מוטיבציה בתהליך ההרזיה

מוטיבציה היא אחד הדברים החשובים ביותר כשמתחילים בתהליך הרזיה. להלן מספר טיפים שיעזרו לטפח אותה, להגיע למשקל הרצוי ואף לשמור עליו
 

דווקא כשקשה לנו ואנו לא מצליחים, אנו זקוקים לפרגון, לתמיכה, לעידוד, ולחיזוק חיובי מהסביבה. צילום: אילוסטרציה

דווקא כשקשה לנו ואנו לא מצליחים, אנו זקוקים לפרגון, לתמיכה, לעידוד, ולחיזוק חיובי מהסביבה. צילום: אילוסטרציה

כולנו זוכרים מה הביא אותנו לשומרי משקל. זוכרים את הפגישות הראשונות, בהן היינו חדורי מוטיבציה לעשות שינויים. התחלנו בשינוי הרגלי חיים, חשיבה ואכילה. הלכנו לקניות בכדי שיהיו לנו אוכל מתאים, עברנו לנהל אורח חיים פעיל יותר, וכתוצאה התחלנו לרדת במשקל, ק"ג ועוד ק"ג.

אבל כשהדרך מתמשכת, יש לפעמים שחיקה ומתחילים לעגל פינות. מפסיקים להתמיד בפעילות הגופנית, מנשנשים, לא תמיד יש לנו מה לאכול, מפסיקים למלא יומן מעקב ואז גם ישנם שבועות של עליות וירידות לסירוגין, או שנעצרים. אנו מרגישים עייפים שהגענו לשלב הפלטו. זה הזמן בו אנו זקוקים לכלים, פנימיים וחיצוניים לחידוש המוטיבציה.

דמיינו את עצמכם רזים
דמיון עוזר לחזק את המוטיבציה, ולהזכיר לנו למה אנחנו רוצים לרזות. דמיינו את עצמכם כמו שאתם רוצים להיות בסוף התהליך במשקל הכבוד, מכיוון שתמונה זו מחזקת ונותנת כוחות להמשך הדרך.

כעת דמיינו מה אתם מרגישים?
גאים בעצמכם, נהנים מהתוצאות ומהמראה. בכל פעם שתרגישו שהמוטיבציה בשפל – חזרו לתמונה הזאת.
אל תתביישו לפנטז, זה מעניק כוח ןעוזר להגשים חלומות. אצלנו ב"שומרי משקל", חברי הכבוד שלנו הם דוגמה לחלומות שהתגשמו. אם הם יכולים – אין שום סיבה בעולם שלא תהיו כמוהם.

פרגנו לעצמכם תמיכה

דווקא כשקשה לנו ואנו לא מצליחים, אנו זקוקים לפרגון, לתמיכה, לעידוד, ולחיזוק חיובי מהסביבה. תנו לעצמכם את העידוד לו אתם זקוקים, ואל תתביישו לשתף את הקרובים לכם בצורך שלכם לחיזוקים מהם.

לרזות בשביל עצמכם
כדי להצליח בהרזיה, חיוני שתרצו לרזות בשביל עצמכם. לא בשביל ההורים, האימא, האישה או הבעל. כדי להצליח בכך עליכם לחשוב "למה כל כך חשוב לי לרזות"? ככל שיהיו לכם יותר סיבות לרזות, מאשר תירוצים למה לא לרזות, המוטיבציה שלכם תהיה גבוהה יותר להצליח.

ערכו רשימה

רשמו בכותרת למה חשוב לי לרזות, ופרטו כמה שיותר סיבות שבגללן שווה לכם להשקיע בתהליך ההרזיה.

הכינו תוכנית

פרטו איך אתם הולכים לעשות זאת. לדוגמה: אם אתם זקוקים למי שיחזק לכם את הביטחון, אל תהססו לפנות למדריכה, לחברים מצליחים בקבוצה ובווטסאפ,  וקראו מסיפורי ההצלחה באתר ובפייסבוק, כדי לשאוב השראה וכוח.

שינויים קטנים

כולנו היינו רוצים לרזות בקלות, אך כדי להצליח בהרזיה חייבים לעבור תהליך שינוי וזה לא קל מכיוון שבתהליך ההרזיה נדרשים שינויים רבים, וקשה לשנות הרגלים רבים בבת אחת, וגם לא נכון. אחת, חשוב שתהליך השינוי יעשה בצעדים קטנים ובכל פעם נתמודד עם שינוי אחד או שניים.

שבחו את עצמכם על כל הצלחה קטנה

כל חטיף שהצלחתם לדחות, כל חצי ק"ג שירדתם, כל יום שהצלחתם לצאת לפעילות גופנית – כל הצלחה ראויה לחגיגה. כשאתם מרגישים שהצלחתם במשהו, יש לכך השפעה חיובית על המחשבות שלכם. קוראים לזה מוטיבציה.

לטיפים נוספים היכנסו לאתר שומרי משקל: www.shomreymishkal.co.il

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות