חיפה מעל הממוצע

פתיחה חלקה לשנת הלימודים. 53,792 תלמידים מגן עד י"ב פתחו את לימודיהם בשנת הלימודים תשע"ז ב-525 מוסדות חינוך עירוני בחיפה
יונה יהב וצוות מנהל החינוך במהלך הביקור. בתחום הלמידה וההישגים, חיפה נמצאת במקום גבוה במיוחד מעל לממוצע הארצי

יונה יהב וצוות מנהל החינוך במהלך הביקור. בתחום הלמידה וההישגים, חיפה נמצאת במקום גבוה במיוחד מעל לממוצע הארצי

שנת הלימודים בחיפה נפתחה, ובהצלחה. עם פתיחת שנת הלימודים, אובטחו התלמידים בדרכם ובשובם מבתי הספר במבצע מיוחד שערך מטה הבטיחות העירוני בעיריית חיפה, בשיתוף עם משטרת ישראל וימשך גם השבוע. בין בתי הספר בהם ביקר ראש העירייה ביום הראשון לפתיחת שנת הלימודים, היה בית ספר "אלמאסר" שפתח את השנה במבנה חדש אותו חנך יונה יהב ביחד עם נציגי משרד החינוך. עם המעבר למבנה החדש, תיפתח השנה בבית הספר לראשונה מגמת תקשוב שנועדה להבטיח הכשרה מקצועית לתלמידים. ראש העירייה ימשיך לבקר לאורך כל השבוע בבתי הספר בעיר, בצוותא עם ראשי מערכת החינוך ובהם ראשת מנהל החת"ר, אילנה טרוק, מנהלת אגף החינוך ובתי ספר על-יסודיים, שרון קלוג'ני ומנהלת המחלקה לבתי ספר יסודיים, אילנה וגמן.

על פי נתוני משרד החינוך, חיפה נמצאת מעל לממוצע הארצי עם מדד גבוה בעידוד למעורבות חברתית ואזרחית של 66 אחוזים לעומת 54 אחוזים ברמה הארצית. בקידום הסובלנות כלפי האחר והשונה גם כן מעל הממצע, עם 75 אחוזים לעומת 72 ברמה הארצית. גם בתחום הגיוס לשירות צבאי, נרשמה עליה ביחס לשנה שעברה. 84 אחוזים מבוגרי מערכת החינוך התגייסו לצה"ל בתשע"ב לעומת 80 אחוזים בשנה שקדמה לה. 4 אחוזים מבוגרי מערכת החינוך, התנדבו לשירות לאומי או אזרחי באותה שנה.

בתחום הלמידה וההישגים, חיפה נמצאת במקום גבוה במיוחד מעל לממוצע הארצי: 76 אחוזים מהלומדים בעיר זכאים לתעודת בגרות, מדוב בעשרה אחוזים יותר מהממוצע הארצי. כמו כן, 11.7 אחוזים מהלומדים בחיפה זכאים לתעודת בגרות מצטיינת, לעומת 7.1 אחוזים כממוצע ארצי. נתונים מרשימים ניתן למצוא גם בזכאים לתעודת בגרות, הכוללת 5 יחידות לימוד באנגלית- 45 אחוזים לעומת 32 בלבד בארץ. תוכנית המצוינות במתמטיקה ובמדעים שמפעילה עיריית חיפה, הביאה לשיפור ניכר בתחום זה ואכן התמונה החינוכית מראה כי 17 אחוזים מהלומדים הם בעלי תעודת בגרות הכוללת 5 יחידות לימוד במתמטיקה, שוב מעל הממוצע הארצי שעומד על 7 אחוזים בלבד.

"בשנת הלימודים הנוכחית נמשיך לשאוף לעליית מדרגה נוספת, נעמיק את תוכניות ההתנדבות והמנהיגות של תלמידי חיפה מגן ועד י"ב, לצד חתירה מתמדת להעלאת ההישגים הלימודיים והכנת התלמידים לעולם האקדמיה והקריירה שלאחר י"ב", ציינה ראשת מנהל חינוך, תרבות ורווחה בעיריית חיפה, אילנה טרוק. "כמו כן, נשקיע בפיתוח ובקידום המקצועי של המורים ובפרקטיקות הוראה מתקדמות".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך