ממשיכים להילחם בהרחבה

עיריית חיפה מתנגדת בתוקף לקיים "דיווח" בלבד על הרחבת מתחם בז"ן ודורשת לקיים דיון נוסף כפי שהתחייב שר האוצר בתחילת החודש

 

יהב הודיע, כי בכוונת עיריית חיפה להיאבק כתף אל כתף עם ארגוני ופעילי הסביבה. צילום: אורן סטלקול

יהב הודיע, כי בכוונת עיריית חיפה להיאבק כתף אל כתף עם ארגוני ופעילי הסביבה. צילום: אורן סטלקול

כזכור, בניגוד לעמדתה של עיריית חיפה, אישרה ועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית לתכנון ובנייה בחודש שעבר תכנית להרחבת בתי הזיקוק. בעקבות ההחלטה האומללה הודיעו עיריית חיפה והארגונים הסביבתיים לשר האוצר, כי הם אינם מקבלים את הגזירה וינקטו בכל האמצעים המשפטיים והציבוריים על מנת לבטלה לרבות הגשת עתירה כנגד ההחלטה. בתגובה, הודיע שר האוצר כי המועצה הארצית תדון מחדש בהרחבת בז"ן ואכן יו"ר המועצה, אביגדור  יצחקי, זימן דיון נוסף בנושא בתחילת ספטמבר.

אולם, במכתב שהתקבל לפני מספר ימים בעיריית חיפה, הודיעה מזכירות המועצה הארצית כי מטרת הישיבה הינה "דיווח" בלבד ולא יתאפשר דיון חוזר בתוכנית.

לאחר בחינה משפטית, סבורה עיריית חיפה aאין לעמדה ביסוס בדין ועומדת על כך כי לא זאת בלבד שהמועצה הארצית רשאית לקיים דיון, וכי בנסיבות שנוצרו קיום דיון נוסף הינו חובה ציבורית מהמדרגה הראשונה והוא נוגע לחייהם של כמיליון מתושבי מדינת ישראל.

בשל כך, פנה ראש עיריית חיפה, יונה יהב, ליו"ר המועצה הארצית במכתב המביא את עמדת העירייה בעניין. בינתיים, אין בכוונת עיריית חיפה להמתין להחלטה בנושא ובימים אלה היא פועלת להגשת עתירה על החלטת ועדת הערר של המועצה הארצית.

יהב הודיע, כי בכוונת עיריית חיפה להיאבק כתף אל כתף עם ארגוני ופעילי הסביבה כנגד כל החלטה הנוגדת את האינטרסים המידיים של תושבי העיר. "אנו דורשים מהממשלה וכל מוסדות התכנון, לפעול לצמצום מיידי בהיקף המתקנים המזהמים. ככל שיוחלט שלא לקיים דיון נוסף במועצה הארצית, יהיה בכך כדי לשים ללעג את כל מאמצינו והתחייבות השר כחלון בעניין זה. בכל הנוגע להשפעת התעשייה על חייהם, נמצאים כמיליון תושבי מדינת ישראל בחוסר בהירות. כל עוד זה המצב, נמשיך להיאבק בתקיפות ומלוא המרץ כנגד כל פעולה שלא תיתן מענה אמיתי ותיצור שינוי של ממש באיכות חייהם של תושבי האזור".

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • חיפה מחוץ לטווח הטילים: מה הייתם עושים למען תושבי הדרום והמרכז?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה