ביאליק על מפת התיירות

לראשונה: קרית ביאליק על מפת העדיפויות החדשה לענף התיירות. "צעד חשוב נוסף ליצירת אפשרויות תיירותיות והגדלת ההיצע המלונאי בעיר"

 

 "זהו צעד חשוב נוסף ליצירת אפשרויות תיירותיות בעיר". צילום: עיריית ק. ביאליק

"זהו צעד חשוב נוסף ליצירת אפשרויות תיירותיות בעיר". צילום: עיריית ק. ביאליק

ביוזמת משרד התיירות, אישרה בשבוע שעבר ועדת הכספים של הכנסת את מפת העדיפויות החדשה לענף התיירות, המכלילה בתוכה לראשונה גם את קרית ביאליק.

מטרת המפה החדשה, הינה לעודד הקמה של מלונות והגדלת היצע חדרי האירוח בשורה של ערים ואזורים חדשים, ולעודד מיזמי תיירות הפועלים בפאתי הערים הגדולות וכן בסמיכות לשדה התעופה בן-גוריון, מה שעשוי לסייע להורדת המחירים בענף התיירות.

ממסקנות צוות מקצועי של משרד התיירות, שהיוו את הבסיס לצו, התברר כי בעשור האחרון מספר החדרים הפעילים בבתי המלון עלה במתינות, בעוד מספר התיירים גדל משמעותית. עוד עלה, כי חוסר הגידול בהיצע חדרי אירוח הוא אחד הגורמים לעליית מחירי הלינה בארץ. הצו קובע, כי יזמים בתחום התיירות באזורים הנכללים במפת העדיפות החדשה ייהנו ממענק של עד 20 אחוזים מערך ההשקעה. בנוסף, אישרה הממשלה לפני מספר חודשים את הצעתו של שר התיירות, יריב לוין, בדבר תמיכה של 33 אחוזים להקמת מלונות עממיים, תיקון שיחול כעת גם על האזורים החדשים. יצוין שהתקציב המוקצה לטובת המענקים עומד על 200 מיליון שקלים בשנה.

"אני מברך על כניסתה של קרית ביאליק למפת אזורי העדיפות הלאומית בתחום התיירות. זהו צעד חשוב נוסף ליצירת אפשרויות תיירותיות בעיר", ציין השר. "הרחבת המפה, תאפשר ליזמים מתן מענקים גבוהים להקמת מלונות מסוגים שונים בעיר, תביא לגיוון היצע המלונות וליצירת מקורות תעסוקה נוספים לתושבי האזור".

ראש העירייה, אלי דוקורסקי, בירך על ההחלטה: "אני מודה לשר לוין והנהלת משרד התיירות, ורואה בהצטרפותה של קרית ביאליק למפת העדיפות החדשה הזדמנות פז להרחיב את ההיצע של בתי מלון השווים לכל כיס במיוחד בצפון הארץ".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק