מנהלת עם חזון וקבלות

יפית כהן, המנהלת החדשה בעירוני א' בחיפה, נכנסה לתפקידה בתקופת שיא כשבית הספר נבחר לערכי ביותר בכל הארץ. כהן מביאה עימה תכנית שרשמה הצלחה כבירה בתיכון בעכו וחזון עבור עירוני א': "רוצה ליצור בית המאפשר לכל יושביו לחוש תחושת שייכות עמוקה"
 

יפית כהן. , "תחושת השליחות בעבודתי מלווה אותי בכל יום"

יפית כהן. , "תחושת השליחות בעבודתי מלווה אותי בכל יום"

אחרי עשרות שנים כאשת חינוך ומנהלת ששמה הפך לשם הנרדף של בית הספר אותו ניהלה שנים ארוכות – עירוני א' בחיפה  – בתיה בראונר פרשה ופינתה את כיס ניהול בית הספר בתזמון האופטימאלי עבורה, כשבית הספר עירוני א' מוצב בראש הרשימה הארצית של בתי הספר הערכיים ביותר, כשבתוך כך משוכללים פקטורים ערכיים, הישגי הבגרויות וכן ערכים חינוכיים שמנחיל בית הספר. כשאומרים לפרוש בשיא, כנראה מתכוונים לכך.

בראונר פינתה את מקומה בניהול למי שסומנה כאחת המנהלות העולות והמצטיינות של המחוז במשרד החינוך – יפית כהן.

כהן מגיעה לעירוני א' כשהיא נהנית מההישג הגדול הזה, אך היא מביאה עימה קבלות רבות והצלחות לא מבוטלות במהלך 22 השנים בהן היא עוסקת בחינוך. כהן ניהלה בשש השנים האחרונות את קריית החינוך "אורט דרסקי" בעכו. במהלך שנותיה כמנהלת זכתה כהן בפרסי הצטיינות אישיים ובית ספריים, כאשר בשנה שעברה נבחרה על ידי משרד החינוך – מחוז צפון לאיש חינוך מצטיין.

כהן סיפרה ל"ניוז חיפה קריות.נט" עם פתיחת שנת הלימודים: "אני אוהבת את עבודתי מאוד. למרות שהמילים ישמעו כקלישאה, תחושת השליחות בעבודתי מלווה אותי בכל יום".
וכשכהן מדברת על שליחות ועשייה, היא מביאה עימה כיסוי וקבלות למילים אלו.

במהלך ניהולה את "אורט דרסקי", שאגב שם החלה את דרכה גם בתיה בראונר, כהן יישמה תכנית שהיא בנתה והביאה להישגים חסרי תקדים בתיכון. כהן מצהירה: "את אותה תוכנית אני מתכננת ליישם גם בעירוני א'".

מדובר בתכנית שהביאה לקפיצה משמעותית באחוזי הזכאות לבגרות, כפי שמסבירה כהן: "גובשה תכנית שכללה גיבוש מדיניות, הרכבת כלים למימוש המדיניות והכי חשוב, מערך של מדידה ובקרה דינאמי לכל תלמיד תוך חזרה מתמדת למדיניות חדשה המותאמת למצב החדש. כך הצלחנו להביא את בית הספר מ- 44 אחוז זכאות ל- 98.5 אחוז זכאויות. מתוכן – 22 אחוז בגרויות איכותיות ועם אפס אחוזי נשירה".

כהן מספרת על ההתרגשות הגדולה בקרב הצוות החינוכי בעירוני א' ובעיקר הגאווה בקרב התלמידים עם היוודע הידיעה על כך שעירוני א' ניצב בראש רשימת בתי הספר הערכיים בכל הארץ: "תלמידים ברשתות החברתיות ובוואטסאפים ממש התרגשו. צוות המורים בבית הספר מרגיש גאוות יחידה. עם התואר הזה באה האחריות לדאוג שנשאר שם גם שנה הבאה בראש הרשימה".

יפית כהן היא בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד ומדעי החברה, תואר שני במנהל עסקים ותואר שני במנהיגות בחינוך. היא מורה, מחנכת וממלאת תפקידים שונים ב 22 שנה. את כל השנים כאשת חינוך עשתה בבית הספר "אורט עכו", כאשר בשש השנים האחרונות ניהלה כאמור את בית הספר "אורט דרסקי" ואת הפדגוגיה השש שנתית של קריית החינוך.
כהן רואה את מינויה כמנהלת עירוני א' לא כעוד תחנה בדרך אלא כיעד וחזון להגשים לשנים רבות קדימה. לשם כך, לאחר שנים כשבמקור היא מחיפה, היא שבה עתה להתגורר בחיפה ורכשה בה דירה, בה תחיה עם בעלה וילדיה.

אז מה החזון של המנהלת החדשה עבור עירוני א'? 

כהן: "החזון שלי הוא ליצור בית המאפשר לכל יושביו לחוש תחושת שייכות עמוקה, אשר תחבר את השותפים למלאכת עשייה משמעותית המספקת תחושת מסוגלות, צמיחה אישית וקהילתית".

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם ילדכם או מישהו בסביבתכם חווה חרם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך