ביקור תגלית בליאו באק

45 בני נוער מאנגליה הגיעו לביקור בליאו באק במסגרת מסע תגלית מטעם הסוכנות הציונית בישראל. במהלך הסיור נטעו האורחים מאנגליה עצי זית בגינה הקהילתית
חברי המשלחת במהלך הסיור. אנשי השכונה היו גאים להציג, מה ניתן להשיג כאשר הקהילה עובדת יחד לקידום המקום

חברי המשלחת במהלך הסיור. אנשי השכונה היו גאים להציג, מה ניתן להשיג כאשר הקהילה עובדת יחד לקידום המקום

קבוצת בני נוער ביקרו בשבוע שעבר בשלוחת מתנ"ס ליאו באק, מרכז כלור בעין הים. הם נטעו עצי זית בגינה הקהילתית וזכו לאירוח על ידי פעילי השכונה יהודים וערבים ולסיור בשביל סובב עין הים. מה מיוחד כל כך בבני נוער שמגיעים לביקור? מדובר בסטודנטים יהודים מבריטניה, שהגיעו לארץ במסגרת פרויקט "תגלית".

שכנים יהודים וערבים, תושבי שכונת עין הים ופעילי שביל סובב עין, הציגו לאורחים הצעירים את הגינה הקהילתית ואת פרויקט התיירות שביל סובב עין הים. שביל סובב עין הים הייחודי חושף את ההיסטוריה של האזור, דרך שנות המנדט, השלטון העותמאני ועד תקופת האימפריה הרומית וקודם לכן. במקום נחשפה רצפת פסיפס ביזנטית, ומערות קבורה מהתקופה הרומית. כל זאת ממש "מתחת לאף" על כביש החוף ממש. מצפור יפהפה צופה לחוף שקמונה במערב, ולכיוון ראש הנקרה במזרח.

דוברת ליאו באק, טובה גילת, מציינת כי לפרויקט תיירות שביל סובב עין הים ולגינה הקהילתית שותפים פעילי השכונה משלוחת מתנ"ס ליאו באק, החוג לגיאוגרפיה של אוניברסיטת חיפה ועיריית חיפה. תלמידים יהודים מליאו באק ותלמידים ערבים מבית הספר לנזירות נצרת בעיר, חברו אף הם למיזם, מדריכים תיירים על השביל ומטפחים את הגינה הקהילתית.

במהלך הסיור נטעו האורחים מאנגליה עצי זית בגינה הקהילתית, בטקס שהנחה הרב עודד מזור מליאו באק. הביקור חשף לאורחים מאנגליה את החיים בשיתוף של יהודים חרדים וחילוניים, ערבים נוצרים ומוסלמים בחיפה. אנשי השכונה היו גאים להציג, מה ניתן להשיג כאשר הקהילה עובדת יחד לקידום המקום.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך