שומרים עליכם

חוק שמירה עירוני שהופעל בקרית ביאליק כבר רושם הצלחה: ירידה משמעותית בעבירות רכוש, גניבת רכבים ופריצות לדירות

"רוב התושבים מביעים שביעות רצון מהסיורים הנערכים בסביבת ביתם, וחשים בטחון כשרואים את הניידת מפטרלת בשעות החשיכה  המאוחרות"

"רוב התושבים מביעים שביעות רצון מהסיורים הנערכים בסביבת ביתם, וחשים בטחון כשרואים את הניידת מפטרלת בשעות החשיכה המאוחרות"

עיריית קרית ביאליק קיבלה לידיה נתוני עבירות, שהתרחשו בתחומה ממשטרת ישראל. לפי הנתונים, חלה ירידה של 26 אחוזים בעבירות רכוש לעומת השנה החולפת. בהתפרצויות לכלי הרכב חלה ירידה של 55 אחוזים, בהתפרצויות לדירות 10 אחוזים ושימוש ברכב ללא רשות ב-20 אחוזים. הנתונים מצביעים על הצלחתו של הפעלת חוק שמירה עירוני, הכולל הפעלת מערך שיטור עירוני ופריסת מצלמות אבטחה ברחבי העיר שמעבירות מידע 24/7 למוקד העירוני .

מאז הקמתו של מערך השיטור העירוני בקרית ביאליק, חלה עלייה משמעותית בתחושת ביטחון התושבים, כך עלה מנתוני הסקר שערך המשרד לביטחון פנים. על פי הסקר, הרוב המוחלט של תושבי העיר (72 אחוזים) חשים ביטחון אישי במידה רבה מאוד בשכונתם, 76 אחוזים מרגישים ביטחון מלא במקומות המרכזיים בעיר ו-56 אחוזים חשים תחושת ביטחון אישי במידה רבה מאוד כשהם הולכים לבד בשעות החשיכה בקרית ביאליק.  כ-60 אחוזים מהנשאלים חשים ביטחון אישי במידה רבה מאז הקמת הפרויקט.

מערך השיטור מורכב משוטרי תחנת זבולון ופקחי הרשות. הפעילות מתרכזת בתחום עבירות איכות חיים, אלימות ופעילות אנטי חברתית במטרה להגביר את תחושת הביטחון בקרב התושבים. השיטור מבצע פעילות יזומה כגון: מבצעים כנגד התפרצויות, מבצעים נגד שוהים בלתי חוקיים ומבצעי אכיפה בצמתים.

בעקבות קבלת הנתונים, הודה ראש העירייה, אלי דוקורסקי, לשיטור העירוני על עבודתם: "השיטור העירוני הצליח להפוך לחלק בלתי נפרד מחיי העיר, לשפר לאין ערוך את חיי התושבים והעלה את ביטחונם האישי. רוב התושבים מביעים שביעות רצון מהסיורים הנערכים בסביבת ביתם, וחשים בטחון כשרואים את הניידת מפטרלת בשעות החשיכה  המאוחרות".

דוקורסקי הדגיש, כי שיתוף הציבור הוא חלק בהצלחת מיזם השיטור העירוני וקרא לתושבי העיר לדווח למוקד העירוני על כל אירוע חריג.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק