טראמפ למען 5 יחידות

הכירו את תוכנית "2020" בחיפה שתזניק את מספר בוגרי 5 יחידות לימוד במתמטיקה בחיפה. קרן טראמפ תשקיע 800 אלף שקלים, לחיזוק המצוינות העירונית ופיתוח מקצועי של צוות המורים של 5 יחידות לימוד מתמטיקה

 

 זאת תהיה מערכת מוגדרת של תמיכה בית ספרית, שישתתפו בה המנהל/ת וצוות ההוראה, היועצות וההורים. צילום: אילוסטרציה

זאת תהיה מערכת מוגדרת של תמיכה בית ספרית, שישתתפו בה המנהל/ת וצוות ההוראה, היועצות וההורים. צילום: אילוסטרציה

עיריית חיפה בשיתוף קרן טראמפ, תפעיל החל מהשנה הקרובה תוכנית ייחודית להעלאת רמת המצוינות במתמטיקה בקרב התיכוניסטים בעיר. התוכנית שמה לה כיעד, להגדיל את שיעור הלומדים 5 יחידות לימוד עד שנת 2020 כך ש-1 מתוך  5 תלמידים בעיר ילמד מתמטיקה ברמה הגבוהה ביותר. קרן טראמפ תשקיע 800 אלף שקלים, לחיזוק המצוינות העירונית ופיתוח מקצועי של צוות המורים של 5 יחידות לימוד מתמטיקה, וקידום הוראה קלינית ממוקדת שתאפשר למורים להתמקד ביכולות ובצרכים של כל תלמיד.

"בהחלטה אמיצה של מנהיגות עירונית, הציבה חיפה יעד שאפתני במיוחד – להרחיב את שיעור המצוינות בעיר כדי שבתוך שלוש שנים אחד מכל חמישה בוגרי תיכון בעיר יסיים עם חמש יחידות במתמטיקה", הוסיף מנכ"ל קרן טראמפ, אלי הורביץ. "לכן, עבורנו זו זכות גדולה לתת כתף למובילי החינוך בעיר שהחליטו להשקיע במורים המעולים, ולהעניק לתלמידות ותלמידים רבים הזדמנות אמיתית לפרוץ דרך ולהגיע הכי רחוק שהם יכולים".

עיריית חיפה מובילה בשנים האחרונות תכנית עירונית, שנועדה לעודד את התלמידים ללמוד במגמות מתמטיקה ופיסיקה ברמה של 5 יח"ל במסגרת מגמת הירידה המסתמנת בכל הארץ בשיעור בוגרי התיכון במקצועות הללו.

בהתאם לכך, חברה עיריית חיפה לקרן טראמפ המציעה תוכניות המסייעות לפיתוחן, כדי להטמיע רכיבים של הוראה קלינית איכותית, וביניהם: כלֵי אבחון שיסייעו למורים לנטר תהליכי חשיבה ולמידה של כל תלמיד בכיתה באופן שוטף, ובתוך כך להתאים את ההוראה לממצאי האבחון, ולהעניק משוב לתלמידים. תיעוד וניתוח תהליכי הוראה ולמידה באמצעות צילום בווידיאו, כדי לסייע למורים לבצע רפלקסיה על דרכי ההוראה שיושמו והתאימן לצרכיו של כל תלמיד ותלמיד. נוסף על כך, הכשרת מורים שישמשו מלווים פדגוגיים לעמיתיהם בבתי הספר ויובילו את קהילות הלמידה המקצועיות.

במקביל, ילמדו בקהילות המורים כיצד לסייע לבתי הספר שלהם בהקמת רשת תמיכה שתתמקד בלמידה של כל תלמיד ותלמיד. זאת תהיה מערכת מוגדרת של תמיכה בית ספרית, שישתתפו בה המנהל/ת וצוות ההוראה, היועצות וההורים.

כמו כן, תיבחן אסטרטגיית הוראה קלינית וייצבר ניסיון מעשי חשוב הודות לשיתוף הפעולה עם תכנית עירונית להגברת המצוינות במקצועות המתמטיקה והמדעים.

"אנחנו חותרים למצב את חיפה כעיר המובילה בארץ בתחום החינוך", ציין ראש העירייה. "לצד מדיניות חסרת פשרות של אי הנשרה, יזמנו תכניות חדשניות במטרה להבטיח את המצוינות במקצועות הלימוד. בשאיפה למצוינות טמון עתידו של כל תלמיד במערכת החינוך, לצד עתידנו הלאומי ובאחריותנו לזהות את הפוטנציאל בהם ולטפחו. שיתוף הפעולה עם קרן טראמפ ימנף את תכנית המצויינות, ועל כך אני מודה לקרן בשמי ובשם תושבי חיפה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה