הפשילה שרוולים

הנהלת מרחב כרמיאל-משגב של "מכבי" אירחה השבוע את ראשת מחוז צפון ומנהלת התפעול המחוזית שהגיעו כדי להתרשם ולפתוח את מבצע חיסוני השפעת
ד"ר קאופמן מחסנת את מנהלת הסיעוד של כרמיאל, מאיה אסולין. צילום: מכבי

ד"ר קאופמן מחסנת את מנהלת הסיעוד של כרמיאל, מאיה אסולין. צילום: מכבי

ראשת מחוז הצפון ב"מכבי שירותי בריאות", ד"ר גלית קאופמן, הגיעה ביום ראשון האחרון לסיור בכרמיאל ביחד עם מנהלת התפעול המחוזית, חמדה שטויאר, כדי להתרשם מהתפתחות מכבי בעיר ש-34 אחוזים מתושביה הם חברי "מכבי". התלוו לסיור הנהלת מרחב כרמיאל מנהלת המרחב, ציפי כהן והמנהלת הרפואית של מרחב כרמיאל-משגב, ד"ר הילה נצר טומקינס.

הנהלת המרחב הציגה בפני קאופמן ושטויאר, את היחידות השונות ואת צוות "מכבי" במרחב. במסגרת הסיור הן ביקרו בבתי הרופאים, ב"מכבי פארם" ובאזורים פוטנציאלים מתפתחים בגבעת רם ורמת רבין. קאופמן נפגשה בנוסף עם ד"ר מרק טומפובסקי, שהציג בפניה את הקמת המרפאה המתוכננת בגבעת רם.

ד"ר קאופמן, אחות מסומכת בהכשרתה, הגיעה כדי לפתוח את מבצע השפעת ב"מכבי". לאחר הסיור נפגשה עם העובדים, ואף חיסנה מספר עובדים בעצמה תוך שהיא מסבירה לכולם את חשיבות ההתחסנות בתקופה זו של השנה.

השנה צופים ב"מכבי" במרחב כרמיאל עלייה באחוז המתחסנים בקבוצות, שנמצאות בסיכון גבוה לחלות ביניהם ילדים עד גיל 12 שמהווים 40 אחוזים מכלל האוכלוסייה. בגילאי 65+ הצפי ל-64 אחוזי מתחסנים, ובקרב חולים כרוניים מתחת לגיל 65 הצפי הוא כ-47 אחוזים. בכרמיאל ניתן להתחסן בשמונה מרפאות שונות בעיר, וכך גם במשגב.

"זו זכות בשבילי לחסן את העובדים ולקדם את מבצע שפעת", סיכמה קאופמן את הביקור. "אני קוראת לכל המטופלים להגיע ולהתחסן, כדי שנעבור את החורף בשלום".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות