מעל 53 אלף תלמידים פותחים שנה בחיפה

גני ילדים חדשים, גידול במספר התלמידים בבתי הספר היסודיים ומנהלות חדשות באגפי החינוך השונים. עיריית חיפה מוכנה לשנת הלימודים הבאה ומחכה ל- 53,792 התלמידים
"אנו בשיאו של תהליך, שמפתח ייחודיות בכל אחד מבתי הספר היסודיים והעל יסודיים". צילום: דוברות עיריית חיפה

"אנו בשיאו של תהליך, שמפתח ייחודיות בכל אחד מבתי הספר היסודיים והעל יסודיים". צילום: דוברות עיריית חיפה

53,792 תלמידים יפתחו את שנת הלימודים תשע"ז בחיפה, 3,365 תלמידים חדשים העולים לכיתה א' יקלטו במערכת החינוך. 4 גני ילדים חדשים ו-4 כיתות א' חדשות יפתחו ברחבי העיר.

עיריית חיפה הייתה בין הערים הראשונות, שיישמו את מסקנות ועדת טרכטנברג בנוגע לחוק חינוך חינם מגיל 3, ותוך חמש שנים נפתחו בעיר 59 גני ילדים חדשים. כל ההתאמות הנדרשות לרישום ילדים בגילאי 5-3 בגני לגנים עירוניים הושלמו בשנה האחרונה.

הביקוש לרישום בגני הילדים העירוניים ממשיך לגדול, כאשר משנת תשע"ב ועד לשנה זו חל גידול של 1,276 ילדים שישתלבו במערכת הגנים העירונית. גידול נרשם גם במספר התלמידים בבתי הספר היסודיים, כשלא פחות מ-3,365 תלמידים חדשים ישתלבו במערכת החינוך החיפאית. ארבע כיתות א' חדשות ייפתחו בשנת לימודים זו בביה"ס "אילנות", "אחווה", "אחמדיה" ו"עליה".

שנת הלימודים תשע"ז נפתחת גם עם הנהלה בכירה חדשה במערכת החינוך העירונית: אילנה טרוק נבחרה במהלך שנה"ל הקודמת כראשת מינהל החינוך, התרבות והרווחה, כשבמהלך הקיץ נבחרה גם מנהלת אגף חינוך חדשה, שרון קלוג'ני, שניהלה עד לפני שלוש שנים את תיכון "חוגים", ולראש המחלקה לבתי ספר יסודיים וחינוך חברתי-ערכי נבחרה אילנה וגמן, שניהלה קודם לכן את בית הספר היסודי "אלון".

טרוק, שהציגה לאחרונה את החזון החינוכי של העיר בפני הנהלת העירייה, ציינה כי בשנת הלימודים תשע"ז יושם דגש על חתירה למצוינות בתהליכי למידה, תוך עמידה בסטנדרטים בינלאומיים. ייחודיות בתי ספר, העצמת החינוך בשעות הפנאי תוך דגש על תנועות הנוער וחיזוק תחושת השייכות לעיר, חיזוק הקשר עם הקהילה ושיפור השירות לתושב.

"אנו בשיאו של תהליך, שמפתח ייחודיות בכל אחד מבתי הספר היסודיים והעל יסודיים", ציין ראש העירייה, יונה יהב. "בתוך כך, בנוסף לתיכון הטכנולוגי 'בסמ"ת' והתיכון לאמנויות 'רעות', נפתח השנה תיכון לתיירות ומלונאות ובבתי הספר היסודיים יפתחו שני מסלולים ייחודיים, מסלול דו לשוני ובית ספר אנתרופוסופי. השנה נמשיך לקדם את הייחודיות של בתי הספר – מתוך תפיסה השואפת לתת מענה לבחירות וכישרונות של כל תלמיד ותלמידה".

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך תחגגו את חג השבועות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך