יש תרופה לפפילומה

בית החולים כרמל התגייס החודש למערכת הסברה על מניעה וטיפול בסרטן צוואר הרחם. מומחי כרמל הגיעו לדבר על המחלה בכלי תקשורת וגם בבתי הספר בחיפה
ד"ר אפרים סיגלר. "צריך שנשים ונערות יתחסנו נגד הנגיף". צילום: אלי דדון

ד"ר אפרים סיגלר. "צריך שנשים ונערות יתחסנו נגד הנגיף". צילום: אלי דדון

יותר מחצי מיליון איש נחשפו החודש לקמפיין המיוחד בו נלחמו כולם בסרטן צוואר הרחם. מי שהוביל את הקמפיין המוצלח שרץ ברשת האינטרנט, ברדיו וכמעט בכל מקום היה ד"ר אפרים סיגלר – מנהל השירות לצוואר הרחם בבית החולים כרמל ובמחוז חיפה של הכללית.
"המיוחד בשבוע המלחמה הפעם, שהוא נערך בישראל במקביל לשבוע הבינלאומי שנערך בכל אירופה", מעדכן ד"ר סיגלר, "היה חשוב לנו להראות לאמהות ולנערות הצעירות כי יש תרופה ויש תשובה טובה היום כדי להילחם ולמנוע את סרטן צוואר הרחם".
במסגרת הקמפיין פתח בית החולים כרמל את שעריו ועשרות נערות ואמהות הגיעו לערב פתוח באודיטוריום, כדי לשמוע ולהתעדכן במה קורה וחדש במניעת סרטן צוואר הרחם.
במסגרת הערב הרצתה ד"ר אורלי גולדשטיק, מנהלת מרפאת נערות במרכז רפואי לין, על הדרכים והחשיבות במניעת מחלות מין. ד"ר סיגלר נתן הרצאה על החיסון נגד נגיף הפפילומה הגורם לסרטן צוואר הרחם.
כדי להגיע לכמה שיותר מגזרים וקהלים רחבים גויסו כל רופאי כרמל והמחוז מהמרפאות השונות ויצאו לקרב הסברה מקיף וגדול.
ד"ר לנה מחולה מבית החולים כרמל וממרכז רפואי זבולון הופיעה בערוץ 9 בטלוויזיה והסבירה למאות אלפי הצופים בשפה הרוסית על חשיבות החיסון והשלכות המחלה.
ד"ר חורי קריסטינה מכרמל, יחד עם האחות ראויה גרוזי ממרכז רפואי לין, העבירו הרצאה מרתקת בשפה הערבית ברחבי המגזר הערבי ובבית הספר האורתודוקסי בחיפה. ד"ר סיגלר התראיין ברדיו הארצי והמקומי והופיע בשידור חי בערוץ 1 כשהוא מסביר ועונה בהרחבה על כל השאלות בנושא החיסון והמחלה.
"המסר העיקרי שאנו רוצים להעביר הוא שסרטן צוואר הרחם היא מחלה הניתנת למניעה", מדגיש ד"ר סיגלר. "כל מה שצריך הוא שנשים ונערות יתחסנו נגד הנגיף, ונשים יבצעו בדיקות למשטחי פאפ סמיר מצוואר הרחם. הטיפול הטוב ביותר שיש לנו להציע היום לנשים בתחום סרטן צוואר הרחם, הוא המניעה", מסכם ד"ר סיגלר.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות