"האמנו כל הדרך בפרויקט אבל גם בחלומות הכי ורודים שלנו לא חלמנו שכבר במחזור הראשון האקדמיה תנחל הצלחה כזו גדולה" עידן וילבך, מייסד ומנהל האקדמיה.

תכנית לימודית/ חינוכית מיוחדת במינה נפתחה בחיפה בשם 'האקדמיה למצטיינים צעירים' בה לומדים תלמידים מצטיינים מהיסודי שיעורים אקדמיים עם מרצים בכירים ובתי הספר בחיפה כבר עומדים בתור להירשם.
תכנית מבריקה למצטיינים. האקדמיה. אלבום פרטי

תכנית מבריקה למצטיינים. האקדמיה. אלבום פרטי

עם פתיחת שנת הלימודים הקרובה יצטרפו מאות תלמידי כיתות א' עד ו' לשיעורי האקדמיה. הסטודנטים המצטיינים זוכים לקחת חלק באחד הפרויקטים המוצלחים והיוקרתיים שצמחו בצפון הארץ בשנה האחרונה – ברוכים הבאים לאקדמיה למצטיינים צעירים.

במסגרת התוכנית היוקרתית נפגשים הסטודנטים הצעירים מדי שבוע בבית ספרם עם מרצים מומחים מאחד המוסדות להשכלה הגבוהה בעיר לשעת לימודים אקדמית לכל הדבר ועניין. המצטיינים נבחרים על ידי בית ספרם  ולאחר מכן נדרשים לבחור את הקורסים לפי תחומי העניין שלהם. לאחר מכן נפגשים לשעה כל שבוע שבמהלכה לומדים ברמה אקדמית ובקבוצות קטנות של עד 15 סטודנטים צעירים למשך כל שנת הלימודים, תקשורת ועיתונות, מדע, רפואה וכלכלה כשאלו רק חלק מהמקצועות אליהם נחשפים הילדים שלמשך שעה הופכים להיות סטודנטים מן המניין ולומדים חומר לימודי ברמת התואר הראשון.

"האמנו כל הדרך בפרויקט אבל גם בחלומות הכי ורודים שלנו לא חלמנו שכבר במחזור הראשון האקדמיה תנחל הצלחה כזו גדולה" מספר עידן וילבך, מייסד ומנהל האקדמיה ומוסיף: "התחלנו את פרויקט האקדמיה מתוך אמונה במצוינות והבנה שיש לנו ילדים מוכשרים וצמאים לידע במקצועות שהם מעבר למקצועות הליבה של מערכת החינוך הפורמלית. החלטנו לקחת את הרעיון שעומד בבסיס האקדמיה והוא לפתוח את הידע לאופקים חדשים ולהנגיש אותו לסטודנטים הצעירים". ליאור יוגב, אחד ממייסדי התוכנית מוסיף: "בחרנו מרצים בפינצטה וביקשנו מהם לעזוב לכמה שעות את המחקר והמשרד במגדל השן האקדמי ולהגיע לבתי הספר – משישה מרצים בשנה הראשונה גדלנו מאד והיום יש איתנו יותר מ-30 מרצים מתחומים שונים שמאמינים בפרויקט והסכימו לקחת חלק בו ועומדים להרצות בפני הסטודנטים". השניים מספרים שהביקוש לתוכנית היה עצום ובלתי נתפס ומשלושה בתי ספר חלוציים בעיר חיפה (אהוד, זיכרון יוסף ונופים) ובתמיכת המערך הקהלתי של עיריית חיפה, השנה עתידים להצטרף לתוכנית בתי ספר רבים מחיפה ומחוצה לה ביניהם: איינשטיין, הרצל, רמות, הבונים, טשרניחובסקי, כרמל, האיטלקי, וכמובן שממשיכים בתוכנית גם אהוד, זיכרון יוסף ונופים ולהביא לכך שהאקדמיה תכלול לא פחות מ-700 סטודנטים צעירים בשכבות א' עד ו'.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך