ניהול תקין בשישית

פרס שר הפנים לניהול כספי תקין לשנת 2015-2014, יוענק לקרית ביאליק זו השנה השישית ברציפות. "אנו מנהלים את העירייה בצנעה ובאחריות, תוך חתירה מתמדת לשיפור"

 

עד בחירתו של דוקורסקי לראשות העיר, לא קיבלה העירייה את פרס השר לניהול כספי תקין. צילום עיריית קרית ביאליק

עד בחירתו של דוקורסקי לראשות העיר, לא קיבלה העירייה את פרס השר לניהול כספי תקין. צילום עיריית קרית ביאליק

פרס שר הפנים לניהול כספי תקין, יוענק ביום שני, 19 בספטמבר לעיריית קרית ביאליק ולעומד בראשה, אלי דוקורסקי. כך הודיעה מנכ"לית משרד הפנים אורנה הוזמן-בכור, בשיחה אישית עם ראש העירייה. תעודת ההוקרה על הזכייה, תוענק לעירייה זאת השנה השישית ברציפות.
הפרס מוענק לרשויות מקומיות, שעמדו בכל הפרמטרים לקבלת הפרס והם: ניהול ההון האנושי, תאגידים עירוניים, רישום חשבונאי תקין, ניהול תקין של התקשרויות, הפעלת מערכת האכיפה והגבייה, אישור תקציב ועמידה ביעדים, הפעלת מערך רישוי עסקים והפעלת מערך החירום ברשות המקומית. התנהלות הרשות נמדדת לאורך כל שנת התקציב לרבות בחינה מתמדת של תזרים המזומנים, מעקב ובקרה אחר התקציב השוטף והתייעלות מתמדת במתן השירותים לתושב במסגרת תקציבית נתונה.

עיריית קרית ביאליק קיבלה את הפרס לאחר שנמצא כי העניקה תמיכות כדין, מסרה עבודות לאחר ביצוע מכרזים כנדרש, העניקה הנחות על פי הקבוע בחוק, לא נמצאו ליקויים במערך השכר והעסקת עובדים, אין גרעון בתקציב השוטף ועוד פרמטרים אחרים המעידים על התנהלותה התקינה. ראוי לציין, כי עד בחירתו של אלי דוקורסקי לראשות העיר לפני שבע שנים, לא קיבלה העירייה את פרס השר לניהול כספי תקין.

טקס הענקת הפרס יתקיים במעמד שר הפנים אריה דרעי, מנכ"לית משרד הפנים אורנה הוזמן-בכור ויו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס בבנייני האומה בירושלים.

"אני שמח ששנה אחרי שנה אנו זוכים להכרה על התנהלותנו היעילה והתקינה, ומקבלים את פרס שר הפנים. אנו מנהלים את העירייה בצנעה ובאחריות, תוך חתירה מתמדת לשיפור רמת השירותים המוניציפאליים לתושב. אני גאה מאוד, כי תנופת העשייה והפיתוח האדירה בעירנו נעשית תוך ניהול כספי תקין של העירייה, ניהול תקציב שנתי מאוזן, צמצום הגרעון הנצבר שהותיר לי קודמי והקפדה יתרה על התנהלות נאותה בתחומי המכרזים, ההנחות והתמיכות. תודתי לגזבר העירייה לירן סולומון, לבכירי העירייה, מנהליה ועובדיה, סגני ראש העיר וחברי מועצת העיר על הניהול הכספי התקין ועל העשייה המשותפת".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק