמציגה ומלמדת את כל הכלים, הטיפים והשיטות להנקה מוצלחת. מעבר לכך הסדנה מציגה פתרון לבעיות ומענה לשאלות וקשיים שכיחים בהן נתקלות אמהות טריות כולל מענה על שאלות מפתח כמו: איך ניתן לשלב חזרה לעבודה יחד עם הנקה. הסדנה האחרונה שזכתה להצלחה ולכמות המשתתפים הגבוה ביותר עוסקת בנושא החשוב ביותר: סדנת החייאה לתינוקות. במהלך הסדנה קיבלו המשתתפים תשובות ברורות על שאלות קריטיות כמו: מה עושים כשחס וחלילה קורה משהו לתינוק או לתינוקת? הסדנה העניקה להורים הטריים שקט נפשי וביטחון מלא ביכולת החדשה שלהם לטפל גם במצבים הקשים ביותר בצורה אפקטיבית וחכמה.
בעקבות הביקוש העצום מכבי שירותי בריאות פותחת בחודשים הקרובים סדנאות נוספות הפתוחות לכל תושבי יוקנעם ולחברי כל הקופות. לפרטים נוספים ולרישום לסדנה כנסו ל-"מכבי און ליין", מוקד מכבי ללא הפסקה *3555, מרכז רפואי יוקנעם 04-9936100


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות