בני ציון ראשונים למחקר

המרכז הרפואי בני ציון, המשתתף במחקר קליני חדשני בינלאומי על חולי אפילפסיה, הינו הראשון בארץ שהצליח לגייס מטופלים למחקר
ד"ר יעקב גניזי. יחסית לתרופות כנגד אפילפסיה, לליריקה יש מעט תופעות לוואי כפי שהוכח במחקרים במבוגרים וכעת  בודקים את השפעתה גם על ילדים"

ד"ר יעקב גניזי. יחסית לתרופות כנגד אפילפסיה, לליריקה יש מעט תופעות לוואי כפי שהוכח במחקרים במבוגרים וכעת בודקים את השפעתה גם על ילדים". צילום: נילי גניזי

הצלחה למרכז הרפואי "בני ציון", שהיה לראשון בארץ שהצליח לגייס מטופלים למחקר תרופתי חדשני, הבודק תרופה בשם ליריקה על חולי אפילפסיה.

מנהל היחידה לנוירולוגית ילדים במרכז הרפואי "בני ציון", ד"ר יעקב גניזי ורופא במחלקת הילדים, ד"ר אדיר יופה בשיתוף עם מנהל המחלקה הנוירולוגית בבית החולים, פרופסור בועז וולר, עורכים מחקר קליני ייחודי שמבוצע בכ-30 מדינות ברחבי העולם כולל בישראל, לתרופה חדשה המיועדת לחולי אפילפסיה.

"מדובר בתרופה הרשומה לכאב אבל לא לאפילפסיה, אך המחקרים מצאו כי היא מתאימה גם נגד פרכוסים ומגיבה בצורה מיטבית במקרים של אפילפסיה", הסביר ד"ר גניזי. "בנוסף, יחסית לתרופות כנגד אפילפסיה לליריקה יש מעט תופעות לוואי כפי שהוכח במחקרים במבוגרים, וכעת  בודקים את השפעתה גם על ילדים. כרגע המחקר נמצא בשלב ראשוני וגויסו מספר מטופלים למחקר, שבודק את השפעת התרופה בהשוואה לפלצבו".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות