לא עומדים בתל

רחוב התל יעבור שדרוג מקיף לאחר הנחת תעלת ניקוז חדשה שתשמש את שלושת הקריות

בתמונה: מתחם בו יוקם הפרויקט "לב העיר", מאחוריו רחוב התך, ברקע בתי שכונת צור שלום, כביש עוקף קריות ואתר הבניה של שכונת נאות אפק

בתמונה: מתחם בו יוקם הפרויקט "לב העיר", מאחוריו רחוב התך, ברקע בתי שכונת צור שלום, כביש עוקף קריות ואתר הבניה של שכונת נאות אפק

במסגרת הקמת שכונת "נאות אפק", יוטמנו 2 קווי מתח עליון ו-11 קווי מתח גבוה מתחת לסוללת העפר והקיר האקוסטי, שיוקמו מזרחית לשכונת צור שלום לאורך כביש עוקף קריות. הסוללה הישנה, שנבנתה בעת הקמתו של כביש 22, תפורק לטובת הקמתה של סוללה חדשה מוגבהת לגובה של 11 מטר כולל קיר אקוסטי, כאשר היא עשויה מחומרים יציבים. הפירוק וההרכבה יעשו בשלבים ולפרקי זמן של עד 3 חודשים.
הטמנת קווי החשמל תאפשר הורדה לאפס של הקרינה האלקטרומגנטית ופגיעה נופית. עלותו של הפרויקט נאמדת בכ-110 מיליון שקלים, אותו תבצע חברת החשמל במימון עיריית קריית ביאליק.
כמו כן, כהכנה לבנייתן של השכונות החדשות במזרחה של קרית ביאליק, תוקם תעלת ניקוז חדשה שתעבור מתחת לרחוב התל, תחצה את כביש חיפה עכו, כורדני בקריית מוצקין, קרית ים ותסתיים בעומק הים.
מובל זה ייבנה מראש בגודל המותאם לשלושת הערים, ולוקח בחשבון את גידולן העתידי. על מנת לעמוד בעומס פינוי המים, יוקמו שני מפעלי ניקוז: האחד באגם לשיהוי מי נגר, שישמש בעתיד גם כאגם נופש פעיל וספורט אתגרי בסמוך למתחם "לב העיר" שבימים אלו אושר להפקדה והשני, מובל ניקוז שיעבור דרך רחוב התל. עלות הקמת הפרויקט נאמדת בכ- 160 מיליון שקלים, כשחלקה של קריית ביאליק נאמד בכ-23 מיליון שקלים מתוך הסכום.
ראש העירייה, אלי דוקורסקי, מסר כי תעלת הניקוז עתידה להיבנות במהלך שנת 2017, ולאחר סיום העבודות ברחוב התל ישודרג הרחוב ויקבל פנים חדשות כולל ריבוד כבישים, בניית מדרכות, הסדרת חניות ופיתוח נופי.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק