ביקור השר

שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן, הרחיק עד לצפון וערך ביקור במרחב חיפה של "כללית"
שר הבריאות במהלך הביקור. בדברי הפתיחה הרעיפו מחמאות זה על זה. צילום: דוברות כללית

שר הבריאות במהלך הביקור. בדברי הפתיחה הרעיפו מחמאות זה על זה. צילום: דוברות כללית

אורח מכובד הגיע השבוע ל"לין" – שר הבריאות, יעקב ליצמן. את כבוד השר אירחו ב"לין" מנכ"ל "כללית", אלי דפס. מנהלת המרחב, פרופסור מ"ק חן שפירא, מנהל בית החולים "כרמל", ד"ר אבי גולדברג והנהלת "לין" בראשותו של ד"ר רוני אמר. בדברי הפתיחה הרעיפו המנכ"ל וכבוד השר מחמאות זה על זה. בהתייחסו למצב הבריאות בחיפה, ציין השר שבעוד זמן קצר יתפרסם הדוח בנושא זיהום האוויר בחיפה וסביבתה והשפעתו על הבריאות והדגיש: "לא אסתיר שום נתון".
במהלך הביקור הציגה לו מנהלת מרחב חיפה וגליל מערבי במרחב, פרופסור מ"ק חן שפירא, את המחוז הגדול של "כללית". הודגש, שהמחוז משרת אוכלוסייה בהיקף של קופת חולים ארצית קטנה, עם 735 אלף מבוטחים. המרכזים הרפואיים לין וזבולון בקריות הם מתכונת ייחודית בארץ, שבה ניתן מענה רפואי מקיף, כולל פעולות, בדיקות וניתוחים המבוצעים כרגיל בבתי החולים בלבד. למעשה, המרכזים הינם מעין בתי חולים יום והם משמשים כמרפאות החוץ של בית החולים "כרמל", עם מומחים משותפים לבית החולים ולקהילה. המטופל נהנה מרצף טיפולי, מטופל על ידי בכירי הרופאים בביה"ח גם במרפאה במרכז הרפואי בקהילה, ללא כל תשלום ובמסגרת הרפואה הציבורית, ללא שר"פ.
סה"כ נערכים  בלין כחצי מליון ביקורים בשנה – יותר מאשר במרבית בתי החולים הגדולים בארץ, מבוצעים בו 7500 ניתוחים וכן 6000 טיפולי יום.
בהתייחסה לבעיות המחייבות פתרון, הדגישה פרופסור שפירא את הצורך במכשיר פט סי טי ב"כרמל", שכן זו בדיקה שהצורך בה הולך וגדל. הודגש גם, כי ניתן יהיה לקצר תורים לניתוחים כגון קטרקט, שרובם מבצועים כיום על ידי "כללית" בחדרי הניתוח בקהילה, אם יוקצה תקציב להפעלת חדרי הניתוח במרכזים הרפואיים במשמרת שלישית.
בתום הדיון, הוצגה לשר ופמלייתו קומת האגף הכירורגי  בלין שחודשה לחלוטין לפני כשלוש שנים. השר התרשם מניידת ה MRI שניצבה ליד מחלקת התאונות, מחדרי הטיפולים וחדרי הניתוח החדשים שהוקמו בלין.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות