ניתוח מעיים ייחודי

ניתוח מורכב בוצע ובהצלחה במרכז הרפואי בני ציון בתינוק בן שלוש הסובל ממחלת ההירשפרונג. הניתוח בוצע על ידי מנהל מחלקת כירורגיית ילדים, פרופ' איגור סוחוטניק יחד עם פרופ' ארנולד קורן, מומחה בעל שם עולמי, שהגיע במיוחד מארצות הברית
 

פרופ' סוחוטניק. "בית החולים בני ציון הוא היחיד בצפון שמציע שיטות טיפול חדשניות במחלה זו". צילום: צליל דנה

פרופ' סוחוטניק. "בית החולים בני ציון הוא היחיד בצפון שמציע שיטות טיפול חדשניות במחלה זו". צילום: צליל דנה

ילד בן שלוש עבר ניתוח מיוחד ומורכב בבית החולים "בני ציון" לאחר שסבל ממחלת ההירשפרונג הפוגעת במעיים של החולה.

עשרות ילדים הסובלים ממחלת ההירשפרונג המאובחנת בקרב ילדים, במהלך השנתיים הראשונות לחייהם, מגיעים מכל רחבי הארץ וגם מחו"ל לטיפול ומנותחים במחלקת כירורגית ילדים במרכז הרפואי בני ציון.

מחלת ההירשפרונג הינה מחלת מעיים מולדת העלולה לגרום לעצירות בקרב תינוקות ונגרמת כתוצאה מחוסר באחד העצבים של הרקטום והמעי הגס, "הגורמים  להפרעה בתהליך התפתחות העובר", מסביר מנהל מחלקת כירורגיית ילדים במרכז הרפואי בני ציון פרופ' איגור סוחוטניק שמציין כי: "בית החולים בני ציון הוא היחיד בצפון שמציע שיטות טיפול חדשניות במחלה זו". לדברי פרופ' איגור סוחוטניק: "בטרם הגעתו אלינו למרכז הרפואי בני ציון, התינוק עבר שני ניתוחים בבתי חולים אחרים ואצלנו עבר את הניתוח השלישי שהורכב משני שלבים: הראשון, כריתת החלק החולה והשני, הרכבת החלק הבריא לרקטום ובכך ליצור פעילות מעיים יציבה ותקינה".

פרופ' סוחוטניק מסביר, כי הניתוח בילד בן השלוש, לא הצליח בפעם הראשונה כי הגוף המשיך להרוס את העצבים של הרקטום והמעי הגס ובפעם השנייה האבחון הפתולוגי לא תאם תוך כדי הניתוח  ולכן היה צורך לבצע בילד את הניתוח בפעם השלישית.

"במידה והמחלה לא מאובחנת, הילדים הסובלים מהתסמונת עלולים לסבול מתופעות קשות כגון: דלקות במעי, פריצה של דופן המעי, יציאת הצואה לתוך חלל הבטן, עד כדי סכנת חיים", אומר מנהל מחלקת כירורגיית ילדים במרכז הרפואי בני ציון פרופ' איגור סוחוטניק.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות