נבחרת האקדמיה של נשר

הצצה ל"נבחרת האקדמיה של נשר" של עיריית נשר וקרן אייסף שמרחיבות את השקעתן בפרויקט, וקוראות לסטודנטים נוספים להצטרף

נבחרת האקדמיה של נשר. הסטודנטים פועלים לפיתוח מודעות ומעורבות חברתית, מתנדבים עם תלמידי התיכון בעיר במטרה לשמש עבורם מודל לחיקוי, להעצימם ולסייע להם להאמין בעצמם

נבחרת האקדמיה של נשר. הסטודנטים פועלים לפיתוח מודעות ומעורבות חברתית, מתנדבים עם תלמידי התיכון בעיר במטרה לשמש עבורם מודל לחיקוי, להעצימם ולסייע להם להאמין בעצמם

"קרן אייסף באה לנשר עם אהבה גדולה, והחיבור המיוחד שנוצר בין הסטודנטים לתלמידים מעיד על הצלחתו של אחד הפרויקטים החשובים ביותר בישראל", כך אומר ראש עיריית נשר, אבי בינמו, על פרויקט הדגל "נבחרת האקדמיה של נשר", המשותף למחלקה לשירותים חברתיים בעיריית נשר ולקרן אייסף.

לדברי בינמו, עיריית נשר רואה חשיבות רבה בחינוך בכלל ובקידום ההשכלה הגבוהה בפרט. הסלוגן של העירייה: "נשר עיר אקדמיה", מוגשם הלכה למעשה מזה כשנתיים במסגרת מיזם משותף לעיריית נשר ולאייסף – הקרן הבינלאומית לחינוך, הפועלת מזה כ-39 שנה לצמצום פערים חברתיים וחינוכיים בישראל, במסגרתו מקדמים ומשקיעים בתוכנית ייחודית לסטודנטים תושבי העיר שזוכים למלגה גבוהה במיוחד, ולוקחים חלק בתוכנית ערכית לפיתוח מנהיגות חברתית ששמה: "נבחרת האקדמיה של נשר".

במסגרת התוכנית, הסטודנטים פועלים לפיתוח מודעות ומעורבות חברתית, מתנדבים עם תלמידי התיכון בעיר במטרה לשמש עבורם מודל לחיקוי, להעצימם ולסייע להם להאמין בעצמם, לרכוש תעודת בגרות איכותית ולפעול למען צמצום פערים חברתיים. הסטודנט מלווה תלמיד או תלמידה במשך 3 שנים, החל מכיתה י' ואחר כך לכיתה י"א, ולכיתה י"ב עד לבחינות הבגרות וקבלת תעודת הבגרות הנכספת.

"כסטודנט של קרן אייסף לפני 35 שנה, זוהי התרגשות גדולה עבורי לראות את החיבור המיוחד שנוצר כאן בין התלמידים לסטודנטים", שיתף ראש העירייה. "נתינה היא הערך החשוב ביותר וביחד, התלמידים והסטודנטים, יצרו קשר הדדי שמפרה ומשפיע באופן חיובי על הסביבה".

"לפרויקט ערך מיוחד עבורי", מספר בוריס לבדנקו, סטודנט לסטטיסטיקה ופסיכולוגיה שלוקח חלק ב"נבחרת האקדמיה של נשר". "בתור נער מתבגר עשיתי שגיאות ולא ניצלתי את הזמן כראוי. הפרויקט היה מעין הזדמנות לכפר על כך, על ידי הכוונה ועזרה לנער אחר. הכלה של שני נערים בני 16 היא לא פשוטה, אך בו זמנית גם מתגמלת. עודד אותי במהלך השנה לדעת, שמישהו מחכה שאבוא ללמד אותו ולעזור לו להתפתח. למדתי המון מהנערים, בין אם זה ישירות ממה שהם סיפרו לי או באמצעות למידה משותפת. נהניתי מאוד לתרום לפרויקט, וכמובן שגם המלגה הנדיבה עזרה לי כסטודנט. הנערים הרוויחו חונך, מעין 'אח גדול', למדו שמשתלם להשקיע בלימודים, שאפשר לחלום ושבעזרת התמדה ניתן להשיג כל מטרה שיציבו בפניהם. כעת כשיישאו עיניהם אל הטכניון, אל אוניברסיטת חיפה או לאוניברסיטאות אחרות – יישמעו ברוחם את המנטרה 'השמיים הם הגבול' ויידעו שהכל פתוח וזמין עבורם – הם רק צריכים לקחת".

מנכ"ל קרן אייסף, תומר סמרקנדי וראש עיריית נשר, אבי בינמו. "ובימים אלו אנו מאתרים סטודנטים נוספים שרוצים להנהיג ולהיות גם הם שותפים לנבחרת האיכותית שקיימת"

מנכ"ל קרן אייסף, תומר סמרקנדי וראש עיריית נשר, אבי בינמו. "ובימים אלו אנו מאתרים סטודנטים נוספים שרוצים להנהיג ולהיות גם הם שותפים לנבחרת האיכותית שקיימת"

לאור ההצלחה הגורפת של הפרויקט בשנות הלימודים תשע"ה ותשע"ו, החליטו עיריית נשר וקרן אייסף להרחיב את הפעילות שתוכננה לתוכנית תלת שנתית ולהגדיל את מספר התלמידים והסטודנטים המשתתפים ב"נבחרת האקדמיה של נשר" בשנת הלימודים הקרובה תשע"ז. בימים אלה, יצאה העירייה, באמצעות אתר האינטרנט העירוני והרשתות החברתיות, בקריאה לסטודנטים נוספים שעומדים בדרישות הסף להצטרף ל"נבחרת", ליהנות ממלגת לימודים נדיבה על סך של 20 אלף שקלים בשנה ולקחת חלק בפרויקט חינוכי-ערכי-חברתי ממדרגה ראשונה.

"לאחר שבשנה שעברה נפתח הפרויקט בהצלחה רבה עם תלמידי כיתות י', המשיכה התוכנית בתחילת השנה הנוכחית עם תלמידים נוספים", סיפר מנכ"ל קרן אייסף, תומר סמרקנדי. "בשנה הקרובה יורחב הפרויקט, ויכלול עוד תלמידים שיצטרפו לתוכנית. במהלך השנה האחרונה ליוו הסטודנטים כ-30 מתלמידי כיתות י"א ואותם הם ילוו עד סיום כיתה י"ב, כשהמטרה היא לסייע לתלמידים לסיים את התיכון ולהשיג תעודת בגרות איכותית שר תפתח עבורם דלתות רבות ומגוונות בעתיד. בנוסף לליווי הלימודי, השתתפו הסטודנטים והתלמידים בפעילויות התנדבותיות משותפות ברחבי נשר, בקבוצות דיון על סוגיות חברתיות ובפעילויות חברתיות שונות. בשנת הלימודים הבאה תימשך התוכנית עם התלמידים שיעלו לכיתות י"ב, במטרה להשלים בהצלחה 3 שנים במסגרת פרויקט נבחרת האקדמיה, ובימים אלו אנו מאתרים סטודנטים נוספים שרוצים להנהיג ולהיות גם הם שותפים לנבחרת האיכותית שקיימת".

גיא מסס, בן 25, סטודנט למשפטים באוניברסיטת חיפה, ואחד הסטודנטים ב"נבחרת האקדמיה של נשר", מוסיף: "השנה האחרונה, בה לקחתי חלק בפרויקט "נבחרת האקדמיה של נשר", הייתה מאוד חווייתית עבורי. הפרויקט הדגיש עבורי את תחושת השייכות לקהילה, את הרצון לעזור ולדחוף קדימה את אלו שנשארו מעט מאחור".

דני גור, בן 26, מסיים בימים אלה שנה ב' במשפטים באוניברסיטת חיפה ובשנה הבאה אמור להתחיל, במקביל ללימודי התואר הראשון, לימודי תואר שני ביחסים בינ"ל. במהלך השנה האחרונה נטל חלק בפרויקט כחונך של תלמידי כיתה י' בתיכון מקיף נשר: "בפן הרגשי, מדובר ביצירת קשרים אישיים עם בני נוער ברמות שונות של חיבור והיקשרות עד כדי חברות אמת. ניסיתי להחדיר בהם ערכים כמו אמינות, עמידה בזמנים, מחויבות, רצינות והשקעה. לעניות דעתי, הניצנים ניטעו ואת הפירות יקצרו בעתיד".

ספיר כהן, סטודנטית לקלינאות תקשורת, מסכמת את החוויה: "הפרויקט לימד אותי על סבלנות וסובלנות, חברות, רגישות והדרכה. ליוויתי את החניכות וניסיתי לעשות זאת על הדרך הטובה ביותר על אף העומס הרב של הלימודים. היה חשוב לי שהחניכות ישאפו רחוק יותר, יבינו מה הן רוצות לעשות בעתידן ויחשבו על אקדמיה – ויאמינו בעצמן כי הן יכולות להגיע לשם אם רק ירצו. אני מאמינה כי הפרויקט הוא הכרחי לילדי נשר, הוא מסייע, עוזר ותומך בהם להצלחה בהמשך הדרך".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר