תמונות מן העבר

מאות מבקרים בתערוכת הצילומים "נשר בין קישון לכרמל" * התערוכה, שהושקה על ידי העירייה וקבוצת "נאמני מורשת נשר", מספרת את תולדות העיר, שבשנת 2014 מלאו לה 90 שנה * ראש העירייה אבי בינמו: "לתערוכה יותר ממשמעות היסטורית, היא מהותית לעתיד ילדינו ומהווה נדבך נוסף בקידום ובפיתוח העיר"

מבקרים בתערוכת "נשר בין קישון לכרמל"/ צילום: רועי לויתן

מבקרים בתערוכת "נשר בין קישון לכרמל"/ צילום: רועי לויתן

מאות תושבים מכל רחבי הארץ, ביניהם תושבי העיר נשר בהווה ובעבר כבר ביקרו בתערוכת הצילומים "נשר בין קישון לכרמל" – תערוכת צילומים חגיגית המספרת את תולדות העיר נשר בתמונות, בין השנים 1924-2014, שנפתחה לקהל הרחב בתחילת החודש ושתימשך עד ל-5 במרץ. התערוכה מוצגת בהיכל התרבות והיא פרי שיתוף פעולה בין עיריית נשר, רשת המתנ"סים המקומית, וקבוצת "נאמני מורשת נשר".

כבר בערב פתיחת התערוכה, שהתקיים במעמד ראש העיר, אבי בינמו, מ"מ ראש העיר, יחיאל אדרי, סגנית ראש העיר, נעמי כספי, חברי מועצת עיר, ויו"ר דירקטוריון המתנ"ס, ז'ורז'ט מור, ביקרו בה כ-200 מבקרים, ביניהם ילידי העיר נשר, אזרחים ותיקים בני למעלה מ-80. זרם המבקרים מכל רחבי הארץ המשיך ופקד את היכל התרבות גם במהלך השבוע שחלף.

אירוע פתיחת התערוכה היה מרגש במיוחד. תושבים ותיקים, כאלה שהיו חברי ילדות עוד מגן הילדים ושלא נפגשו מזה שנים רבות, נפלו איש על כתפי רעהו. "זה היה מאחד ומרגש, בכל תמונה ותמונה ניסיתי לזהות אנשים שאני מכירה. המבט בתמונות החזיר אותי שנים אחורה, לילדותי", סיפרה שרה דותן, ילידת נשר ומי שמתגוררת בעיר עד היום.

יהודה גרין, כיום בן 63, התרגש למצוא עצמו באחת התמונות, כנער צעיר, העובד באחד מבתי הדפוס בעיר. "אין לי מילים. פשוט אין לי מילים. הילדות היא התקופה היפה ביותר בחייו של אדם. אדם בלי עבר אין לו עתיד. אני מברך את ראש העיר ואת כל שאר הגורמים על היוזמה הברוכה, ועל כך שבזכותם חיברו וקישרו בין אנשים שלא התראו מזה שנים".

לערב הפתיחה הגיעה גם יהודית רייס, הלא היא "יהודית הגננת", שגידלה בעיר דורות של ילדים. "נולדתי וגדלתי בעיר, אני כבר בת 76, חינכתי כאן דורות של ילדים והתרגשתי לפגוש את חלקם היום", אמרה רייס בערב הפתיחה.

רייס התרפקה על התקופה שבה, לדבריה, "נשר היתה שכונה קטנה ובודדה, מוקפת ערבים, והיום נשר היא כבר עיר שנפלא לגור בה". עוד אמרה רייס: "היוזמה לקיים תערוכה לתולדות העיר היא נהדרת וראויה. חשוב לשמר את העתיד ולשים את נשר על המפה".

התרגשות רבה אחזה גם בקרב "נאמני מורשת נשר" – קבוצת תושבים החיה את תולדות היישוב ושמה לה למטרה להנחיל את המורשת של העיר, ואת שימור האתרים ההיסטוריים למען הדורות הבאים. הקבוצה הכוללת את: חנה יריב, יהודה דסקל, רפי ברייר, דוד פרנץ, יונה אורדן ויוסי כפירי, עמלו חודשים ארוכים על מלאכת איסוף החומרים והתיעוד.

"פגשתי כל כך הרבה אנשים שלא ראיתי שנים, ילדים שגדלו איתי באותו הרחוב", סיפר פרנץ, ואילו ברייר הוסיף: "יש תחושת סיפוק אדירה. העמדנו תערוכה איכותית, מכובדת, מקצועית. השקענו ימים כלילות וההשקעה השתלמה. אם בעבר נושא השימור בעיר הוזנח, הרי שעכשיו נושבת לה רוח חדשה".

יריב אמרה: "ברגע שראש העיר נתן אור ירוק לתערוכה ותיקצב, לא היה לי ספק שנצליח. החלום שלנו הוא להקים מוזיאון לתולדות העיר שיספר את סיפורה של נשר".

בערב פתיחת התערוכה, סיפר ראש עיריית נשר, אבי בינמו, על יום אביבי אחד, באפריל 2008, עת התייצבה קבוצת תושבים ופעילים ב"מבנה המסילאים" ההיסטורי שבפאתי העיר נשר להפגנה ראשונה מסוגה. "תחת הכותרת: 'עולים על הפסים', פעלתי, ביחד עם התושבים לקדם את שימור אתר הרכבת. כיום, שנים ספורות אחר כך, ולרגל חגיגות ה-90 לעיר, אני שמח ומודה על הזכות שנפלה בחלקי לקדם שלל פעילויות, פיזיות  ותוכניות, למען חקר ושימור המורשת המפוארת של נשר", אמר בינמו והוסיף: "אין לי ספק כי עיר שלא מכירה את עברה, ההווה שלה דל, ועתידה לוט בערפל. מכאן שלעשייה המבורכת של הנוגעים בדבר יש הרבה יותר ממשמעות היסטורית: היא מהותית לעתיד ילדינו ומהווה נדבך נוסף בקידום ובפיתוח העיר. ברצוני להודות לחברי קבוצת נאמני מורשת נשר כמו גם להנהלת ועובדי המתנ"ס על ההשקעה ועל האכפתיות".

השבוע אמר בינמו: "עיריית נשר שמה לעצמה מטרה: להנחיל את המורשת המפוארת של העיר, ולהנגיש את האתרים ההיסטוריים בנשר למען הדורות הבאים. אני שמח להזמין את כל תושבי המדינה לקחת חלק בסיורים ברחבי העיר ולצפות בתערוכת הצילומים 'נשר בין קישון לכרמל' – להכיר את תולדותיה של העיר ואת סיפור צמיחתה השזור בהיסטוריה של מדינת ישראל".

 

על הסיורים והתערוכה:

תערוכת הצילומים "נשר בין קישון לכרמל" מוצגת בהיכל התרבות בנשר, רחוב דרך השלום 26, עד ה-5.3.2015. שעות הפתיחה הן: ימים א'-ה' 9:00-13:00, 16:00-19:00, ובימי ו' בין השעות 9:00-14:00. בימי שישי מתקיימים גם סיורים מודרכים ברחבי העיר. הסיורים מתחילים בשעה 9:30 כאשר נקודת המפגש היא היכל התרבות. הסיורים העוברים לאורך האתרים ההיסטוריים בעיר מציעים שני מסלולי טיולים: הראשון – דרך שכונת בן דור ומשם לתל חנן והסיום בהיכל התרבות. המסלול השני יתחיל בהיכל התרבות, משם יעלו המטיילים לאנדרטה בגבעת נשר, ירדו לבית החרושת נשר שייפתח את שעריו לביקור במפעל המלט, ומשם בחזרה לשכונת נשר, תל חנן וחזרה להיכל התרבות. בעיריית נשר ציינו כי הסיורים הם ללא תשלום, אך מותנים בהרשמה מראש במזכירות המתנ"ס (טל': 8210875).


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בנשר

 • הבמה כבר מוכנה ובעוד יומיים יתחיל פסטיבל היין - נשר 2019

  אתם מוזמנים להנות מטעימות יין מיקבים מובחרים, הופעות חיות וטעימות של גבינות בוטיק.
 • בנקאות דיגיטלית לאזרחים הוותיקים

  העמותה למען הקשיש בנשר בשיתוף עם עיריית נשר וביוזמת הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל קיימו מפגש מיוחד שנועד להנגיש ולהכיר לאזרחים ותיקים תושבי העיר את יתרונות השימוש בשירותים הדיגיטליים הבנקאים.  
 • נוער נשר פותחים את הקיץ ומתחברים לרשת

  בני ובנות הנוער נשר יצאו לחופשת הקיץ שתכלול שלל פעילויות לנוער עם אומנים, תקליטנים ויוטיוברים, מובילים.
 • קיץ של מולטי ספורט

  עיריית נשר, והרשות למאבק באלימות, סמים ואלכוהול מציגים: "תכנית מולטי ספורט לנוער" לחודשי הקיץ.
 • נשר חגגה את יום הספר העברי

  מדובר ביוזמה משותפת של עיריית נשר ורשת המתנ"סים נשר, בהובלתה של מנהלת הספריה העירונית, אולגה פצ'רסקי.
 • נשר: ראש העיר מזמין את חברי קהילת הלהט"ב לשיח פתוח

  רועי לוי, ראש העיר: "השיח שצריך להיות אצל כולנו הוא שיח מכבד ואכפתי, ללא הבדלי דת, גזע, מין או נטייה מינית"
 • יו"ר חדשה לשותפות נשר – בראורד קאונטי

  ד"ר גילת כהן היא היו"ר החדשה של שותפות נשר – בראורד קאונטי. כהן כבר קיימה מזה כבר פגישת היכרות ראשונה עם ראש העיר, רועי לוי, ועם מנכ"ל השותפות, אליעד אליהו – בן שושן, במהלכה הציגה לראש העיר את החזון והמטרות של השותפות לשנים הבאות.
 • כך שימחו השוטרים וראש עיריית נשר את אורי (וידאו)

  ניידת המשאלות של משטרת ישראל, שוטרים מתחנת זבולון וראש עיריית נשר, רועי לוי, הפתיעו אתמול את אורי, תלמיד כיתה ג' מנשר. צפו בהם
 • שבועות על המים

  מתנפחי בריכה ומגלשות, תותח קצף, צילומי מגנטים ועוד שלל הפתעות רבות ציפו לתושבי העיר נשר במסגרת אירועי החג שארגנה עיריית נשר בשיתוף עם קאנטרי גרייט שייפ.
 • נשר זוכרת

  ערב לזכר יהודי אתיופיה שנהרגו בדרכם לארץ ישראל התקיים בהיכל התרבות במעמד ראש העיר וראשי הקהילה האתיופית בנשר.
 • נשר מצדיעה לנוער המתנדב

  אות הנוער המתנדב הוענק השבוע לבני ובנות הנוער תושבי העיר על הצטיינותם ותרומתם לקהילה.
 • נשר חוגגת הפנינג על המים

  ביום חמישי הקרוב (6.6) בקאנטרי העירוני, הפנינג שבועות חינם לתושבי העיר: מתנפחים בבריכה ומגלשות, תותח קצף, צילומי מגנטים ושלל הפתעות
 • "מדובר באירוע מצער מאוד שיכול היה להתרחש בכל עיר אחרת" (וידאו)

  ראש עיריית נשר, רועי לוי, אמר בעקבות אירוע החיסול הפלילי הבוקר בנשר: "נגלה אפס סובלנות לאלימות". מהעירייה נמסר כי "העירייה תמשיך לפעול בשיתוף עם המשטרה להגברת תחושת הביטחון"
 • נוער שוחר דעת מסכם שנת פעילות מדהימה

  150 תלמידי כיתות א'-ו' מהעיר נשר והוריהם, השתתפו במסיבת הסיום של תכנית "נוער שוחר דעת וחממה", שהתקיימה בהיכל התרבות בעיר.
 • נשר: ירידה של 66.6% במספר הנפגעים בתאונות הדרכים

  את הנתונים הציגה מפקדת השיטור העירוני בנשר, פקד רויטל בשושה, לראש העיר, רועי לוי, במהלך ישיבת ועדת האכיפה העירונית
 • "מנחה של המדינה"

  התואר מטעם עמותת במתנ"ה הוענק למנהל יחידת הנוער העירונית נשר, אור מורדו, בטקס שהתקיים אתמול במרכז הקונגרסים חיפה.
 • מדורה קהילתית עם ראש העיר

  העיר נשר חגגה הערב בשמחה גדולה את ל"ג בעומר
 • באו לבקר

  משלחת ממועדון רוטרי שבאורוגון, ארה"ב הגיעה לביקור בעיר
 • שיחקו אותה

  נבחרת כדורשת הנשים של עיריית נשר זכתה במקום השלישי במחוזיאדה
 • חידון הציונות המחוזי

  עדן צינמן, תושבת העיר נשר, תלמידת כיתה ט', בחטיבת הביניים ב' שבקרית החינוך ע"ש רבין בנשר, זכתה אתמול (14.5.19) במקום ה-3 בחידון הציונות המחוזי.
 • נשר הצדיעה לוטרנים

  עיריית נשר ציינה 74 שנה לניצחון בעלות הברית על גרמניה. בטקס שנערך אמש השתתפו ראש העיר, סגניו וחברי מועצת העיר, שגריר רוסיה, נציגי משרד הקליטה ועשרות וטרנים תושבי העיר
 • מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך משתתף כעת בטקס זכרון בנשר

  מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, ד"ר סער הראל, משתתף כעת בטקס זכרון בתיכון רבין, במעמד ראש העיר רועי לוי
 • ילדי הגנים חגגו עצמאות

  כל ילדות וילדי הגנים בעיר נשר, יחד עם צוות הגננות והסייעות, חגגו היום עצמאות, בטקס מיוחד שהתקיים בהיכל הספורט
 • אוניברסיטה בעם

  זו השנה החמישית ברציפות לפרויקט מוצלח זה, לו שותפים: אוניברסיטת חיפה והמחלקה לשירותים חברתיים בעיריית נשר
 • נשר מחבקת את תושבי הדרום (וידאו)

  עיריית נשר והנהלת קאנטרי ספייס יעניקו לתושבי הדרום כניסה חינם לקאנטרי. צפו בדברים שאמר היום ראש העיר
 • נשר התייחדה עם זכרם של ששת המיליונים

  עצרת הזיכרון המרכזית נערכה בהיכל התרבות במעמד ראש העיר, סגניו וחברי מועצת העיר.
 • עצמאות ברוח ישראלית

  העיר נשר חוגגת השנה עצמאות עם הזמר קובי פרץ. אירועי יום העצמאות בנשר ייפתחו בטקס הדלקת משואות ברחבת היכל התרבות בעיר.
 • שווה להיות סטודנט בנשר

  העירייה תעניק מלגות ליותר מ-500 סטודנטים תושבי העיר בסכום כולל של מעל 1.1 מיליון ש"ח
 • הרמת כוסית מרגשת

  ישיבת מועצת העיר נשר, אתמול היתה מרגשת במיוחד, השמחה והעצב התערבבו להם יחד. החיוך והדמעה נמהלו להם זה בזה.
 • צפו: הפנינג מרשים ועמוס בחוויות נערך בנשר (וידאו)

  מאות תושבים מנשר, הקריות, חיפה והסביבה נהנו אמש בהפנינג שערכה העיר נשר בשיתוף עם כוחות הבטחון וההצלה. צפו
 • הערב בנשר: הפנינג ענק לכל המשפחה

  נשר תחבק היום את כוחות הביטחון וההצלה בהפנינג ענק לכל המשפחה, שייערך בין השעות 16:00-19:00
 • "כל משפחה תשב סביב שולחן ערוך, תקרא בהגדה ותשמח"

  ביוזמת המשנה לראש העיר, אדוה קאופמן ורד, אגד חוף הכרמל והעמותה למען הקשיש בעיר, שיפצו נהגי אגד דירות של ניצולי שואה וקשישים עריריים. שוברי מזון וחבילות ל- 460 משפחות נזקקות, 153 קשישים ו-596 ניצולי שואה יחולקו החל מהיום. והלב עולה עד גדותיו
 • הרמת כוסית לרגל חג פסח

  עיריית נשר, ההנהלה והעובדים, הרימו יחד כוסית לרגל חג הפסח. הטקס התקיים בהיכל התרבות במעמד ראש העיר, רועי לוי
 • עיריית נשר מזמיניה את כולם להפנינג ביטחון והצלה במתחם "מבנה" בעיר

  ביום שני 15.4.2019, בין השעות 16:00-19:00,עיריית נשר ומתחם "מבנה" מחבקים את כוחות הביטחון וההצלה ונהנים משלל פעילויות, להורים ולילדים וכל זה במתחם "מבנה" בעיר .
 • הדברה נגד יתושים והסברה לתושבים

  העירייה יצאה למבצע משולב: הדברה נגד יתושים ובמקביל קריאה לציבור לפעול להפחתת כמות היתושים באמצעות ייבוש מקורות מים בחצרות, בגגות ובמקלטים.
 • יום של מעשים טובים

  העיר נשר ציינה היום את "יום המעשים הטובים". עיריית נשר וגופי הסמך שלה, יחד עם רשת המתנ"סים נשר, ומוסדות החינוך בעיר לקחו חלק בפעילויות התנדבותיות למען הקהילה.
 • נשר מצדיעה למתנדבים

  "ההתנדבות בקהילה – זה מה שמייצר כאן בנשר, קהילה חזקה. שום כוח בעולם, לא יוכל להחליף את רוח ההתנדבות", כך אמר ראש העיר נשר, רועי לוי
 • מתי בפעם האחרונה עשית משהו בשביל מישהו

  נשר: איזו הפתעה יזמו ילדי כיתה ג' מבי"ס רבין לרגל יום המעשים הטובים?
 • "בדיקה פשוטה יכולה להציל חיים"

  עיריית נשר יוצאת בפעילות הסברה משותפת עם עמותת "צו מניעה" הפועלת להגברת המודעות למניעת סרטן המעי הגס. מטרת הקמפיין להפנות את הזרקור למחלה קטלנית שניתן למנוע באמצעות בדיקה פשוטה וכך להציל חיים
 • נשר חוגגת עדלאידע

  הבוקר התעוררו בנשר למצהלות פורים הכוללים עדלאידע ססגונית, בסיומה של העדלאידע מצפה לילדים "משה דץ והכבשה שושנה ".
 • קבלת פנים ל"נואם הצעיר"

  ראש העיר, רועי לוי, קיים הבוקר בלשכתו קבלת פנים חגיגית לעמרי יהושע, תלמיד כיתה ו', מבית הספר היסודי "רבין".
 • תוגבר האכיפה בנושא צואת כלבים

  עיריית נשר יוצאת בקמפיין הסברה חדש בנושא החשיבות שבאיסוף צואת כלבים וקוראת לציבור בעלי הכלבים לכבד את החוק ולהימנע מקנסות מיותרים.
 • נשר תחגוג עדלאידע עם משה דץ והכבשה שושנה

  כמיטב המסורת תחגוג העיר נשר את חג הפורים בתהלוכת ענק, עם שלל מיצגים, הופעות ותחפושות. תהלוכת העדלאידע של נשר היא מסורת שנמשכת כבר למעלה משני עשורים וידועה כעדלאידע הגדולה ביותר באזור חיפה והצפון. השנה העדלאידע תהיה בסימן "קרנבל".
 • באים לעשות שמח

  משלחת של מורים, הורים ותלמידים, מבית הספר היסודי רמות יצחק א׳, בנשר, תבקר ביום חמישי הקרוב במרכז הרפואי "כרמל", במחלקות הילדים והיולדות, במטרה לרקוד, לשיר ולחלק משלוחי מנות שנאספו ונארזו השבוע ע״י התלמידים.
 • מבצע עיקור חתולים

  עיריית נשר בשיתוף עם התושבים תערוך מבצע לעיקור חתולי הרחוב והשבתם בתום התהליך לסביבתם הטבעית.
 • "בית חם ואוהב": עיריית נשר חנכה מועדונית לילדים עם צרכים מיוחדים

  חנוכת המועדונית התקיימה בשיתוף עם קרן שלם ומשרד העבודה. המועדונית תשמש בית חם ואוהב לילדים עם צרכים מיוחדים
 • כולנו רקמה אנושית: נשר זוכרת את אור

  נשות נשר שותפות ליוזמה מרגשת ברחבי העולם: זועקות את הכאב בעקבות הירצחה של הצעירה אורי אנסבכר ז"ל
 • עולים חדשים לומדים עברית באוניברסיטה

  חמישה עולים חדשים ממדינות חבר העמים, תושבי העיר נשר, אשר הגיעו ארצה במהלך החודשים ינואר-פברואר, החלו השבוע ללמוד עברית באוניברסיטת חיפה.
 • הנואם הצעיר

  זוכים בתחרות "הנואם הצעיר" של רוטרי נשר: במקום הראשון לבתי הספר היסודיים זכה עומרי יהושע, תלמיד כיתה ו', בבית הספר רבין. נאומו עסק בנושא: "שונות קבלת האחר".
 • עיריית נשר תנציח את זכרם של דוד עמר ומסעוד אלימלך ז"ל

  ראש העיר, רועי לוי: "זכינו כעיר ששני האנשים המצוינים האלו פעלו למענה שנים רבות. ראוי ביותר להנציח שני אישים אלו במקומות המרכזיים בעיר"
 • דואגים לבטיחות ולשיפור חזות העיר

  עיריית נשר פועלת לשיפור הבטיחות בצומת הרחובות הלוטם-החצב והלוטם-סביון.במקביל קידמה העירייה שתילה של שדרת עצים חדשה לאורך דרך משה.
 • קרן אייסף ועיריית נשר מחזקים את הקשר

  בפגישה שהתקיימה בעירייה עם מנהלי קרן אייסף סוכם על קידום תוכניות לשנת הלימודים הבאה.
 • שרת הבינוי והשיכון ח"כ יפעת שאשא-ביטון ביקרה בעיר נשר

  ראש העיר נשר, רועי לוי, הציג לשרה את תוכניות הפיתוח שמקדמת העירייה, את הצורך בשיקום שכונות ותיקות ובקידום התחדשות עירונית, וכן ביקש את סיוע משרדה בקידום פרויקט "מחיר למשתכן" גם בעיר נשר.
 • חנייה על מדרכה? לא בדרך שלי

  הקמפיין שהשיקה השבוע הרשות למאבק באלימות בסמים ובאלכוהול נשר בשיתוף עם עיריית נשר הינו חלק ממתווה עירוני המשלב הסברה ופעולות אכיפה ומניעה תשתיתית.
 • נשר והכבאות דואגים לבטיחות

  ראש העיר נשר, רועי לוי, קיים השבוע פגישת עבודה עם מ"מ מפקד מחוז חוף בכבאות והצלה, אריה רגב.
 • מנגישים את פארק הגשרים

  עיריית נשר מייחסת חשיבות רבה לנושא הנגישות ופועלת בימים אלה בשיתוף עם קק"ל להפיכתו של פארק הגשרים התלויים לנגיש גם עבור אנשים בעלי מוגבלויות ולטובת משפחות צעירות שפוקדות בהמוניהן את המקום עם עגלות.
 • מרכז למשפחה – יוקם בעיר נשר בהשקעה של 200 אלף שקל

  מרכז למשפחה – הוא שירות משלים למשפחות לילדים עם מוגבלות. במרכז ייהנו המשפחות מסיוע במיצוי זכויות והנגשת מידע, קבוצות תמיכה וסדנאות, ומפעילויות פנאי והפגה. ראש העיר נשר, רועי לוי: "הסיוע לבעלי מוגבלויות הוא אחד הנושאים הנמצאים בראש סדרי העדיפויות".
 • "בני מנשה" חוגגים ט"ו בשבט ראשון בישראל

  ראש העיר נשר, רועי לוי, ועובדי העירייה נטעו הבוקר עצי זית יחד עם העולים החדשים מקהילת "בני מנשה" שעבורם זהו חג האילנות הראשון בארץ הקודש.
 • רוטרי ונשר יחזקו את הקשר

  נגיד רוטרי ישראל, אלון בנדט, ביקר בעיר נשר ונפגש עם סגן ומ"מ ראש העיר, ישי איבגי, וחברת מועצת העיר, שגית גליק.
 • הענקת מלגות ל-88 סטודנטים תושבי נשר

  טקס חלוקת המלגות התקיים במעמד מ"מ וסגן ראש העיר, ישי איבגי, סגן הנשיא לקשרי חוץ ופיתוח משאבים בטכניון, פרופ' בועז גולני, ודיקן הסטודנטים בטכניון, פרופ' בני נתן.
 • רישום לגני הילדים ולכיתה א'

  מחלקת החינוך בעיריית נשר הודיעה השבוע כי הרישום לכיתות א' ולגני חובה וטרום-חובה לשנת הלימודים תש"פ יתבצע באופן מקוון באמצעות אתר האינטרנט של העירייה
 • עיריית נשר לא שוכחת

  ראש העיר נשר, רועי לוי, ועובדי העירייה הצטרפו השבוע לקמפיין יום השואה הבינלאומי #WeRemember  של הקונגרס היהודי העולמי.
 • עיריית נשר ורשות נחל הקישון יפעלו להקמת פארק עירוני לרווחת הציבור

  ראש העיר נשר, רועי לוי, ביקר השבוע ברשות נחל הקישון ונפגש עם מנכ"לית הרשות, שרון ניסים, והמתכנן הסביבתי של רשות הנחל, יוסי סורג'ון וסיכמו על שיתוף פעולה למען הסביבה.
 • תחנת שי"ל מסכמת שנת פעילות ראשונה ומוצלחת

  שי"ל – שירות ייעוץ לאזרח, הוא מיזם משותף של עיריית נשר, רשת המתנ"סים ומשרד העבודה והשירותים החברתיים, המופעל ע"י צוות מתנדבים.
 • אות שר החינוך לנוער מתנדב

  ראש העיר, רועי לוי: "תיכון מקיף נשר, בשיתוף עם מחלקת החינוך ויחידת הנוער העירונית מעודדים את ההתנדבות בקרב בני הנוער. יובל מביא גאווה גדולה לעיר נשר כולה".
 • הכלב הוא ידידו הטוב ביותר של ... התלמיד

  בבית הספר היסודי "גבעון", פועל מרכז העשרה לכלבנות. דרך הכלבים יוצרים העצמה בקרב התלמידים, ומחנכים אותם לאחריות ולאהבת הסביבה ובעלי החיים. על הקשר שבין הכלב לתלמיד
 • נבחרת הדיבייט של תיכון מקיף נשר העפילה לגמר הארצי

  ראש העיר נשר, רועי לוי: "אני גאה בהישג המכובד של התלמידים המצוינים שלנו ומחזיק להם אצבעות בהמשך הדרך"
 • קולטים באהבה

  ראש העיר נשר, רועי לוי, ומנהל המחלקה לשירותים חברתיים בעירייה, אופיר אבוחצירה, נפגשו עם ראשי עמותת "שבי ישראל"
 • נשר בונה משפחה בריאה

  עיריית נשר בשיתוף עם משרד הבריאות, יוצאים בקורס מיוחד, בן 7 מפגשים, המועבר בשפה האמהרית.
 • עיריית נשר עם הפנים לתושב

  ראש העיר נשר, רועי לוי: "מהפכת השירות בעיריית נשר נמשכת: נשר היא עירייה ירוקה הפועלת לשמירה על איכות הסביבה, עירייה אשר שמה במרכז את תושביה ופועלת למענם על מנת להעניק להם שירות טוב יותר, מהיר יותר ויעיל יותר".
 • בר מצווה בכותל

  שבעה נערים בני 13, תושבי העיר נשר, חגגו טקס בר מצווה משותף בכותל המערבי בירושלים. מדובר בפרויקט קהילתי משותף של מיזם "ישמח חתני" והמחלקה לשירותים חברתיים בעירייה.
 • ערוכים לשעת חירום

  עיריית נשר השתתפה בתרגיל "מגן האש"
 • תרגיל חירום רחב היקף ייערך בעיר נשר

  התרגיל המדמה תרחיש של שריפה, יתקיים בימים רביעי-חמישי, 12-13.12.2018, במהלכו תורגש תנועה ערה של רכבי חירום והצלה, לרבות הפעלת סירנות ומערכות כריזה.
 • נבחרה מנהיגות לנוער

  מועצת התלמידים והנוער נשר קיימה השבוע בחירות לבעלי תפקידים במועצה. לתפקיד יושב ראש מועצת הנוער נבחר – מטר פישר. זוהי השנה השנייה שפישר יכהן בתפקיד. לתפקיד סגנית יושב ראש נבחרה – אביטל קליינר, לתפקיד מזכ"ל – עומרי אפק, וליו"ר ועדה אתית משפטית – עדן פלשאר.
 • נשר אומרת לא לאלימות

  עובדי ועובדות עיריית נשר ובראשם ראש העיר נשר, רועי לוי, הביעו הבוקר את הזדהותן עם המאבק נגד רצח נשים. בפתח בניין העירייה הניפו העובדים והעובדות כרזות עליהן נכתב: "נשר אומרת לא לאלימות".