שמעת מה שמעתי – ממודי, "החצר האחורית" ועד צלילי שופר

שופר בגרסת קאנטרי, שיר אהבה עצוב לים המלח, קאבר לשיר מהמאה ה-18 ואלבום מחאה מרחבי העולם. הפסקול השבועי

Moses & the tablets breakers – shofar

בשנייה ששמעתי את צליל השופר שפותח את השיר – כמעט שויתרתי ועברתי הלאה. הטרנד המאוס של פתיחת שירים, לרוב ים תיכוניים, בצליל שופר – זלג ללהקות חתונות, לזמרים שלא היה להם דבר טוב לומר מבחינה מוזיקלית ולכן נהו אחרי העדר ובעיקר לא עשה כבוד לכלי שכל מטרתו היא לזעזע את נפש האדם לקראת הימים הנוראים.

על כן, כששוב נשמע קולו של השופר מהמערכת (כן, יש אנשים שלא שומעים מוזיקה דרך הפלאפון) ולא מתוך בית הכנסת או חלונות שונים של תוקעים המתאמנים לקראת ראש השנה – לא גאתה בי מוטיבציה גדולה להמשיך הלאה. מצד אחר, לשיר קוראים "שופר" אז ניסיתי – איזה מזל. מי האמין שאפשר לשלב צלילי שופר עם מילים של בלוז חסידי ולחן קאנטרי.

השיר "shofar" הוא חלק מאופרת רוק של להקת Moses & the tablets breakers (משה ושוברי הלוחות) בשם "don’t hit the rock". או בתרגום קליל "אל תכה בסלע" – אותו ציווי שנותן ה' למשה רבנו, שבתגובה ממרה את פיו, מכה ונענש כשלא זכה להיכנס לארץ ישראל. לאורך כל האלבום מסופר סיפורו של הילד מוזס, שכתוצאה מבלבול בשמיעה יוצר למסע בעקבות סיפורי המיתולוגיה היהודית. מעין "דאג וטוני" חסידי, או אם תרצו "גבי ודבי" גרסת התנ"ך.

עם תחילת השיר מצהיר הסולן גיא דגן שהוא לא ג'ימי הנדריקס או רינגו סטאר, שמעולם לא שבר מקל תופים או ריסק גיטרה. לא פגש את ג'ון לנון או ניגן בגיטרה הכחולה שלו, אבל אם תשימו לב -תראו מה הוא יכול לעשות עם השופר שלו (באנגלית הכל גם מתחרז). הטקסט מזכיר במקצת את "שר מהלב" של שלישיית "מה קשור" שבילתה במהלך בתי השיר להסביר מה הם לא. בפזמון עצמו נכנס אותו שופר, רק בגרסה הקצבית שלו (לא, תרועה לא נחשב קצבי) בליווי הכינור של יונתן מילר והגיטרה של אבי סינגולדה, כולל קטע יווני עם שופר (כן, יש חיה כזו) לקראת סוף השיר.

לעתים קשה לזכור ששופר, למרות כל הפאסון שסביבו, הוא בעצם כלי נשיפה. טוב ש-Moses & the tablets breakers הגיעו כדי להזכיר לנו.

 

נדב בכר ואורן צור – כחומר ביד היוצר

כאשר שומעים לראשונה קאבר, שתי מחשבות קופצות ישר לראש: האם היה צורך בגרסה נוספת לאותו שיר, ומה חושב המבצע המקורי על הכיסוי. את השאלה השנייה יהיה קצת קשה לשאול בנוגע לשיר הנוכחי, שכן מדובר בשיר שבוצע לראשונה בערך במאה ה-19.

"כחומר ביד היוצר", אותו פיוט לערב יום הכיפורים של חסידות חב"ד, עבר גלגולים וביצועים רבים לאורך השנים. חווה אלברשטיין עשתה לו ביצוע אקוסטי כבר ב-1996 מתוך אלבומה "יונת האהבה". עמנואל הרוסי שינה את מילותיו, אך הותיר את הלחן של ר' שלום חריטונוב וקרא לשיר "שכב בני" (הביצועים המוכרים ביותר לשיר הם של אריק לביא ז"ל ואסתר עופרים).

כעת מגיעים נדב בכר ואורן צור, שניים מחברי להקת הפאנק "א גרויסע מציאה" (שהתפרקה לפני מספר שנים וחבל, כי הביאה בשורה למוזיקה החסידית) ומביאים את הצד שלהם לפיוט. התוצאה – הרבה יותר רוק, יש ירגישו אפילו קצת גוון אפל במהלך הבתים, שמזכיר את להקת המטאל "אורפנד לנד". בוודאי בסולו של הכינור של צור.

מכיוון שבבתי כנסת (אורתודוקסיים) אין כל כך מקום לכלי נגינה חשמליים בזמן התפילה – נחמד לחשוב מה היה אומרים המתפללים על הביצוע הנ"ל.

 

בן סנוף וגילי ארגוב – חולשות אנושיות

"ומיני אז כבו עיני/כל עולמי חשך עליי/כי לעגו לי ידידי/טוב לי מותי מחיי/אנה אלך אנה אברח/איך אתנחם איכה אשכח/איכה אשכח". את הפזמון לשיר של אביהו מדינה "כבר עברו השנים" ביצע זוהר ארגוב מתוך האלבום "נכון להיום" שנחשב לאחד מאלבומי המופת של הזמר הים תיכוני. ארגוב, אז בשיא הצלחתו, הוציא שירים שחזרו דווקא אל התקופות הקשות שלו כשהיה בתוך הסם (אליו למרבה הצער חזר לאחר מכן עד מותו). כל מילה – פגעה, כל שורה – נורתה מהלב. לשומעים, שהכתירו את ארגוב כ"מלך", היה ברור – הכל אמת, ואולי זו הסיבה שהאלבום היה להצלחה כה מסחררת.

לאורך השנים ניסו "יורשים" כאלה ואחרים להוציא שירים בסגנון הנ"ל, אך קשה לשיר "פצעוני חברים, לכולם אני סולח, לילות שימחתי אנשים, את העצב לי שמרתי" כשאתה גר במגדלי "יו". הכי קרוב למקור היה ישי לוי, (כשבתכלס הוא באמת היה הכי קרוב למקור בזמן אמת) שבזמן ששר "עזבוני אחי כשהושטתי ידי/כשצעקתי עזרו לי ידידי" (מתוך "עננים") ניתן לשמוע את מצוקתו.

"קניתי ומכרתי את חיי/כאן ועכשיו במזומן/מהר מאוד איבדתי עניין". 29 שנים לאחר מותו, מוציא בנו היחיד, גילי, דואט עם הזמר בן סנוף (שהביצוע שלו ל"אם ישכחך ירושלים" הוא כבר שנים להיט מספר 1 בכניסה לחופות בישראל) ומדהים לראות איך למרות מרחק השנים ולמרבה העצב הטקסטים דומים להחריד.

ארגוב הבן, גרסה חיוורת ודי עצובה של האב, נכנס ויצא ממכוני גמילה במהלך השנים, כשבכל פעם הבטיח, בדיוק כמו אביו, שזו הפעם האחרונה. ניסיונות שיקום רבים היו במהלך הדרך, כולל השתתפות קצרה ב"דה ווייס" (שנקטעה לאחר שארגוב שוב נעלם), אך תוצאה ברורה עדיין אין. הקול של ארגוב הבן אמנם רחוק מלהיות קרוב לשל אביו, אבל הוא בהחלט יכל לתחזק קריירה סבירה אם לא היה נופל לאותו מעגל הרסני. מצד אחר, האותנטיות בשיר צועקת למרחוק ושורות כמו "הסתתרתי מאחורי קירות/מהפחדים בחלונות/הנשמה רצתה לעוף/להתנתק מהגוף" כמו מתלבשות על ארגוב בקלות ולא יכלו להישמע כנות מפיו של זמר "רגיל" מהז'אנר. ההמשך של השיר אופטימי: "לאט לאט למדתי לפרוח/להילחם ולא לברוח/להביט שוב בראי ולהשלים/עם הצל של עצמי". לגילי ארגוב יש צל ענק וכבד שמלווה אותו כל חייו. בתקווה והפעם למד להשלים איתו.

 

החצר האחורית – ים המוות

ההרכב "החצר האחורית" נמצא עימנו כבר 3 שנים, אך נדמה כאילו הם היו פה כבר הרבה קודם. אולי זה חבר ההרכב, הפזמונאי יענקל'ה רוטבליט, שאם נתחיל למנות את שיריו – נצטרך ככל הנראה מדור נוסף (מקבץ קצרצר מהראש: אני רואה אותה בדרך לגימנסיה, חוזה לך ברח, רואים רחוק רואים שקוף, לוח וגיר, דרכנו וכך אפשר להמשיך לא מעט זמן). אליו חברו ה"צעירים" תומר יוסף, איתמר ציגלר וגדי רונן ויצרו את "החצר האחורית" שכל כולה טקסטים של מחאה בגוון ארצישראלי. האלבום הראשון הצליח, כשדווקא גרסת כיסוי (אם ניתן לקרוא כיסוי לשיר שכתב רוטבליט) לשיר "לשרוק בחושך" של אריק איינשטיין ז"ל שנה לאחר מכן, היא זו שזכתה למרב תשומת הלב.

כעת מגיעים חברי ההרכב עם סינגל ראשון לקראת אלבום שני. חיצי הביקורת הפעם מופנים לדעיכתו של ים המלח, שמתייבש לו לאיטו עקב סיבות אקולוגיות ואנושיות ונעלם לנו אל מול העיניים. השיר עצמו, כמו מתאים עצמו לאזור עליו הוא מדבר. איטי, דגש על המלודיות שמלוות אותו ולמרות שכל חברי ההרכב מצטרפים לקולות רקע בפזמון, ושואלים "מי הרג את ים המוות" – האווירה ששורה על כולו היא, וסליחה על הקלישאה, בלוז מדברי.

שירים עם משמעות אמיתית הפכו נדירים במחוזותינו. מוזיקת מחאה שלא נוגעת רק במובן הצר והבנאלי שלה, אלא באמת כואבת את המצב מתוך רצון לתקן ולא רק להתלונן מאחורי המקלדת – כבר כמעט ואין. אולי מכיוון שרוטבליט, שנמצא עימנו עוד מהתקופה שבה למלל היה את אותו משקל כמו למוזיקה העוטפת אותו, הוא זה שאחראי לטקסט המהורהר הנ"ל – התוצאה כה מדויקת, מדכאת ובעיקר מעוררת מחשבה. ותחשבו על זה.

 

moddi – unsongs

הקריירה של זמר הפולק הנורבגי מודי (שמו המלא הוא Pål Moddi Knutsen, אז אתם תסלחו כשייקרא פשוט מודי) נעה על מי מנוחות. המוזיקאי המבטיח מסנג'ה (אי קטן בצפון נורבגיה, חסכתי לכם לפתוח את האטלס) תחזק קריירה לא רעה, שכללה אפילו 2 מועמדויות לגראמי הנורבגי ושט לו על מי מנוחות עד שהחליט שהמים האלה שקטים לו מדי – והפך לאמן פוליטי.

ב-2010 סירב להגיש מועמדות למענק מטעם חברת הגז הנורבגית statoil, בשל פגיעתם באיכות הסביבה. 4 שנים לאחר מכן הודיע על ביטול הופעתו בפסטיבל הפולק "סול קיטצ'ן" שהיה אמור להתרחש ב"בארבי" שלנו, לאחר שקיבל פניות שלא להופיע בישראל בשל הכיבוש. את התירוצים והסיבות האלה שמענו מאמנים מוכרים קצת יותר ממודי החביב, אך הוא לא הסתפק רק בביטול והוציא שיר בשם "אלי גבע", שסיפר את סיפורו של אל"ם אלי גבע, מח"ט בשריון שנטען כי סירב פקודה במהלך מלחמת לבנון הראשונה ב-1982, לאחר שביקש להשתחרר מפיקוד על החטיבה בשל הסתייגויותיו ממטרות המלחמה, והודח מתפקידו במהלכה.

אך גולת הכותרת של מודי היא ללא ספק האלבום שיצא השבוע, unsongs, ובתוכו תריסר שירים מרחבי העולם שהקשר ביניהם אחד – שירים שהאמנים שביצעו אותם צונזרו על ידי המערכת (נגיע לכך בהמשך) או נפגעו בשל יצירתם האומנותית.

באלבום ניתן למצוא את שירו של חתן פרס נובל לשלום, האסיר הפוליטי הסיני ליו שיאובו, "june fourth 1989: from the shattered pieces of a stone it begins", שנגע לטבח ה-4 ביוני 1989 בכיכר טיאננמן. כמו כן את ביצועו של מודי ל-"punk prayer" המפורסם של חברות להקת "פוסי ריוט" הרוסיות. מודי כנראה מעריך את יכולותיו של ולדימיר פוטין, שכן לא העז לבצע כמו הבנות את שירו בתוך כנסייה רוסית. לאחר שביקש יפה מהקהילה המזרחית ביותר בנורבגיה, הגיש ביצוע עדין, רגוע ושלו מתוך כנסייה הנמצאת חצי קילומטר מהגבול עם רוסיה, ודרך כך הביע את מחאתו.

בהמשך נוגע מודי גם בשירה של קייט בוש מ-1990 "army dreamers" שנפסל לשידור במהלך מלחמת המפרץ, בשיר "where is my Vietnam" שגרם למבצעו הויאטנמי לשבת 4 שנים בכלא וכמובן בשירו של הפעיל הפוליטי הצ'יליאני, ויקטור ג'ארה, ש-"our workers" שלו לא רק נפסל לשידור אלא גרם למבצעו להגיע מאחורי סוגר ובריח, לעבור עינויים ולבסוף להיות מוצא להורג.

בתוך האלבום ישנן שתי התייחסויות לישראל. האחת היא אותו ביצוע ל"אלי גבע" והשנייה – תרגום ל"עניין של הרגל" של יזהר אשדות, שאמנם נאסר להשמעה בגלי צה"ל על ידי מפקד התחנה, ירון דקל, בשל מילותיו כנגד חיילי צה"ל, אך קשה לומר שהודר מתחנות הרדיו השונות מלבדה.

בשורה התחתונה האוסף שרקח מודי מעניין לשמיעה, גם אם לקח אותו בצורה מודעת לכיוון הפולקי בו הוא שוחה ויודע, ולעתים עיקר את הטון המחאתי הבוטה דרכו ניסו יוצריו המקוריים ללכת. המילים – גם לאחר התרגום – נותרו אמיצות.

https://moddi.bandcamp.com/album/unsongs

 

בשמחות – האזרח י' מאחל

אז מי הבלונד הכי מפורסם במדינה? פנינה רוזנבלום/רוני סופרסטאר/מיקי בוגנים?. נסו שוב – אילנית, לגמרי אילנית. האישה והבלונד (ששמה בכלל הוא חנה) מאז סוף שנות השישים ועד ימינו אנו, ביום הולדתה ה-69. לאילנית מספר רב של שירים, שחלק גדול מהם הפך לקלאסיקות וליווה את המדינה באירועים אשר בנו אותה. באחד משיאי הקריירה שלה, נבחרה להיות הנציגה הישראלית הראשונה באירוויזיון בשנת 1973 ללא כל תחרות על הכרטיס. מצורף הייצוג המכובד ההוא שהביא אותנו למקום הרביעי בלוקסמבורג.

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד במגזין

 • קיץ בלי הזעה.

  איך מטפלים בהזעה בעונת הקיץ?

  הקיץ הזה יהיה נעים יותר: הכירו את המכשיר החדשני שמקל על אורח החיים, מכשיר המירה-דריי לטיפול בהזעת יתר וריח רע בבית השחי
 • ד"ר צח שרוני. תמונה: יחסי ציבור

  רגע לפני עונת הרחצה: הכל על ניתוחי חזה

  בחזה מורם: הקטגוריה המבוקשת ביותר בתחום הפלסטי היא שינוי גודל וצורת החזה; הפלסטיקאי ד"ר צח שרוני מנהל מרפאת כללית אסתטיקה מסביר הכל על ההליך
 • "נכנסתי לסטטיסטיקה", אמרה דינה בקול רועד.

  "הותקפתי מינית והחלטתי שזה בחיים לא יקרה שוב"

  מיומנה של סטודנטית: אחרי שלירז הותקפה מינית, היא החליטה שאיש לא יוכל לפגוע בה יותר
 • האם אני הבעיה? ממש לא.

  "למי את מחכה? את כבר לא ילדה. תתפשרי"

  מיומנה של סטודנטית: יש גיל מסוים שכבר מוזר להיות לבד. האם זה אומר שחייבים להתפשר?
 • "אם את נכנסת מהר מדי למיטה את זורמת. אם לא, את שמרנית"

  מיומנה של סטודנטית: נכנסתם למיטה והוא לא התקשר?
 • תוכיחי לה שהוא עושה לך טוב.

  מה עושים כאשר מפחדים להתאהב?

  איך מתמודדים עם הפחד מהתאהבות ומפגיעה, ופותחים שוב את הלב בפני האדם המיוחד?
 • "היא החברה הכי טובה שלי, אין דבר שהיא לא יודעת עליי ושאני לא יודעת עלייה".

  "התחלתי לצאת עם מישהו, והחברה הכי טובה שלי כועסת עליי"

  היינו עושות הכל ביחד. יוצאות, מבלות, מדברות על הכל. עכשיו התחלתי לצאת עם מישהו, ואני מרגישה שהיא כועסת עליי בגלל זה
 • "כיף לנו יחד, אבל עד שזה מגיע לאינטימיות"

  "כיף לי איתו, אבל אני לא נמשכת אליו"

  הכי כיף לי איתו בעולם. הוא מקשיב לי, מפנק אותי, מצחיק אותי. הבעיה היא שכשאנחנו מגיעים למיטה, אני סולדת ממנו. מה לעשות?
 • צריך לקחת סיכונים כדי להיות מאושרים.

  מיומנה של סטודנטית: האם באמת אפשר להישאר ידידים?

  "אולי עדיף שפשוט נישאר ידידים": האם זהו משפט פרידה קלאסי או משהו שבאמת אפשר ליישם?
 • מיומנה של סטודנטית: מתי להיכנס למיטה עם גבר?

  שאלה שמטרידה נשים רבות היא מתי להיכנס עם הבחור החדש למיטה. אז יש תשובה חד משמעית, וגם: איך תדעי שהוא לא איתך רק בשביל מטרה אחת?
 • אל תחטטו אחד לשני בנייד. תנו אמון.

  "אתה לא אוהב אותי כמו פעם"

  למה בהתחלה הכל מושלם וורוד, ואחרי תקופה האהבה דועכת? כמה טיפים איך לשמור על האש במערכת יחסים
 • תכירו את האדם שמולכם באמת לפני שאתם ממהרים.

  TURN OFF: עשה ואל תעשה בדייט ראשון

  מיומנה של סטודנטית: מה לעשות ומה לא לעשות בדייט ראשון. אתם חייבים לאמץ את זה
 • מי משלם? אתה!

  גבר, תוציא את הארנק בדייט

  הגיע הזמן להכריע בשאלה הנצחית: מי משלם בדייט ראשון? התשובה: אתה. וכל הסיבות לפנייך
 • אלעד. בן 19 בנופלו.

  "הזיכרונות לא מרפים, אין שנייה ביום שאני לא חושבת עליו"

  מוצקין זוכרת: 15 שנה אחרי מותו של סמל אלעד פולק ז"ל מקריית מוצקין בגזרת רמאללה, מדברת אימו אורלי על הגעגועים, על ההנצחה של אלעד בקריית מוצקין ועל הספר שהיא כותבת. ראיון עם מנטורית
 • מיהן החיפאיות הידועות שמובילות קמפיין שמכניס אגרוף לבטן?

  חלי ממן ויערית שושן הן רק חלק מרשימת הנשים שמשתתפות בקמפיין ענק שיצא לדרך
 • "בשנה הקרובה יהיו סדרות בכיכובי" (וידאו)

  לי זוהר היא זמרת ודוגמנית למידות גדולות שבקרוב תראו גם על מסך הטלוויזיה שלכם. צפו בראיון עם זוהר, שבו גם הכנו לה הפתעה קטנה ומרגשת מאוד וגילינו שהיא שומרת פינה חמה בלב לראש העיר של טירת כרמל, אריה טל
 • צפו: ברודווי במוצקין!

  צפו במאחורי הקלעים של המחזמר 'אנני', שנחת היום בתיאטרון מוצקין הישר מברודווי!
 • תמונה: יחסי ציבור

  ג'ודי ניר מוזס שלום מרתקת את הקהל החיפאי

  לאחר ביטול הרצאתה של רונית זיגלשטיין, הגיעה ג'ודי ניר מוזס שלום למרכז פנורמה והותירה את הקהל מרותק למשמע סיפורה
 • "כל תחלופה כזאת היא ירייה בגלגלים". תמונה: אלבום פרטי

  "אם זה לא נראה כמו להקה ולא מריח כמו להקה, זו לא להקה"

  קובי מנדלבאום, 'קוקי לבנה' בשבילכם, מדבר על הכל: על הדרך החדשה לבד ואיך אפשר בלי 'כמה הייתי רוצה'
 • מיהי המתמודדת מהאיזור שהיממה את אייל גולן?

  הצעירה מטירת כרמל אשר מתמודדת בתכנית 'אביב או אייל' בראיון מיוחד ל"ניוז חיפה קריות": "אייל גולן הוציא ממני את הדברים הנכונים". וגם: קבלו הצצה לפרק שישודר הערב
 • איפה אמא תרזה?

  "אמא תרזה איננה": דרמת מתח פסיכולוגית חדשה, חושנית ומטלטלת בתיאטרון חיפה בהשתתפותם של ג'ורג' אסקנדר, יעל לבנטל, קרן צור ואוהד קנולר
 • מיהי הרקדנית הצפונית שתייצג את ישראל בגביע העולם בריקוד?

  DWC הוא גביע העולם לריקוד, ובכל שנה משתתפים בו יותר מ-12,000 רקדנים מכל רחבי העולם בכדי להכריע מיהי המדינה שתזכה באליפות העולם בריקוד. אז מיהי הצפונית היפהפיה שתייצג את ישראל, ואיך שורדים נאמבר שלם על עקבים?
 • "גם לנשים מותר לרצות. סקס זה צורך טבעי"

  איך 'סקסי מאמא' הפכה לקבוצת ענק בפייסבוק בה חברות למעלה מ- 130 אלף מאמות סקסיות? מייסדת הקבוצה: "זה התפתח למימדים שלא דמיינתי"
 • הגיעו לשמוע. צילום: עצמי

  חוג הבית של ישראל סביון

  אמש נערך חוג בית למועמד למועצת העיר ישראל סביון: קבלו ראיון מיוחד עם סביון על הנושאים הבוערים בחיפה
 • צילום: עצמי

  "הבנתי שכשלאישה יש מקצוע שהיא אוהבת, זו הגשמה עצמית"

  יום האישה הבין-לאומי כאן, וזהו יום באמת מיוחד עבורנו הנשים. לכבוד היום הזה, קבלו ראיון מיוחד עם נאוה קולאז', מייסדת ובעלים של המכללה למקצועות היופי של נאוה קולאז', אישה שבנתה הכל בעצמה ומעניקה כלים להצלחה והעצמה עצמית לנשים אחרות
 • בנות עם ביצים

  העולם הנשי הוא עולם מורכב וקשה, וכל יום הוא התמודדות חדשה. מורן אזערי, החליטה לעשות מזה צחוק במופע משעשע ואמיתי, "בנות עם ביצים", שצוחק על מה שמותר ועל מה שאסור. בראיון היא סיפרה לנו הכל, ובעיקר על הגברים שמזדהים אפילו יותר מנשים
 • "הכאב האישי שלי, שהוא הנוכחות של תושבי הקריות בתוך חיפה" תמונה: פייסבוק

  "הילד שלי מקבל קנאביס מיומו הראשון"

  בשיחה אחד על אחד עם גדי וילצ'רסקי: סיפר לנו על האבהות הטרייה "הילד שלי מקבל קנאביס מיומו הראשון", על הסלוגן 'חיפה- לחיפאים קרייתים החוצה' ועל המאבק ללגליזציה של קנאביס
 • לא רק פנים יפות

  קייט ואור הן צמד הבנות הלוהט שכדאי שתכירו: בראיון צפוף הן סיפרו על החיבור "נהיה לנו 'רומן' אינסטגרם וכך התחברנו", על השאיפות "להביא את הצמד הנשי שאנחנו לעולם", ועל המקרה עם סטטיק "הכי התעלם ממני בפרצוף, ורק רציתי שנעשה תמונה"
 • "הרגשתי שיש לי משהו בלב שבוער". תמונה: אינסטגרם

  ילד הפלא מכרמיאל

  גיל ויין, או דיג'יי אונלי לשעבר, הוא האחראי ללהיט 'אל תשאלי' שגרם לכולנו להתמכר. אז שוחחנו על קפה, ומסתבר שיש עוד פרוייקט שלם בדרך
 • לא חיפשה את זה. אופיר הרוש.

  "התחלתי בטוב"

  אופיר הרוש, רק בת 16, וכבר הספיקה לכבוש את לב כולנו בתכנית "הכוכב הבא", ולהמיס את לב השופטים. עכשיו היא מתכננת להוציא סינגל ראשון, ולוקחת הכל בפרופורציות, גם את ההדחה. ראיון מתוק עם מתוקה אמיתית
 • "בסופו של דבר רוצים שהקהל הזה יבוא אלינו". תמונה: רז סימון

  עם הרגל על הגז

  את רז סימון אתם בטח מכירים, כי היא אחד השמות הלוהטים בסצנת הדיג'יים בצפון. היא סיפרה לנו על ההתחלה הלא פשוטה "אני הכי אמיתית, אף אחד לא ספר אותי", על ההצלחה "אני שמחה שלמרות הכל כן הצלחתי להתברג פה בין השמות החזקים" ועל החלומות "מאוד הייתי רוצה לשלב בין אירועים לאומנות"
 • שובר את החומות

  עומר נצר, רק בן 23 וכבר עם שני אלבומים, ורקורד מכובד של הופעות מסביב לעולם. ישבנו לראיון עם יוצר צעיר ובועט שמבקש לשבור את הסטיגמות
 • קואוצ'ינג זה דרך חיים

  אסף מימון הוא מאמן אישי של אמנים ועסקים אצל אלון גל, ואח של הזמרת המדהימה שירי מימון. ישבנו איתו לשיחה על איך הכל התחיל, על החלום שלו להיות זמר, ואיך הגיע לתחום הקואוצ'ינג
 • ראיון עשר עם: יצחק שפי

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את יצחק שפי, בעלי רשת "אופטיקה שפי"
 • ראיון עשר עם: מבי גאוי

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את מבי גאוי, מנהל השיווק של המכללה האקדמית "כנרת"
 • ראיון עשר עם: הילה בן משה

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את הילה בן משה, מנהלת מתחם תל חנן מקבוצת "מבנה"
 • ראיון עשר עם: דלית אגמון

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את דלית אגמון, מנכ"לית מרכז חורב
 • ראיון עשר עם: סאמיה דיאב

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את סאמיה דיאב, המנהלת החדשה של מתנ"ס ליאו באק
 • ראיון עשר עם: ירון ספיר

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ירון ספיר, מנכ"ל קניון עזריאלי קריית אתא
 • ראיון עשר עם: ד"ר סער הראל

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ד"ר סער הראל, מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך
 • ראיון עשר עם: לימור רייך

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את לימור רייך, מנהלת שיווק ושירות של מחוז חיפה וגליל מערבי בכללית
 • עשר של ראיון עם: פרופ' רפי ביאר

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את פרופ' רפי ביאר, מנהל המרכז הרפואי רמב"ם
 • עשר של ראיון עם: ניצן מרסיאנו

  ניוז חיפה קריות מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ניצן מרסיאנו, מנכ"לית קסטרא חיפה
 • עשר של ראיון עם: אייל רביד

  "ניוז חיפה קריות.נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את אייל רביד, מבעלי רשת "ויקטורי"
 • עשר של ראיון עם: שלומי פורמן.

  בכל שבוע ניוז חיפה קריות מציג בפניכם דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה ואת פועלה. השבוע תכירו את שלומי פורמן, איש עסקים חיפאי.
 • שמעת מה שמעתי - הפסטיבל הבין־לאומי למוזיקה צוענית ובלקנית

  אמפי קיסריה יארח בשבוע הבא את הפסטיבל הבין־לאומי למוזיקה צוענית ובלקנית, ויוכיח שכשהמוזיקה טובה – לא חייבים לדעת את כל המילים כדי לרקוד אותה
 • שמעת מה שמעתי. מדור הזהב ועד "זהב"

  דקלון וסגיב כהן עושים כבוד למואיז'ו, סטטיק ובן אל תבורי חוזרים לתלם, לילי פרנקו מגייסים לאלבום השלישי ושלומי שבת מחכה שתשפטו את השיר החדש שלו. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הנה הילד

  איפה הילד בשיר חדש, כך גם כנסיית השכל. הרכב חיפאי מגיע הישר מקופנהגן לכרמל וה־tiny fingers באים לבלבל אתכם. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - פרידה ממאיר בנאי

  יובל מנדלסון באלבום ילדים חדש, אבי סינואני בעצות מניסיונו, תת־מדור חדש שייתן לכם המלצה אחת לאן לצאת ופרידה ממאיר בנאי. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - פסטיבל הבלוז הרביעי

  שילוב בין מוזיקה עיראקית לבלוז, הרכב על טהרת המין הנשי ולייזר לויד אחד שכולכם פשוט חייבים להכיר. פסטיבל הבלוז מגיע בפעם הרביעית לתל אביב עם 40 הופעות. אנחנו כבר התנענו בשבילכם
 • שמעת מה שמעתי - פותחים שנה

  אביאור מלסה הופך מתגלית לפוטנציאל ממומש, פטריק סבג באלבום שלישי, ספי ציזלינג באלבום בכורה ופלד מגיע להעיף את הוונדרבר בחיפה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - י"ט כסלו

  אלפי אנשים, תזמורת שבאה לעשות שמח, 3 אמנים ואברהם פריד אחד. אירוע י"ט בכסלו שהתקיים בבנייני האומה בירושלים הוכיח שמופע רוק יכול להיות גם חסידי
 • שמעת מה שמעתי - יומולדת 70 לחווה

  מוקי בשיר חדש ללחן של שלמה ארצי, חנן בן ארי בסינגל ראשון לקראת אלבום שני, ישי לוי חוזר לשרוט, מלכה באיה לקראת אלבום מספר 4 ומזל טוב לחווה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מנועה קירל ועד ספוטניק היי פיי

  נועה קירל ממשיכה לתת בראש, אגם בוחבוט נצמדת לטוב ולמוכר, מוסקט ושם טוב מכים שנית וספוטניק היי פיי בשיר מחאה בסגנון דאב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הפסקול השבועי

  שמעון בוסקילה ואליעד מראים איך עושים דואט, אביגייל רוז בשיר חדש, טיפקס מביאים נושא חדש לסדר היום הציבורי ושלמה ארצי חוגג יום הולדת פנסיה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - חשיפה בין־לאומית

  פסטיבל חשיפה בין־לאומית, שנועד לחשוף את אמני ארצנו למפיקים, עיתונאים ובעלי לייבלים מחו"ל, חזר לשנתו השביעית. בואו לשמוע את מה שישמעו בהמשך גם ברחבי העולם
 • שמעת מה שמעתי - מאינדינגב לאינדיסיטי

  המדור חוזר מחופשת חגים ארוכה ומפסטיבל האינדינגב במדבר – לטובת פסטיבל האינדיסיטי שיתקיים השבוע בירושלים. נסו לעמוד בקצב
 • שמעת מה שמעתי - מתנה לחג

  אושיק לוי בשיר חדש, אנסמבל שם טוב לוי בביצוע ליונה וולך, מומין ססלר באלבום פיוטים וממשיכים להתכונן לאינדינגב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מתכוננים לאינדינגב

  מתיסיהו בשיר חדש, הדס לחר מגשימה חלומות, תמיר מוסקט בפרויקט חדש ותת מדור חדש – מתחילים להתכונן לאינדינגב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - ממודי, "החצר האחורית" ועד צלילי שופר

  שופר בגרסת קאנטרי, שיר אהבה עצוב לים המלח, קאבר לשיר מהמאה ה-18 ואלבום מחאה מרחבי העולם. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - שלומי ברכה עד עלמה זוהר

  שלומי ברכה באלבום סולו שני, יואב יצחק ממשיך בשלו, עלמה זהר בשיר ים תיכוני ולהקה מקווינס עושה רוקסטדי. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מיובל דיין ועד דה לוקו

  יונתן רזאל מתחבר לקראת אלול, יובל דיין בחותם ווקאלי, אלון דה לוקו מראה לצעירי הז'אנר מי היה פה קודם ומזל טוב לגלעד כהנא. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  עמיר בניון מפרגן לאשתו, לוקץ' בשיר מחאה גברי, אלון עדר בחרדת נטישה ובוטן מתוק בקרקס שוב כאן. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מהאחיות כרקוקלי ועד יהורם גאון

  יהורם גאון בשיר חדש, אורטגה באולדסקול היפ הופ, קינדרלעך בשיר מחאה, להקת מטאל במחווה לג'ורג' קוסטנזה ופרידה מנחצ'ה היימן. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  ראפרים חנונים, רגאטון הודי, דיקלה בשיר שורט חדש וקאזו סוף סוף מוציאים אלבום בכורה. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  גרסה ברזילאית לשיר ילדים, להקת דאב מפורטו ריקו, ראפר יהודי לבן, פרויקט צברים וחיפאי אחד. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הפסקול של השבוע

  סופרגרופ מרגש ובועט, שחקן ודוגמן שמפליא גם בשירה, בל קנטו ישראלי ופיוט לקראת חודש אלול. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הכוכב בא

  ילדות צורחות, פלאפונים שלופים ונער בן 17 שמעיף את כולם באוויר. נדב גדג' השיק אלבום בכורה והוכיח שהוא כבר פופ-סטאר
 • שמעת מה שמעתי - קח את שנות ה-90

  פריצת האינטרנט והסלולרי, סוף המלחמה הקרה, מלחמת המפרץ והמון מוזיקה טובה. המדור מצדיע לאמני שנות התשעים שממשיכים להיות רלוונטים גם היום
 • שמעת מה שמעתי - טובים השניים

  המדור השבוע בסימן דואטים: גבר ואישה, ישראלי ואיראני, כוויתי וטורקי, תפוחים ותימניות וחיים רומנו אחד. ככה זה כשיש שניים
 • שמעת מה שמעתי - מזל טוב ארה"ב

  לכבוד הפעם ה-20 בה חוגג הדוד סם בת מצווש (240 לכל מי שטרם נכנס לתוכנית 5 היחידות של משרד החינוך) המדור הפעם בסימן יוצרים ישראלים שהחליטו כי עדיף להם לזמר דווקא באנגלית. look and listen
 • שמעת מה שמעתי? פסטיבל הבלוז

  עשרים ושלוש שנים אחרי שפרח ודעך בחיפה, חוזר פסטיבל הבלוז בפעם השלישית – לתל אביב. בין המופיעים: תמר אייזנמן, ירון בן עמי ודני דורצ'ין
 • שמעת מה שמעתי?

  הקיץ הגיע ואתו הופעות שוות, מעניינות, לכל הטעמים המוזיקאלים. קבלו כמה המלצות מפלד שמופיע הערב ברמת ישי, פסטיבל טראבוש וירמי קפלן וספנסרוסו שקופצים לשאנן בר חיפה ועוד..כנסו לגלות את המקום שלכם במוזיקה
 • שמעת מה שמעתי?

  הקיץ הגיע ואתו הופעות שוות, מעניינות, לכל הטעמים המוזיקאלים. קבלו כמה המלצות מפלד שמופיע הערב ברמת ישי, פסטיבל טראבוש וירמי קפלן וספנסרוסו שקופצים לשאנן בר חיפה ועוד..כנסו לגלות את המקום שלכם במוזיקה
 • שמעת מה שמעתי? להיטי קיץ 2016 שבאים עליכם לטובה

  איזי, אליעד מלכי, ליאור נרקיס, סטטיק ובן אל תבורי, פאר טסי ועדן בן זקן ועוד…כל הלהיטים שיעשו לכם נעים בקיץ 2016