הדייר הסרבן, החמדן והצודק

אין פרויקט שבו אין מתנגדים כאלה ואחרים, החכמה היא לזהות את סיבת ההתנגדות ולטפל בה באופן נקודתי, רוב ההתנגדויות נעלמות תוך כדי התקדמות התהליך. חשוב לציין שלמרות ההתנגדויות פרויקטים יוצאים אל הפועל, טובת הכלל במקרה זה גוברת על הכל יוסי כהן מנכ"ל נקסט אורבן בטור חשוב על טיפול נכון בהתנגדויות

הדייר הסרבן

13308211_1094886537253468_6537785479625356223_o

ישנם מתנגדים אחרים מסיבות מוצדקות כמו מבוגרים, בעלי מצב רפואי רעוע וכיוצ"ב התנגדותם לרוב הינה הגיונית והטיפול בהם הוא שונה לחלוטין יוסי כהן מנכ"ל נקסט אורבן

חולמים על בניין חדש בפרויקט פינוי בינוי? אבל אחד השכנים מסרב לשתף פעולה והורס לכולם את התוכניות? מהחמדן ועד הדייר המבוגר מהם סוגי הסרבנים, וטיפים להתמודדות יעילה


מי לא רוצה לגור בבניין מחודש ויפה?!  זה חלומו  של כל בעל דירה ישנה. כבר דמיינתם איך הדירה הישנה שלכם תהרס ותקבלו במקומה דירה חדשה בבניין מודרני וחדיש.

רק מלשמוע את צמד המילים "פינוי בינוי", עברה בכם צמרמורת נעימה. אבל אז, במרחק חתימה אחת של שכן סרבן, אתם מתעוררים מהחלום למציאות די בעייתית, יש לומר, ורחוקה מאד מהדירה המפנקת שחלמתם עליה.

המכשול הראשוני והעיקרי שתתקלו בו בבואכם ליישם פרויקט "פינוי בינוי" הוא הגורם האנושי. הסכמת רוב בעלי הדירות נדרשת על מנת להתחיל את הפרויקט, ויש מצב ששלום שלום במדרגות או כפית סוכר שתסכימו לנדב , לא תמיד יעזרו במקרה הזה.

פינוי בינוי נועד לחידוש השכונה, הקמת מתחם חדש וכפועל יוצא קבלת דירה חדשה, אבל איכשהו, תמיד יהיה את הדייר הזה, בכל פרויקט, שיתנגד וימנע מהחלום הזה לקרום עור וגידים. מה עושים? קבלו כמה קווים לדמותם של הדיירים המתנגדים שיעזרו לכם בהתמודדות איתם.

הדייר החמדן

החמדן, אחד הטיפוסים השכיחים, לא יהיה מוכן בשום פנים לחתום על הסכם פינוי בינוי אלא תמורת הטבה כספית או תמורה ייחודית עבורו. דייר זה יתנגד לפרויקט לא מטעמים סבירים או הגיוניים אלא רק מרצונו להשיג הטבות מעבר לאלו להן יזכו שאר הדיירים.

הפתרון? דווקא די קל במקרה הזה. ברוב הפעמים, באמצעות משא ומתן תקיף, תוכלו להקטין את ההטבות שהוא דורש. אם עדיין הוא מסרב להתרצות, כדאי לדעת שבמקרים כאלה אפשר להגיש תביעת נזיקין נגדו.

לקטגוריה הזו משתייך גם הדייר שמתעקש להיות מיוצג על ידי עורך דין, בנוסף לעורך דין שמייצג את כלל הדיירים. המחשבה שמובילה אותו היא שכך הוא יצליח למקסם את התמורה שיקבל. לרוב, עורך דינו יבקש להוסיף להסכם הערות ודרישות נוספות, בעיקרן כספיות. לעיתים קרובות הדרישות הללו אינן ריאליות והצגתן מסרבלת את המשא ומתן ומעכבת את סיומו.

ושוב, גם כאן הדרך היעילה היחידה להתמודד עם אותו דייר ועורך דינו היא על ידי הגשת תביעת נזיקין של כלל בעלי הזכויות במתחם, שתסתור את טענותיו, תצביע על היעדר הרלוונטיות והאובייקטיביות שלהן ותראה שבכך הוא מהווה מטרד.

הדייר המתנגד לשם ההתנגדות

מכל המתנגדים, כאן מדובר באגוז קשה לפיצוח במיוחד. למה? ככה. בדיוק כמו הסיבה שבגללה הוא מתנגד. אין לו כל סיבה סבירה להתנגד, אבל הוא יתנגד לשם ההתנגדות.

במקרה כזה, כאשר לא יעזרו אמצעי השכנוע המקובלים, ומיציתם את המשא ומתן עם הנציגות, עורך דין הדיירים, עורך דין היזם והיזם עצמו, אין מנוס מלפנות בתביעת נזיקין אשר תגרום לו לחתום על ההסכם מחשש לתשלום פיצויים לכלל בעלי הזכויות.

 

ישנם מתנגדים אחרים מסיבות מוצדקות כמו מבוגרים, בעלי מצב רפואי רעוע וכיוצ"ב התנגדותם לרוב הינה הגיונית והטיפול בהם הוא שונה לחלוטין, צריך לתת להם מענה ספציפי והולם לצרכיהם והם אינם נמצאים בקטגוריה של הדייר הסרבן(על כך נרחיב בשבוע הבא).

לסיכום..

אין פרויקט שבו אין מתנגדים כאלה ואחרים, החכמה היא לזהות את סיבת ההתנגדות ולטפל בה באופן נקודתי, רוב ההתנגדויות נעלמות תוך כדי התקדמות התהליך.

חשוב לציין שלמרות ההתנגדויות פרויקטים יוצאים אל הפועל, טובת הכלל במקרה זה גוברת על הכל.

https://www.facebook.com/next.urban/

experet-gif_20160908100006

 

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בנדל"ן