לא אספת – תשלם בגדול

בעלי כלבים באזור חיפה שימו לב. החל מרביעי הבא יוגדל הקנס על אי איסוף צואת כלבים שעמד על 475 שקלים ויגיע ל-730 שקלים

המפקחים, שחלקם מסייר בשכונות העיר בבגדים אזרחיים, מצלמים את הכלבים "בשעת מעשה" ומאתרים את בעלי הכלבים באמצעות שבב אלקטרוני המוצמד לגופם של הכלבים. צילום: פיקוח וטרינרי

המפקחים, שחלקם מסייר בשכונות העיר בבגדים אזרחיים, מצלמים את הכלבים "בשעת מעשה" ומאתרים את בעלי הכלבים באמצעות שבב אלקטרוני המוצמד לגופם של הכלבים. צילום: פיקוח וטרינרי

הקנס בגין אי איסוף צואת כלבים בחיפה הוגדל, ויעמוד החל מה-7 בספטמבר על סך של 730 שקלים. הגדלת שיעור הקנס אושרה על ידי שרת המשפטים, שר הפנים וועדת החוקה חוק ומשפט של הכנסת ותכנס לתוקף ביום רביעי הבא.

הגדלת הקנסות מהווה חלק ממדיניות האכיפה המוגברת בה נוקטת העירייה, כנגד התופעה המטרידה ופגעת באיכות חייהם של תושבי העיר. הגדלת הקנס לשיעור המקסימלי הקבוע לחוקי עזר נעשתה, לאחר שבעבר התמקדה פעילות העירייה בעיקר בתחום ההסברה. במסגרת הגברת האכיפה בנושא, נרשמו מאז תחילת השנה 191 קנסות כספיים בסך 475 שקלים, שניתנו על פי חוק העזר הקיים – סכום שיגדל כאמור כבר בשבוע הבא ל-730 שקלים. האכיפה מבוצעת על ידי מפקחי העירייה, שמסיירים באופן גלוי וסמוי ברחבי העיר בשעות היום והלילה. המפקחים, שחלקם מסייר בשכונות העיר בבגדים אזרחיים, מצלמים את הכלבים "בשעת מעשה" ומאתרים את בעלי הכלבים באמצעות שבב אלקטרוני המוצמד לגופם של הכלבים, וכן על ידי מעקב אחר הכלבים לבתיהם.

במקביל, ממשיכה העירייה באכיפה נגד כלבים משוטטים. מתחילת השנה הובאו 189 כלבים על ידי פקחי העירייה לכלבייה העירונית, לאחר שנמצאו משוטטים ללא בעליהם. הכלבים נתפסו בכל שכונות העיר במסגרת אכיפה שגרתית שנועדה לצמצם את התופעה, למנוע סכנת תקיפה ולהקטין את המטרד הנגרם לתושבים. כלבים שהובאו לתחנת העירונית לתצפית כלבת, שוחררו לאחר קנס בסך 500 שקלים, דמי הובלה בסך 83 שקלים וכן 36.5 שקלים עבור כל יום שהות בכלביה. בעלי כלבים שנתפסו ללא חיסון ורישיון נקנסו בנוסף לכל אלה בסך 500 שקלים, ושוחררו לאחר חיסון ורישוי כלבים כנדרש בחוק.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה