מה נאכל בקיץ?

מומחי "כללית" רפואה משלימה מסבירים כיצד ניתן לשלוט בלחות ובחום הגוף על ידי התאמת האוכל למזג האוויר. התפריט הקיצי לפניכם
ד"ר אסתי מנחם. התאמת התפריט האישי בכל עונה של השנה, מאפשרת לאדם להרגיש מאוזן, מלא אנרגיות ובריא

ד"ר אסתי מנחם. התאמת התפריט האישי בכל עונה של השנה, מאפשרת לאדם להרגיש מאוזן, מלא אנרגיות ובריא

כל השנה אנחנו מצפים לבואו של הקיץ, שמצטייר בדמיוננו כחופש, ים, בילויים בבגדים קלילים והנה כשהוא כבר כאן אנו חשים תשישות, כבדות וחוסר חשק לצאת אל מחוץ למזגן. רכזת תחום נטורופתיה ברשת מרפאות כללית רפואה משלימה, ד"ר אסתר מנחם, מסבירה: "החדשות הטובות שהשליטה בידינו, ונוכל לשלוט בלחות ובחום הגוף על ידי התאמת האוכל שלנו למזג האוויר".

על פי הרפואה הסינית, מזג האוויר בימי קיץ החמים גורמים להצטברות של לחות בגוף ונוטה לרדת למטה ולהכביד. לחות שחדרה לגוף יכולה להתבטא בנפיחות, השמנה, הצטברות נוזלים, בצקות ברגליים, עור שמנוני ותחושת כובד ועייפות. גם ערפול מחשבה, הפרשות מהאף ,ליחה בגרון ועוד.

ד"ר מנחם מסבירה, כי ישנם מאכלים המגבירים את הלחות בגוף שמהם כדאי להימנע: בוטנים, במבה, צ'יפס, שניצל, שמנת, חמאה, עוגות קרם, טחינה, אוכל שמן ומטוגן. מצד אחר, קיים מכלול שלם של ירקות מקררים ומסלקי ליחה, שאלה הם רוב הירקות הירוקים והכתומים. הכתומים – מחזקים את ה"טחול" המייצג ע"פ רפואה סינית את מערכת העיכול ואחראי על סילוק לחות וליחה לפי הרפואה הסינית. ירקות ירוקים – מקררים את הגוף ועוזרים לכבד בעיכול וסילוק רעלים.

אז מה כדאי לאכול? סלטים שמורכבים מירקות חיים ומבושלים אשר אנזימים שנותנים לנו הרגשת חיות ואנרגיה, קלים לעיכול ולא מחממים. יש להיזהר מרטבים, ולהוסיף רק שמן זית ולימון ולא רטבים על בסיס מיונז או שמנת המגבירים לחות. אפשר להוסיף לסלט חי שעועית, עדשים,  גרגרי חומוס, אפונה קפואה, כלומר חלבונים מן הצומח במקום חלבון מן החי. פירות, קטניות, דגים, ביצים , טונה, עוף, הודו, שקדים ואגוזים. מומלץ להתחיל את הבוקר עם שייק ירקות ירוקים עם תפוח ירוק, פפאיה וכמובן לא לשכוח להחזיר נוזלים, אך לא בצורת מיץ פירות או משקאות קלים המלאים בסוכר. מומלץ להמליח כמה שפחות, ולהשתדל להשתמש בתבלינים לא מלוחים כגון: כורכום, כוסברה ירוקה, פטרוזיליה, שמיר, כמון וכו. הירקות הירוקים.

התאמת התפריט האישי בכל עונה של השנה, מסכמת ד"ר מנחם, מאפשרת לאדם להרגיש מאוזן, מלא אנרגיות ובריא.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות